em75 em75 komentáře u knih

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Jediná vada na téhle knížce je,že je tak krátká. Nekonaly neustálé výbuchy smíchu,i když nějaký byl. Ale pořád jsem se usmívala,jak mě knížka plná optimismu nádherně hladila po duši. Ještě i při vzpomínce na ni mám příjemný pocit. Prostě SUPER. Už se moc těším na druhý díl a byla bych moc ráda,kdyby takových knih paní Kučíková napsala ještě víc..

05.02.2019 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Měla jsem trochu obavy,ale moc mile jsem byla překvapená. Upřímně jsem se u ní zasmála.

29.12.2018 4 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Do knihy jsem se začetla už od začátku,pořád jsem si říkala,že ještě jednu kapitolu a po ní ještě jednu.. Hodně napínavé,i když mě tam jedna postava neskutečně štvala,ale nakonec to dávalo smysl. Největší překvapení bylo ke konci. Za mě super.

24.04.2018 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Pro mě byla tahle kniha nejslabší, sice napínavá, ale taková rozvláčná. Pachatele jsem vytušila, jen jsem nečekala další okolnosti. Spisovatelku mám ráda, tak se i přesto těším na její další knihy.

07.06.2023 3 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Nic drastického, ale bylo to hodně čtivé. Zajímavý příběh, často jsem přemýšlela nad tím, jak bych se zachovala já.

03.06.2022 4 z 5

Krvavé skládanky Krvavé skládanky Nadine Matheson

Tak tohle byl opravdu krvák, jaký jsem nečekala. Paráda. Jen jsem se trošku ztrácela v postavách. Anjelica i její tým byli skvělí a byla bych moc ráda, kdyby přišlo pokračování.

09.01.2022 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Velmi znepokojivé téma. Nejhorší co by se kdy mohlo stát je, kdyby někdo ublížil mému dítěti. Co všechno bych byla schopná kvůli tomu udělat ..?

17.10.2021 4 z 5

Nejhezčí mezi krávami Nejhezčí mezi krávami Zuzana Hubeňáková

Skvělá kniha ze života ženy pro ženy. Fakt jsem se hodně nasmála. Perfektní čtení pro odreagování.

19.09.2021 5 z 5

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Abych se přiznala, jméno Tomáš Třeštík mi nic neříkalo. Vím, kdo je Helena Třeštíková a jméno Radka Třeštíková znám jen z obálek v knihkupectvích. Knihu jsem si koupila převážně proto, že vzadu bylo napsáno - "zpověď fotografa". Ráda fotím, ale to sem nepatří. Tomáš psal o věcech a pocitech, které znám dost dobře i já sama. Popisoval se tak, že jsem si musela říct, že život s ním musí být hodně těžký. On to dokázal veřejně přiznat před celým národem. Já mám občas problém takovou věc přiznat i sama sobě. On žije v jiné "cenové skupině" a je to muž, přesto jsem se v něm skoro ve všem poznala i já. Sakra.

18.07.2021 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Tenhle díl se mi zdál nejslabší, možná proto, že na mě byl trochu překombinovaný. Ale i tak jsem se v postavách orientovala. Asi mě o trochu víc zajímalo, jak dopadne Frostův soukromý život než vyšetřování. A na samém konci jsem si řekla "Co to sakra má být...?" To mě fakt dostalo. Nemám ráda otevřené konce a myslím, že se v tomhle případě jedná o trilogii, tak to tak asi má být. Každopádně bych se nezlobila za pokračování v sérii, protože jsem si Frosta i Shacka zamilovala ...

18.06.2021 4 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Krátký a přitom spletitý příběh. Rory mi sedla, stejně jako její přítel Lane, který při ní stál. Jsem zvědavá na další díly.

27.04.2021 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Sice tam byly nějaké nezodpovězené otázky a některé situace by stály za to je více rozepsat, ale přesto se mi i tenhle díl moc líbil.

28.11.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Jsem příjemně překvapená. Celou dobu jsem si říkala, že je Theo pěkný magor, ale na konci knihy jsem se dozvěděla, že je "lokomotiva". Nevím, jestli jsem se u nějaké detektivky tak nasmála. Už mě čekají další díly.

