ferda16 ferda16 komentáře u knih

Vaříme pro miminka Vaříme pro miminka Dagmar von Cramm

Pěkná knížečka plná obrázků a dobrých rad. Pokud vám chybí inspirace, tato knížečka se vám bude hodit.

10.02.2021 4 z 5

Nářek vlků Nářek vlků Wilbur Smith

Pěkný příběh, ale Smith má i lepší dílka. Kdo se chce dozvědět něco o italsko - habešské válce, určitě si přečtěte. Jako románová ochutnávka toho, co se dělo / mohlo dít ....

03.12.2019 4 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm James Rollins (p)

Další perfektní díl Sigmy. Už jsem se nemohla dočkat a z vybraného tématu vás určitě zamrazí. Čte se jedním dechem a napínavé jako vždycky.

30.10.2019 5 z 5

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Radkin Honzák

Knížku jsem dostala jako dárek. Četla jsem hodně odborných knih a tato je oproti nim hezky čtivá. Těžké téma velmi vtipně a lehce přetlumočené i pro laiky.
Navíc je v knize mnoho různých citátů od spisovatelů, vědců či filosofů i několik moc hezkých vtipů. Doporučuji všem pro zamyšlení, co se svým životem můžeme udělat.

17.09.2019 5 z 5

Volání na ďábla Volání na ďábla Wilbur Smith

Trošku slabší dílko, ale stále čtivý příběh plný napětí a zvratů.

11.09.2019 3 z 5

Knížka byla opět povedená. Nelze očekávat, že bude tak dobrá jako první díl, kde měl autor velký časový prostor, kterým nás se staříkem prováděl. Ale černý humor a myšlenky, které nám chtěl sdělit o moderní době tam opět byly a mně se tento styl smutné pravdy o našem světě líbí.

29.07.2019 4 z 5

Pachatelé dobrých skutků 2: Duchaři Pachatelé dobrých skutků 2: Duchaři Miloš Kratochvíl

Další díl hezké série - opravdu oceňuji použití češtiny pro děti. Konečně pěkné téma bez vulgárních slov - tento autor rozvine dětem jazykové dovednosti. Navíc pobaví i rodiče :)

29.07.2019 5 z 5

Píseň slonů Píseň slonů Wilbur Smith

Skvělá knížka. Na to, kdy ji psal, je stále aktuální (alespoň informace o slonech a přírodě). Tento autor píše tak, že se od příběhu nemůžete odtrhnout. Děj má spád a je napínavý až do konce. Opravdu doporučuji.

01.07.2019 5 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Další úžasný díl v sérii. Mám ráda styl, kterým autorka píše a už jsem se nemohla dočkat pokračování příběhů mých oblíbených postav. A opět nezklamala. Vřele doporučuji.

18.12.2018 5 z 5

Nejhorší děti na světě Nejhorší děti na světě David Walliams

Náš kluk byl z knížky nadšený (hlavně kvůli obrázkům), ale já tedy upřímně NE!
Není mi jasné, proč je zrovna tento autor tak oblíbený. Některé příběhy jsou opravdu nechutné, ale hlavně např. Špindíra Štěpka je i vulgární a nevím proč by děti měly číst o tom, jak se dá mluvit sprostě s rodiči. Toho pochytí už dost ve škole. Proto za mě tedy NE!!!! Myšlenka je dobrá, ale styl psaní ne.

18.12.2018 2 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Výborná knížka. Má první od tohoto autora.
Obecně se děsím pokroku v tomto směru, protože mu vůbec nerozumím, takže téma se mi moc líbilo a ztotožnila jsem se s hlavní postavou :-)
Musím si přečíst i Blackout....

18.12.2018 5 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Mě tato série baví! Autorka skvěle vykresluje historii. Je to další napínavý příběh se zajímavou zápletkou. Jinak velmi chmurná doba, ve které se příběh odehrává, mě baví a líbí se mi!

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Další parádní díl. Děj vás strhne a nepustí. Navíc nic není předvídatelné, musíte přemýšlet, pokud se vám tedy chce. Navíc s každým dílem lépe a lépe poznáváte Kim. A závěr.......? :) !!! Bomba.

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Opět skvělé pokračování osudů Marty. Knížka se nedá odložit. Líbí se mi, jak autorka líčí dobu i lidsky i historicky, zvlášť, když na konci rozepisuje, které informace jsou trochu smyšlené, upravené nebo pravdivé. Je to skvělá série, ale občas je člověk "unavený" tou dobou a lidskou zlobou.

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Tento díl byl ještě napínavější, něž první. Už jsem znala postavy, a proto jsem silněji prožívala příkoří i radosti, kterých je v příběhu opravdu hodně. Velmi čtivá, napínavá knížka. Nejde se od ní odtrhnout......:)
Navíc historické detaily doby i postav se mi moc líbí a něco si z dějepisu zopakuji.

04.05.2018 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Krásný čtivý historický román. Hned od první stránky nechybí napětí. Četla jsem jedním dechem. Už se těším na další dobrodružství ve druhém díle :-)

26.04.2018 5 z 5

Sedmá pohroma Sedmá pohroma James Rollins (p)

Za mě úžasný díl. Po delší odmlce jsem se dočkala všech mých oblíbených postav. A zvolené téma mě fascinovalo. Dokonce jsem si poté půjčila knížku o Teslovi, abych se dozvěděla víc. Nechápu jak ho napadají témata, ale díl od dílu si užívám snad víc a víc. Na každé stránce je akce a napětí a nemůžete se dočkat, až otočíte na další stránku. :-)

20.02.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Knížka se mi moc líbila. Byla psaná jinak, než jsem zvyklá, takže příjemná změna. S každou kapitolkou se trochu odkrýval příběh. Když už jsem si myslela, že vím, jak to skončí, přišla změna a zase nový pohled na jednotlivé postavy. Moc pěkné - doporučuji.

10.01.2018 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Tuhle knížku jsem četla na doporučení kamarádky. Dojemný, krásný a čtivý příběh, který zaujme a čtete s chutí až do konce.

04.12.2017 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Povinná četba, ale opravdu zajímavá knížka. Pohltí Vás a musíte přečíst do konce a pořád čekáte co bude. Ten styl, kterým je knížka napsaná je opravdu originální.

24.11.2017 5 z 5