eviku19 eviku19 komentáře u knih

Umění milovat Umění milovat Erich Fromm

Vo veľa veciach má Fromm pravdu podľa mňa i ked ma občas vytáčal lebo miestami sa moja bohémska ateistická dušička musela veľmi veľmi ovládať:D v každom prípade je to určite veľmi pekné a zaujímavé dielko asi si ho zoženiem aj domov do knižnice na doplnenie hladiny romantiky ked bude zase raz deficit:))

04.11.2013 4 z 5

Vzdialení príbuzní Vzdialení príbuzní Carlos Fuentes

Celkom utrpenie pri tom vydržať:P

17.09.2013 2 z 5

Kniha neklidu Kniha neklidu Fernando Pessoa

Jedna s najinšpiratívnejších kníh, aké sa mi kedy dostali do rúk:)

11.09.2013 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Nevedela som miestami či sa mi tá kniha páči alebo nie,prvá polovica sa mi zdala trochu pseudointelektuálna, ale niektoré myšlienky hlavne z druhej polovice knihy boli určite pre mňa inšpirujúce:)

11.09.2013 4 z 5

Pedro Páramo Pedro Páramo Juan Rulfo

Vynikajúca ukážka magického realismu:)

02.09.2013 5 z 5

Láska je len slovo Láska je len slovo Johannes Mario Simmel

Dávam 5 hviezdičiek,lebo nad tou knihou som po jej dočítaní ešte potom rozmýšlala tri dni:)

02.09.2013 4 z 5

Tarantule: Uvězněná paměť Tarantule: Uvězněná paměť Thierry Jonquet

Znepokojivé a miestami až nechutne opísané detaily.Na jednu stranu sa bojíte a na druhú sa pohoršujete.Pasujem to za najznepojivejšiu knihu,akú som kedy čítala.Určite ale môžem povedať jedno geniálne napísané.

20.08.2013 5 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

neuveriteľná kniha,miestami mi bolo vážne do revu.Ale asi by som nenabrala odvahu prečítať si to ešte raz.Čítala som to viac ako sedem rokov do zadu a stále si to pamätám pfuuha drsná knižka proste.

Diagnóza F50 Diagnóza F50 Gabina Weissová

Jediná Editovka ,čo ma zaujala.

Sladko v ústach Sladko v ústach Barbora Kardošová

kniha dobrá ako Nohavicova pesnička:)....Dobrých ľudí zuby nebolia, lebo je to paráda chodiť po svete a mať v ústach sladko:)

20.08.2013 3 z 5

Hlad Hlad Knut Hamsun (p)

Je normálne,že som vkuse mala chuť si dačo zobnúť ked som to čítala?:)

20.08.2013 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Kdesi som čítala,že Holdena obdivoval nejeden anarchista a napr aj týpek,ktorý zabil Johna Lennona.Ktovie prečo...hmm..Ako myslím to tak, že, čo preboha na postave Holdna ľudia vidia?Čo vidia vlastne na tom príbehu? Tieto otázky sú pre mňa tak nepochopiteľné ako napríklad prečo je (údajne)najväčší výskyt UFO na Slovensku práve nad našou jadrovou elektrárňou:D

20.08.2013 2 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Tak Oscara Wilda som dlho žrala pre jeho Dorriana Graya, ale pre toto ho žerem viac.K tejto knihe som sa dostala na gymply a kolovala medzi mojimi spolužiačkami a profesorkami na gymply riadne dlho.Bola by z toho celkom vtipná spomienka, keby vždy ked ma dáka profka potom videla s knihou v ruke sa ma nespýtala,či je to zas dáka oplzlosť alebo kamasutra:D Lady Fuckingham forever:D

Motocyklové deníky Motocyklové deníky Ernesto Che Guevara

Moja teta mi raz povedala, že najlepšie knihy sú od tých neznámych ľudí, ktorí sa neskôr stali slávnymi. U tejto knihy to bohužiaľ neplatilo. Ale je až absurdné, že tento človek zabil sám okolo 20 ľudí, podpísal rozsudky smrti minimálne 200 ľuďom a dal zriaďovať koncentračné tábory pre údajných kontrarevolucinárov, homosexuálov, jehovistov, vyznávačov afrických náboženstiev a iných...Tak táto postavička s tričiek si dala road trip naprieč Latinskou Amerikou. Väčšina ľudí sa na road trip nedostane ,ale možno je to tak dobre, lebo čo ak by sa potom stali známymi vraždiacimi boľševikmi?:D

Majster a Margaréta Majster a Margaréta Michail Bulgakov

Margarita - Love and Destroy.....I'm here with you at midnight....You see I forgot about living alone...As I learn, I learn how to die....Margita -Love and Destroy...
(franz ferdinand-love and destroy)

19.08.2013

Brida Brida Paulo Coelho

Prvá a posledná kniha Paulla Coellha, ktorú som mala v rukách. Prečítala som si ju pretože aj mňa zaujíma otázka soul mate. Lenže po prečítaní knihy som bola vlastne na začiatku v svojich úvahách a nič som sa nedozvedela. Však ako povedal Shopenhauer: "Čím viac je v knihe pomlčiek tým menej je tam myšlienok". A viem, že so mnou veľa ľudí nemusí súhlasiť, ale čo každý má právo na svoj názor.

19.08.2013 2 z 5

Matka Kuráž a její děti Matka Kuráž a její děti Bertolt Brecht

K tejto knižke som sa dostala iba náhodou. A po celý čas som Matku Kuráž striedavo obdivovala za jej silu a odvahu, hraničiacu až s drzosťou a následne odsudzovala. Vadilo mi, že má z vojny živobytie.
Celá kniha v podstate rozoberá otázku významu vojny a mieru-nie je to len príbeh osobnej tragédie. Navyše, otázka: "Čo sa stane s dierami,keď ementál zožerieš" je proste nadčasová:)

19.08.2013 4 z 5