EliškaZX EliškaZX komentáře u knih

Země příběhů – speciální průvodce Země příběhů – speciální průvodce Chris Colfer

Země příběhů je jedna z mých oblíbených sérií a když jsem se dozvěděla, že vyjde tento doplňkový díl vyskočila jsem 2 metry do vzduchu. Kniha je velmi pěkně zpracována a doplněna ilustracemi, zajímavými články a mnoho dalšího. Jsem velice ráda, že jsem tuhle knihu našla pod stromečkem, protože mě opravdu příjemně překvapila a určitě je to taková ta sladká tečka nakonec.

05.04.2020

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Ta zápletka od přátelství k lásce mne v podobě dvou hlavních hrdinů Travise a Harper opravdu zaujala. Harper jsem si myslela, že bude na mne až moc drsná a vcelku jsem se toho bála, ale nakonec jsem poznala, že je svým způsobem i citlivá. Ve videích např na instagramu jste si také možná udělali obrázek o tom, že je to hrozně badass hrdinka, ale ona v závěru ani tak mám pocit opravdu není. A Travis? Je prostě Travis, kterýho mám hrozně ráda.

Trošku mi však vadilo, že hlavní hrdinové už od začátku věděli, že budou spolu. A já pořád nějak nechápu, proč nebyli, chápu, že jim to zakazovalo jedno pravidlo, ale stejně to Travis nedodržoval ani předtím, mi přišlo. Tak to mne někdy trochu vadilo, ale nebylo to něco, co bych chtěla postavit jako nějaký zásadní problém, protože, i když to je trochu negativum, mi to v závěru nepřipadá jako něco, kvůli čeho bych nějak výrazně musela snižovat hodnocení.

V závěru však musím říct, že bych vám knihu opravdu mohla doporučit, protože si myslím, že po předchozím dílu, Letní noci, je ta tato druhá nejlepší. Celé to bylo feel good, čtivé a jestli zrovna toto hledáte, sáhněte po ní.

14.05.2023