19.11.2020 4 z 5

Jan Saudek Mystik Jan Saudek Mystik Karol Lovaš

Nelíbily se mi monology p.Lovaše, asi proto, že "nevěřím". Ale rozhovory s panem Saudkem jsou skvělé. Bylo potěšující a uklidňující číst Saudkovy odpovědi. Fotky jsou samozřejmě nádherné. Snad se ten "starej chromej pes" bude ještě dlouho ježit a tlapkat.

12.10.2020 4 z 5

Velká cesta kilem za Čingischánem Velká cesta kilem za Čingischánem Jana Urbanová

Smáli jsme se .. smál jsem se .. smála se .. a pořád jsme se smáli. Jako by nešlo napsat nic jiného,občas jsem kvůli tomu měla chuť s knihou někam praštit. Ale po vypití tolika litrů vodky to asi ani jinak napsat nešlo,kdo by se pořád nesmál,že? A těch hrubek,co v té knize bylo,to jsem opravdu nikde neviděla. Katastrofa. Na čtení jsem se moc těšila,ale přišlo velké zklamání. Tak aspoň hvězdy za to,že to se stovečkou ujeli.

15.09.2020 2 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Tak to bylo něco,zvlášť když se to týkalo dětí. To bylo hodně hnusné. Dost mě naštval Huldar,co se týká ženských. A to "překvapení" na předposlední stránce bylo sakra co? Až se mi z toho udělalo špatně. Aby se mi postavy nepletly,ke jménům s jejich výslovností,kterou jsem samozřejmě stejně četla po svém,jsem si tužkou psala,kdo je kdo,abych se v těch jménech neztratila ..

30.05.2020 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

S touhle knihou jsem měla jeden jediný velký problém. Odložit ji.

31.03.2020 5 z 5

Máš mě vůbec rád? Máš mě vůbec rád? Fausto Brizzi

Asi první třetinu jsem se nemohla začíst,ale pak jsem naopak knihu nemohla odložit. Byla jsem zvědavá na příběh člověka v depresi. Možná to měl být účel,že podání deprese a sebevraždy vyznělo spíš vtipně,ale to jak přemýšlel nad tím,jak to udělat,to spisovatel trefil. Člověk v hluboké depresi už nemyslí na nic jiného,než jakým způsobem a kde to skončit. Kdo to nezažil,nepochopí. Překvapilo mě prolnutí příběhu s osobami z knihy 100 dní štěstí,řekla jsem si,jo ty já přece znám! 100 dní štěstí se mi líbila víc,ale i tahle určitě stojí za přečtení. A autorovi děkuji za věnování : "Všem těm,kteří bojovali s depresí a dokázali vyhrát.A všem těm,kteří ještě bojují,s nadějí,že jim tyto stránky trochu pomůžou na cestě k uzdravení."

26.01.2019 4 z 5

Italské radosti Italské radosti Maeve Haran

Asi první třetina knihy mě dost nudila,ale věřila jsem,že se děj v Itálii rozjede. A taky že rozjel. Zápletky byly napínavé,ženy mi byly nakonec sympatické,nejvíc myška Monika. Úplně jsem se v myšlenkách přenesla do toho domu v Itálii,užívala si sluníčko,radosti,kávičky .. až mě mrzelo,když se blížil konec knihy. Jednalo se (pro mě) o dost starší dámy a překvapilo mě,jak byly plné života i lásky. Sice je to pohádka,ale mám z knihy dobrý pocit,že stárnutí možná nebude tak smutné ..

20.01.2019 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Kniha kterou jsem měla problém odložit. Miluju tetování,takže se mi tatérské prostředí moc líbilo. Sice mě štvali vyšetřovatelé,chovali se jako kohouti na smetišti. Zasmála jsem se,když policajt místo zbraně použije modlitbu,to byla hrozná blbost. Ale námět,vztah mezi M. a F. a celý spád děje převýšily všechny zbylé hlouposti v knize. Už se moc těším na další díl,snad bude stejně vydařený,jako tahle spisovatelčina prvotina.

14.01.2019 5 z 5