Eliška_P Eliška_P komentáře u knih

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Velmi pěkná kniha. Četla jsem ji už před delší dobou, ale dojem z ní mi v paměti zůstal. Jedna z těch knížek, které určitým způsobem též formovaly mou osobnost a můj vztah k Bohu.

12.04.2016 4 z 5

Pod ochranou nebe Pod ochranou nebe Paul Bowles

Nudné, nezajímavé. Nedočetla jsem...

12.04.2016 1 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Krásný příběh, krásné prostředí, děj je strhující, místy smutný i lidsky krásný. Knížka mě velmi mile překvapila.

12.04.2016 5 z 5

Profesor Ulipispirus a jiné pohádky Profesor Ulipispirus a jiné pohádky Tomáš Špidlík

Poněkud hlubší pohádky, které po přečtení bude nejspíš muset maminka nebo tatínek ještě dovysvětlit, podtrhnout poselství každého jednoho příběhu. Mně osobně by se líbilo, kdyby mi dnes někdo takové pohádky před spaním předčítal... Doporučuji malým i velkým.

12.04.2016 5 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Knížka psaná typickým Vančurovským jazykem, který je pro některé přespříliš složitý. Mě neodradil, knížka se mi líbila. Vrátit se k ní asi už nevrátím, ale obsahově zaujala a nerazila.

12.04.2016 4 z 5

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

Velmi realistický román, od začátku s mírným smutným vyzněním. Místy poněkud zdlouhavé vyprávění, bohužel :/

12.04.2016 3 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Za mě docela zklamání. Dvě hvězdičky pouze za originalitu příběhu a vykreslení postav. Bohužel o takových postavách se mi nechce číst tolik, kolik toho autor o nich napsal (že to vydalo na román). Zdlouhavé, místy nudné a k tomu by jednotlivé postavy čtenář (nebo alespoň já) velmi rád profackoval.

12.04.2016