Etela Etela komentáře u knih

Mít, nebo být? Mít, nebo být? Erich Fromm

Mohla být delší. Autor mohl jít více do hloubky tématu-problému. Odborněji rozebrat problematiku, ale zase na druhou stranu, tím, že kniha je populárně napsaná, tak je čtivá pro většinu lidí, hlavně tu masu, která dává přednost - "mít" před "být".

06.01.2011

Jak novináři manipulují: Reportér stanice CBS odhaluje, jak média zkreslují zprávy Jak novináři manipulují: Reportér stanice CBS odhaluje, jak média zkreslují zprávy Bernard Goldberg

Doporučuji přečíst společně s knihou Úprk rozumu od A. Browne.

07.12.2010 3 z 5

Marianela Marianela Benito Pérez Galdós

Příběh o tom, co znamená někoho milovat. Můj velmi dobrý dojem z knihy byl umocněn tím, že jsem knihu přečetla ve slovenštině, takže líbeznost jazyka a obsahu knihy navozovala dojem značné poetičnosti knihy.

07.12.2010 4 z 5

Praha babka měst Praha babka měst Alena Ježková

Výborná kniha pro každého, koho zajímá jakými uličkami se prochází a jaký příběh za sebou skrývají památky pokryté prachem stáří.

07.12.2010 4 z 5

Mráz přichází z Kremlu Mráz přichází z Kremlu Zdeněk Mlynář

Sebereflexe z pohledu přímého účastníka - vysokého funkcionáře ze srpna 1968. Knihu doporučuji číst s určitou rezervou a čtenářským odstupem, neboť vnímání událostí ze srpna 1968, potažmo rozhodování ostatních přímých vysokých funiconářů by jistotně bylo posuzováno ostatními funkcionáři rozdílně než jak je s optikou času popisováno autorem. Stejné platí i v případě autorova hodnocení charakterových vlastností a úmyslů ostatních funkcionářů.
Knihu hodnotím velmi pozitivně, a to zejména i ve vztahu popisu konkrétních situací, obsahu rozhovorů, kniha neobsahuje nicneříkající floskule.

21.09.2023 4 z 5

Zákon cti Zákon cti Adam Makos

Velmi poutavě napsáno, v knize je věnován prostor i ostatním letcům, kteří sloužili s Charliem a Franzem.

30.09.2022 5 z 5

Nejnovější objevy a aplikace psychiatrie a kriminalistické antropologie Nejnovější objevy a aplikace psychiatrie a kriminalistické antropologie Cesare Lombroso

Na tehdejší dobu komplexní zpracování kriminalistické antropologie. Z vlastní profesní zkušenosti mohu říci, že některé teorie jsou poplatné i dnes, některé (naštěstí) již nikoliv.

11.06.2022 5 z 5

Slávne americké procesy Slávne americké procesy Maximilian Jacta (p)

Autentické přepisy trestních případů, které určitým způsobem vypovídají o tehdejší době a názorech společnosti. Pro odbornou veřejnost povinná četba, pro laickou veřejnost doporučující. Určitě bych přivítala delší rozsah- více případů. Velmi poutavé čtení.

29.05.2022 5 z 5

Velké procesy Velké procesy Jaromír Slušný

Kniha zkráceně (na pouhých 255 stránkách) popisuje 8 procesů. Jedná se o procesy, které jsou i laické veřejnosti známé, popis je populárně naučný (aby přilákal ke knize co největší publikum). Neurazí, ani nenadchne. Kdyby byla kniha přeložena do cizích jazyků, byl by to jistě vhodný dárek, poukazující na dění na území ČR ve 20. století.

24.09.2021 3 z 5

Na troskách wellingtonu Na troskách wellingtonu Václav Kubec

Příběh rychle plyne a čtenáře vtáhne do děje, nicméně mohl být delší. Rovněž mohly být začleněny zážitky i od jeho českých spolubojovníků, kteří s ním létali v bombardéru.

12.12.2019 4 z 5

Německá stíhací esa Německá stíhací esa Raymond Frederick Toliver

Přehledně a komplexně představena nejlepší stíhací esa luftwaffe. Rovněž jako kniha "Vlk Atlantiku", odprostěno od nacistické ideologie. Esa byla hlavně výborní letci až poté zástupci Říšské říše.

12.05.2019 5 z 5

Vlk Atlantiku Vlk Atlantiku Terence Robertson

Výborně napsané, odprostěno od propagandy a ideologie režimu, nejlepší fregantní kapitán za Říšskou říši, zejména díky na tu dobu neotřelým a odvážným postupům útoku.

12.05.2019 5 z 5

Cíl dosažen Cíl dosažen L. A. Čarská (p)

Objevila doma, zkoumala, rozhodla přečíst...nedopadlo to dobře. Bez urážky..je to dívčí román, se vším všady, bohužel.

09.12.2010

Manon Lescaut Manon Lescaut Abbé Prévost (p)

Manon je můj osud. Manon je můj osud.Manon je všecko, co neznal jsem dosud.
Manon je první a poslední můj hřích...(báseň od V. Nezvala). Škoda , že Manon radši peníze, šaty a zábavu měla, a proto jeho srdce všanc dala.:)

07.12.2010

Pohorská vesnice Pohorská vesnice Božena Němcová

Děj skýtá více dobrodružství než Babička (což asi ale většina knih, neboť v Babičce se jen kecá a kecá a poučuje nad sklonkem života), postavy barvitější, a proto příběh hezky plyne.
Když už Boženu Němcovou, tak Pohorskou vesnici než Babičku.

07.12.2010 2 z 5

Její pastorkyňa (román) Její pastorkyňa (román) Gabriela Preissová

Přečteno jako seminární práce na střední škole. poznání č. 1: mák slouží jako opium:)..poznání č. 2: jedna z těch ještě čtených knih od českých autorů, i když místy až příliš melodramatické.

07.12.2010 3 z 5