Emily82 Emily82 komentáře u knih

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Četla jsem v originále kvůli zlepšení mé angličtiny - a dobře jsem udělala. V češtině by mě to asi moc nebavilo, děj byl od začátku očekávatelný. Takhle jsem si zapsala pár vtipných frází současného jazyka.
Dávám průměr.

15.02.2024 3 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Přemýšlela jsem, jestli se mi to líbí nebo ne. Ale neodtrhla jsem se, dokud jsem nedocetla. Dávám tedy plný počet, i za autorčin jedinečný styl.

15.01.2024 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Každý má svůj příběh a my z něj známe jen malou část. Audiokniha perfektně načtena, kniha svižná a poutavá, ani jsem ti nečekala

27.04.2023 5 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Mimořádně inspirativní žena, hrdinka této knihy, si zaslouží pozornost i dnes. Kniha je napsána čtivě, jen mne někdy otravovalo opakování citací.

Každopádně jedna z knih, kterou by si měl přečíst každý.

02.05.2022 5 z 5

Husitská revoluce: Stručná historie Husitská revoluce: Stručná historie Petr Čornej

Hezky a přehledně sepsaná příručka, která jistě najde místo v knihovně každého milovníka české historie.

23.08.2021 4 z 5

Půvabně vyprávěná kniha, při čtení mi naskakovaly scény z oblíbeného seriálu. Vzhledem k tomu, že seriál i kniha jsou téměř stejné, vůbec jsem nebyla zklamaná, jak jsem se na počátku obávala. Knihu i seriál jsem prožívala s hlavní hrdinkou a jsem ráda, že jsem si přečetla. Jen jsem bohužel nenarazila na třetí díl - Dítě svoboděnky.

04.11.2020 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Čtivá kniha. I přesto, že je od začátku jasné, kdo je pachatel, drží kniha čtenáře v napětí od začátku do konce.

19.09.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Od knihy jsem nic moc nečekala a asi je to dobře, protože jsem nakonec docela spokojená.
Nečekejte nic obtížného, ale příběh se mi jevil jako dobře propojený a logicky promyšlený. Líbilo se mi střídání času, které nenarušovalo dějové souvislosti a ani jsem se v tom neztrácela. Kniha měla svižný spád, četla se rychle, pohodově.

Nazvala bych to pohodovkou na dovolenou a řekla bych, na prvotinu docela dobré.

31.08.2020 4 z 5

Les Bor Les Bor Pavel Kohout

Po knize jsem sáhla také kvůli známým místům. Děj jednodušší, ale jinak prostě oddychovka na dovolenou, kdy si nechcete pretěžovat mozek filozofickými úvahami.

20.08.2020 3 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Ač jsem křehká romantická žena, Asimova prostě můžu.

02.04.2020 4 z 5

Človíčkova dobrodružství Človíčkova dobrodružství Pavel Teisinger

Tento díl je asi nejlepší. Synovo oblíbená četba před spaním, ani nepočítám, kolikrát už jsem mu ty příběhy četla.

10.02.2020 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Čekala jsem nějak víc, po přečtení U severní zdi jsem se na tuto knihu z oblíbených mist na Šumavě těšila. Možná proto nesdílím obecné nadšení, děj byl takový plytký. O podzemní továrně u Františkova vím, ale jediné co mi kniha dala, je touha opět na Šumavu vyrazit. Nijak nenadchla.

10.04.2024 4 z 5

A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) Viktor Emil Frankl

Knihu jsem přečetla na doporučení po besedě s přeživší holokaustu. A nelituji, obsahuje tolik hlubokých myšlenek, že ač útlá knížečka, zanechá silný dojem.

05.06.2023 5 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Mě prostě autorův styl baví. Neni to nic náročného a absurdni situace, kdy se setkají zcela nekompatibilní lidé a dostávají se do nereálné situace vás pobaví. Dobré intermezzo mezi náročnou četbou nebo studiem.

08.04.2023 4 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Série je hezká, tenhle díl byl moc pěkný, mně se tedy líbil.

02.09.2022 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Čteme každý večer před spaním, syn Narnii miluje.

02.11.2021 5 z 5

I když tu není struhující děj, četla jsem knihu se zatajeným dechem. Až mi přijde neuvěřitelné, jak moc dokáže propaganda ovlivnit a řídit životy lidí. Ideologie se stala náboženstvím, kde mu každý věří a prožívá ho celým tělem. A uvědomila jsem si, že i navzdory všem momentálním opatřením, žijeme ve svobodné zemi, kde nemusíme mít obavy opustit svou vesnici a navštívit místo za humny. Občanem KLDR bych rozhodně nechtěla být.

22.02.2021 4 z 5

Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Helle Helle (p)

Myslím, že kdo chce, toho kniha povede k zamyšlení. Kdo nechce, raději ji odloží pryč kvůli absentujícímu ději.
Mně osobně bylo Dorte docela líto. Mladá slečna, přesto už dost dospělá na to, aby si dokázala poradit se životem, který si nechává tak nějak utíkat mezi prsty. Nedokáže navázat vztah, pracovat nebo studovat. Z knihy mi bylo smutno, tak vnitřně smutno... k žádné tragédii tam přitom nedošlo.

04.08.2020 4 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Vernea mám ráda od dětství.

09.05.2020 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

V knize nejde tolik o děj, jako spíš o vhled do duší aktérek. Čtivá kniha v mnohém se asi našel každý.

08.03.2020 4 z 5