essterkaa essterkaa komentáře u knih

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Když jsem knihu vzala poprvé do ruky, vůbec jsem netušila, co od ní čekat. Říkala jsem si, že to zkusím. A musím říct, že po prvních 20 stránkách mě pohltila. Kniha je protkána tajemstvím, napětím i dobrodružstvím. Jak je psané na obálce knihy, opravdu obsahuje tajemství knih J. Foglara. A to je za mě samo o sobě velká pochvala. Knihu moc doporučuji.

13.05.2023 5 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Některé pasáže mi přišly trochu zdlouhavé a nudné. Ale jinak příjemné čtení.

26.04.2023 4 z 5

Žirafí příběhy Žirafí příběhy Vladimíra Spielvogelová

Pro dceru (2 roky) mi přijde knížka ideální. Žádný složitý děj, jasné postavy, krásné ilustrace. Pro starší děti si už ale umím představit, že je to nudné. Nic tak závratného se tam totiž neděje. Oceňuji morální aspekt knížky a otázky k zamyšlení pro děti na závěr.

18.04.2023 4 z 5

Výlet do země pohádek Výlet do země pohádek neznámý - neuveden

Moc hezké ilustrace. Dcera (2 roky) je z knihy naprosto nadšená. Pro takovýto věk ideální. Pohádky jsou velice zkrácené, vždy jen pár vět na stránce, takže to dětem utíká. Mně osobně mrzelo, že některé pohádky mají pozměněný děj nebo určité fakty jsou jinak než jak je známe z originálních pohádek. Pro mě je ale v tuto chvíli spíše podstatné, že to dcerku v jejím věku bavilo a četla to ráda.

18.04.2023 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Některé popisy mi přišly zbytečně zdlouhavé, ale jinak velmi propracované a záživné dílo.

08.03.2023 4 z 5

Dobrou noc, medvídku! Dobrou noc, medvídku! Joshua George

Naprosto kouzelná knížka. Dcerku neskutečně baví, jelikož je interaktivní. A mě zaujaly krásné ilustrace a nádherné básničky. A musím říct, že číst tuto knížku před spaním je pro malinké děti super rituál. Na naši dceru fungoval skvěle. Jediná věc, kterou bych vytkla, že baterka není z příliš tvrdého papíru a po pár použití hned vypadala hodně opotřebovaně.

06.02.2023 5 z 5

První sníh První sníh Radek Malý

Za mě moc hezká knížka. Obsahuje krásné ilustrace, hodně popisu a imaginace. Nečekejte ale žádný poutavý příběh.

03.01.2023 5 z 5

Zvířátková abeceda Zvířátková abeceda Roman Šmejkal

Moc hezké básničky i ilustrace. Zábavné a záživné.

06.12.2022 5 z 5

Pošťák Myšák doručuje Pošťák Myšák doručuje Marianne Dubuc

Moc se mi líbí, kolik věcí se dá na každé stránce najít. Takových detailů a maličkostí, které spolu s dcerkou nalézáme a společně se u toho bavíme. Ilustrace nádherné.

18.09.2022 5 z 5

Áron - Hospodinův velekněz Áron - Hospodinův velekněz Francine Rivers

Dobře zpracovaná kniha, co se reálií i čtivosti týče. Doporučuji.

15.09.2022 5 z 5

Jedna, dvě - Mluvíme Jedna, dvě - Mluvíme Joanna Bartosik

Krásná kniha ilustracemi i svým přesahem. Jediné, co mě u ní mrzí, je použitá obecná čeština v textu. V knize napsané "Pěkně děkuju, když zmrzku kupuju." čtu dcerce spisovně "Pěkně děkuji, když zmrzku kupuji."... Dcera knihu naprosto miluje. :)

09.09.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Úžasná kniha. Do děje mě vtáhla úplně od začátku a nepustila až do konce. Autorce se moc povedlo postupné odkrývání historie jednotlivých postav. Propracovanost děje byla úžasná. Velice kladně hodnotím i založení příběhu na skutečných reáliích. Od Kateřiny Tučkové jsem četla všechny knihy a za mě musím říci, že tahle je nejpovedenější.

09.09.2022 5 z 5

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Velice inspirativní kniha o opravdových hrdinech a jejich často neskutečné chuti žít.

13.07.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Velice dobře zpracovaná kniha. Nejdříve mě mrzelo, že je formou rozhovorů a ne jako příběh. Každopádně velice rychle jsem si zvykla a nakonec mi to vůbec nevadilo.
Pokud chcete nahlédnout pod pokličku Severní Koreji, určitě je tahle kniha to pravé pro vás.

26.04.2022 5 z 5

Co dělají pocity? Co dělají pocity? Tina Oziewicz

Až na pár případů, kdy mi vyjádření k pocitům moc nesedělo, je kniha velmi dobře zpracovaná. Děti si díky ní můžou lépe uvědomit, co jaký pocit konkrétně znamená. Ilustrace jsou příjemné.

07.04.2022 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tohle jsem tedy opravdu nečekala. Věci, které jsou v knize popisovány jsou pro mě naprosto nepředstavitelné a je neuvěřitelné, že je vše napsáno podle skutečných událostí. Musím také vyzdvihnout čtivost celé knihy, téměř jsem se od ní nemohla odtrhnout. Knihu bych moc doporučila všem, kteří pracují s mládeží a všem, kteří mají děti.

07.04.2022 5 z 5

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Neskutečná knížka. Plná utrpení, násilí a hrůzy. Ale taky odpuštění, lásky a obrovské víry v Boha. Kniha je mi velkou inspirací co se víry týče a určitě ji vřele doporučuji k přečtení všem ostatním.

30.03.2022 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Velmi čtivá kniha. Jsem taky ráda, že jsem se dozvěděla spoustu nového o japonské kultuře a gejšách celkově. Morálně s knihou nesouzním, avšak čistě z literárního a informativního hlediska byla kniha skvělá. Taková příjemná oddechovka.

24.03.2022 5 z 5

Havel Havel Michael Žantovský

Jsem ráda, že jsem se díky této knize dozvěděla o Havlovi spoustu nových informací, které mě opravdu překvapily. K Václavovi Havlovi vzhlížím jako k velké osobnosti. Nyní však mimo jiné vím, že v osobním životě mi určitě vzorem není. To, co však byl ochotný udělat pro naši zemi je velmi chvályhodné. Za to můj obdiv bude mít rozhodně vždycky.

Kniha byla až na pár pasáží čtivá. Některé části byly z mého pohledu zbytečně rozpitvané.

28.02.2022 4 z 5

Vyprávíme dětem o Ježíši Vyprávíme dětem o Ježíši Lois Rock

Zkrácené a vybrané příběhy z Bible přepracované pro děti. Výběr příběhů se mi líbil a zpracování taktéž. Ilustrace jsou moc pěkné.

28.02.2022 5 z 5