Elien Elien komentáře u knih

Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Nádherná kniha, moje srdeční záležitost. Je napsána mimořádně procítěně, a přestože jsem se zpočátku nemohla dostat přes prvních padesát stránek, kde se příběh teprve vyvíjí, jsem moc ráda,že jsem u ní vydržela, protože i částečně ovlivnila můj pohled na svět a mnoho mi dala. Podle mého názoru brilantní skandinávské dílo, výstižné vykreslení lidských povah, dojemný příběh lásky, touhy i nenávisti, a k tomu dechberoucí popis krásné norské přírody. Jsem hrozně moc ráda, že se mi tato kniha dostala do ruky, protože je to literární zázrak!

15.07.2013 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Dojemny, silny pribeh. Precetla jsem jednim dechem. Neuveritelne silne dojmy. S kazdou strankou citite, jak moc se dej nenavratne priblizuje konci... Konec neuveritelne dojemny. Cte se opravdu snadno, napsano lidskym jazykem, bez servitek a zbytecnych kudrlinek, doporucuji moc.

15.07.2013 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Je škoda, že nám tohle dílo ve škole prezentují jako něco povinného a potom k tomu má většina lidí odpor.. Já jsem si stejně chtěla vytvořit svůj vlastní názor a musím říct, že ač se mi některé pasáže četly docela obtížně a ztrácela jsem koncentraci, udělala na mě knížka opravdu dobrý dojem :-) Ráda se k ní vracím, ale musí být ta správná nálada, když není, tak se do ní nezačtu...

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Líbí se mi, jak Havlíček popisuje své postavy takové, jaké jsou. Tahle kniha však pro mě byla až moc depresivní, hlavní hrdina měl v sobě tolik pesimismu... A to mi vadilo. V některých pasážích únavná, v některých záživná, ale stále nesympatická. Možná jsem ji nečetla v nejlepší době, nevím, ale nevzala mě za srdce tak jako třeba Petrolejky.

15.07.2013 3 z 5

Táta Sekáč Táta Sekáč Jean Webster

Mile napsaná knížka, která mě vždy povzbudila, dojala a hlavně rozesmála :-)

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Miluju zpracování této knihy jako divadelní hru, film jsem ještě neviděla a knížka bohužel nesplnila má, možná až příliš velká očekávání, některé pasáže byly na mě moc zdlouhavé a suché, některé mě naopak vtáhly do děje a nedovolily mi knihu odložit :-) Celkově dávám tak čtyři hvězdy, protože je to složité psychologické dílo a má nejmilejší kniha od Havlíčka.