ferdada ferdada komentáře u knih

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Hmm, tak se se svým vymykám všem hodnocením, která tu vidím. Ne, nelíbilo, vůbec. Z Medvěda a Slavíka jsem byla přenadšená, knížku jsem si šetřila a užívala si příběhu. V druhém
díle je pro mě všechno jinak. Děj se jaksi podivně a zbytečně táhne, hodně se dá předvídat. Inu, ani s nastavovanými pokrmy není dobrá zkušenost, žádnej požitek, jen potrava, plnění břich. Podobně to mám i tady. Čtu, protože číst musím, ale těšení se na každou následující stránku nikde. Pokud bych měla víc pitvat, kniha na mě působí nevyrovnaně. Po předlouhém rozjezdu následuje zbrklý závěr (který jako by dopisoval jiný autor, ne ten nikam nespěchající člověk s nekonečným množstvím času).
Knihy jsem zakoupila po dvou kusech, aby každá dcera měla zase vlastní výtisk ke skvělému prvnímu dílu. Teď se mi však ten nákup jeví ukvapený.
A vlastně, třetí díl už mě nezajímá.

04.07.2019 1 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Zvláštní příběh.

03.08.2018 4 z 5

Pojednání o mé radostné cestě od kolébky ke krematoriu Pojednání o mé radostné cestě od kolébky ke krematoriu Růžena Komárková

Prima knížka s typem humoru, který mám ráda. Velké potěšení z četby. Nevím, jestli jsem pak měla raději jeho obrazy nebo povídání. Známý jako výborný malíř - a navíc - jeho slova nekulhají!

06.02.2018