Elézka Elézka komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nádherná kniha, která chytí čtenáře za srdce. Je možné hrůzy, které přicházejí jedna za druhou vůbec přežít nebo člověka opravdu otupí, že se nakonec stane silným? Kniha se doslova čte jedním dechem.

14.01.2023 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Nádherná a dojemná kniha popisující hrůzy války z jiné stránky. Téma ukradených dětí a odvlečených do německých rodin k převýchově určitě chytne za srdce malé i dospělé čtenáře.

06.11.2022 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Veselé a poutavé vypravění po cestě Evropu. Kniha je velice vtipná a psaná v lehkém tónu. Zaručeně každému zlepší náladu. Určitě si přečtu i další tituly autora.

15.10.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Úžasný zážitek přečtením této knihy roku!

20.11.2022 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Skvělá kniha na šokující téma a napsaná ve strhujícím tempu. Je děsivé, jak jsou lidé schopni zneužít to nejcennějši v životě - své děti - pro vlastní slávu, zviditelněni a bohatství..?

22.04.2023 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Moje první Kingova kniha byla shltaná během několika pár dní. Moc mě bavila dějem i barevným vyprávěním spisovatele. Určitě nezůstane jen u ní.

17.09.2023 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Úchvatná kniha čtená jedním dechem. Vysvětluje těžké počátky křesťanství a jejich stíhání a kruté popravy páchané římským císařem Nerem.

11.03.2023 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Ať žijou! Panda i dráček. Jednoduše napsaná kniha s hlubokými myšlenkami o životě pro každého. Moc se mi líbila také díky milým ilustracím.

17.06.2023 5 z 5

Jak odhalit skryté narcisty a bránit se jim Jak odhalit skryté narcisty a bránit se jim Debbie Mirza

Úžasná kniha. Jistě se k ní budu pravidelně vracet, protože mi klidně a laskavě otevřela oči, pomohla chápat co se děje a naznačuje, jak ven ze šlamastky, do které jsem se se skrytým narcistou dostala.

12.02.2024 5 z 5

Božská rovnice: Hledání teorie všeho Božská rovnice: Hledání teorie všeho Michio Kaku

Užasná kniha. Přístupně a co možná nejjasněji vysvětlené základní otázky existence vesmíru a lidství.

22.04.2023 5 z 5

10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou Jan Rendl

Nádherná kniha o svobodě a putování za poznáním sebe sama i vzálených zemí. Pochodovala jsem s autorem a zažívala radost i strasti s ním. Krásně a přesvědčivě psaná kniha o místech kam se jistě jen tam někdo nepodívá. Stojí za přečtení!

05.07.2022 5 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Milá a vtipná kniha jako dělaná do šedých dnů. Rozjasní a rozveselí. Obdivuji autorku za její otevřenost a spontánost.

12.02.2023 4 z 5