Fantasy01 Fantasy01 komentáře u knih

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Nejlepší knihy co jsem kdy četla. Není co dodat, dokonalost je tu vidět v plném rozsahu, jistě že tam jsou občas nějaké malinké chybky, ale bez toho se neobejde žádná kniha. Paolini je neobyčejný autor s neobyčejnou fantazií. Ihned co jsem začala číst poslední díl mě pohltil, nic jiného jsem při čtení nevnímala, jen pocity postav které byli zrovna součástí příběhu. Každý má své názory ale nazvat Eragona, Eldesta,Brisingra a Inheritance vykrádače Tolkiena mi přijde směšné , kdo četl ví že jsou knihy úplně jinak napsané a odehrává se zde se úplně jiný příběh. Žádná kniha co jsem četla mě nikdy nepřinutila cítit lítost, že se nemůžu stát částí příběhu, a bojovat po boku dračích jezdců a vardenů. Každou kapitolu jsem prožívala smíchem, slzami, zlostí a případným uculování. Sice ten konec byl trochu jaloví ale to nic nezmění na mém hodnocení knihy. Určitě se ke knize vrátím a to co nejdříve. po přečtení jsem knihu obrečela, je těžké se s tímto románem loučit a já nikdy NEZAPOMENU. jednoznačně největší hodnocení

03.12.2015 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Musím říct, že jsem celou edicí odkazu dračích jezdců nadšená. Eragon je neobyčejná kniha z neobyčejným příběhem. krásně se čte a bohužel se někdy čte tak dobře že jí mám za chvíli přečtenou. Do knihy se tak vžiju že se někdy neubráním slzám, smíchu a případným uculování :D. Paoliniho nápady jsou jedinečné a k věku autora je neuvěřitelné něco takového vůbec vymyslet, to že vymyslel celou Alagaësii je neuvěřitelný talent. Někdo sice může být jiného názoru, což není špatně ale myslím že by se rozhodně neměl Eragon nazývat vykrádač Tolkiena. Eragona jsem milovala už od dětství jsem neskutečně ráda že něco takového vzniklo a doufám, že to bude i pokračovat. jistě že má Eragon i nějaké záporné stránky, nic není dokonalé.

23.11.2015 5 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Skvělé, skvělé. Můj názor je takový že od Percyho (skvělé knihy) se autor pořád a pořád zlepšuje tolik originálních nápadů a skvělé rozmístění míst určené pro děj v danou chvíli vážně skvělé, jistě jsou tam některé chybky, ale zase, to má každá kniha. Vážně klobouk dolů, těším se na další díly.

25.04.2016 4 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Druhý díl rozhodně lepší než první je vidět, že se Riordan je čím dál lepší...konečně jsem se tam začetla, že se teď chci sbalit a vyrazit do tábora polokrevných. Druhý díl je krásně vymyšlený, napínavé zvraty, zkrátka jsem nevěděla co se bude dít na další stránce, neobyčejné setkání a napětí, neskutečně se těším ¨na další díly.

24.02.2016 4 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Konečně.....KONEČNĚ můžu hlasovat lepším hodnocením než tři hvězdičky, už jsem si myslela jak se blížím ke konci, že se způsob jak je tato kniha psaná nezmění a BUM, nemohla jsem nechat čtení, sice ze začátku jsem se pořádně nemohla začíst, ale potom mě kniha vážně nutila přemýšlet, chtěla jsem vědět co bude dál a mnoho věcí mě vážně překvapilo. Skvělí humor, který se za dobu těch třech knih velmi dobře vyvinul. Ovšem obrovské mínus ovšem nakladatelství, takže na tom nemá hodnocení vliv je, sakra v žádné knize snad není tolik pravopisných a mluvnických chyb, to knize velmi ubralo její kouzlo, měli si jí víc věnovat při překládání, protože to byla katastrofa.

21.02.2016 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Tolik jsem o téhle knize slyšela a abych řekla pravdu nebyla jsem ze začátku moc unesená z této knihy moc , každopádně jsem se prokousala přes začátek a v knize jsem začala vidět zalíbení, každopádně mám jiné oblíbence, ale určitě budu číst další díly. Co mě vážně mrzelo bylo že malý Percy neváhá sem tam zabít nějakou tu nestvůru a neutrpět žádné duševní následky, ikdyž je polobůh, mě by asi cítit určitou lítost vůči tomu koho vlastně zlikviduje. Ovšem obrovské vážně OBROVSKÉ plus patří neobyčejnému příběhu (ovšem jsou tam velké podobnosti například s Harrym Potterem) a humoru, který je vážně výborně zpracovaný. Každopádně se těším na další díl a doufám, že bych mohla hodnotit vyšším hodnocením.

08.02.2016 3 z 5