Fallen034 Fallen034 komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knížka pro mě byla dlouhá, ale když se na ni zpětně podívám, délka jí přidala na přirozenosti děje.
Hlavní postava Animant mi byla neuvěřitelně sympatická! Zároveň se mi líbil i pan Reed a jeho provokace a perfekcionismus.
Je to poměrně pohodové čtení, obzvlášť ke krbu, když venku sněží.

07.04.2021 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Knihu jsem přečetla za jeden den. Teď když se na to zpětně dívám, nedokážu pochopit, jak se mi to povedlo - 456 stran!
Se sérií určitě nekončím :))

07.04.2021 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Kniha má buď velmi negativní a nebo naopak velmi pozitivní recenze. Čtenářům se často nelíbil konec nebo třeba hlavní postava Leonard.
Mně osobně Leonard svým, někdy potrhlým, přemýšlením přirostl k srdci téměř okamžitě. Když se nad ním zamyslím, ano, je to cvok, ale při čtení jsem ho tak vůbec nebrala.
Styl psaní se mi moc líbil. Četlo se mi rychle a kdybych si knihu "nešetřila", tak bych ji přečetla jedním dechem asi za půl dne.
Chápu, že se lidem konec moc nezdál, mně přišel takový trochu neukončený, ale vůbec mi to u téhle knihy nevadilo.
Líbil se mi autorův nápad s dopisy z budoucnosti a poznámky dole na některých stranách.
Řekla bych, že to dopadlo dobře, ale vlastně se nedá říct, jestli to tak opravdu je.

Bála jsem se kvůli špatným recenzím zklamání, ale to se nedostavilo. Spíš se stal přesný opak - rozhodně odteď patří k mým nejoblíbenějším knihám a v budoucnu si ji přečtu znova.

21.04.2021 5 z 5