Ellis03 Online Ellis03 komentáře u knih

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Kniha byla super. Ale ke konci už to bylo docela zamotané a chtělo hodně soustředění udržet nit.

06.08.2019 4 z 5

Odkaz Dračích jezdců – komplet Odkaz Dračích jezdců – komplet Christopher Paolini

Uzasny svět a neuvěřitelně promakany příběh. Pokaždé mě fascinuje jak to autor opravdu všechno do detailu dokázal promyslet a propracovat.

24.07.2019 5 z 5

Duch ohně Duch ohně Terry Goodkind

Stejně jako ostatní knihy série se mi i tato moc líbila. Přiznám ale, ze místy jsem v některých kapitolách přeskočila par popisu protože jsem byla zvědavá jak to Richard všechno nakonec vyřeší.
Prvni cást o Anderitu mi přišla jako úplně jiná kniha. Chvíli mi trvalo, nez jsem se s ni smířila jako se součástí tohoto příběhu ale nijak mi tam nevadila a nakonec do sebe všechno hezky zapadlo.
Proste mě tento svět baví.

13.07.2019 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Nemohla jsem se dočkat až se hlavní postavy konečně sejdou a spoji. Trošku se mi příčí označení zaporaků jako démoni - Jadrnci jsou podstatně lepší. Každopádně námět je originální a zpracování je fajn. Jen mě místy nebavi sáhodlouhé popisy zabíjení každého Jednoho Jadrnce... když jsou dva, ok. Ale když je to už třeba pátý v řadě tak pár vět přeskočim.. Jsem zvědavá jaký směr nabere další dil.

06.06.2019 4 z 5

Chrám větrů Chrám větrů Terry Goodkind

Asi mě nepřestane fascinovat autorova fantazie co se týče různých až dost brutálních scén. Ale kniha mě bavila a nezklamala - žádná z hlavnich postav neumřela ????. Těším se na další díl.

05.06.2019 5 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Hlavní příběh jako takový byl skvělý - výborný nápad. Ale ty nabozensko - mocenské boje? A to politikaření? To mě tedy uprimne vůbec nebavilo. A to finále mi přišlo trosku moc..
kniha je to dobra, ale asi ne pro mě. čekala jsem něco trosku jiného.

24.04.2019 3 z 5

Krvavá církev Krvavá církev Terry Goodkind

Podle popisu obsahu knih bych asi meč pravdy nikdy číst nezačala. Působí to na mě dojmem - nekonečný boj dobra a zla - lidí a příšer. Ale jelikož jsem sledovala seriál, byla jsem na knižní předlohu zvědavá. A jsem rada ze jsem se do toho pustila. Sice to je boj dobra a zla ale ta omáčka kolem - ten svět, to mě proste baví. I když tento díl se mi možná líbil o Chaloupek méně než dva předchozí. Možná to bylo tím ze mě úplně nebavilo jak se Richard snažil vládnou? Ale rozhodne mám v plánu přečíst sérii celou.
V Terryho knihách má člověk jistotu ze co se muže nějak pokazit, to se zaručeně pokazí. Nastesti je tady i ta jistota ze všechno dobře dopadne a hlavní hrdinové přežijí. to se mi na tom libi a jsem vzdycky zvědavá jak to autor vyřeší :)

24.04.2019 4 z 5