Eistee Eistee komentáře u knih

Adam a Otka Adam a Otka Bohumil Říha

Opět povinná četba na ZŠ. Příběh mě nijak výrazně nezaujal, postavy byly těžko uvěřitelné.

13.04.2022 3 z 5

Pohádky bratří měsíců Pohádky bratří měsíců Božena Šimková

Pěkné a originální příběhy s nádherným ilustrováním.

13.04.2022 5 z 5

Podstata zla Podstata zla Luca D'Andrea

I já musím přiznat, že na autorův styl jsem si musela chvíli zvykat. Na knize hodnotím pozitivně zejména bravurně vykreslené prostředí zapadlé vísky uprostřed Dolomit, jejíž obyvatelé skrývají nejedno traumatické tajemství. Zajímavé folklorní odkazy dotvářejí unikátní atmosféru krutých hor. Děj měl spád a nechyběly mu zvraty a momenty překvapení. Autor dokonale vytváří mrazivě tajemnou atmosféru a čtenář se poměrně rychle začíná v ději orientovat. Takové rozuzlení jsem rozhodně nečekala, možná působilo příliš překombinovaně a nevěrohodně, ale ta kapka jakéhosi ,,psychidelického nadpřirozena" tady naopak sedla.
Negativně bohužel hodnotím charakteristiky postav, které vesměs hovořily stejně divným jazykem a byly od sebe během dialogů jen těžce rozeznatelné. Vadila mi přemoudřelost Clary, přílišná filosofičnost a dramatičnost místních a psychická rozbředlost hlavního hrdiny. Ale vzhledem k tomu, že jde o autorovu prvotinu, kniha byla překvapivě dobrá a příběh originální.

17.03.2022 3 z 5

Smeťák- šílenej život obyčejnýho cvoka Smeťák- šílenej život obyčejnýho cvoka Jeremy Strong

Dospívající knihou určitě nepohrdnou. Bezvadně ilustrováno.

14.02.2022 3 z 5

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

Co je pro někoho Jules Verne, to je pro mě Jack London se svým Mořským vlkem. Nádherně zpracovaná psychologie postav.

14.02.2022 5 z 5

Žena s mateřským znaménkem Žena s mateřským znaménkem Håkan Nesser

Příjemné a vtipné počtení. Příběh nenudí, ale ani příliš neulpí v paměti.

Díky, Jeevesi Díky, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

Jednoduché čtení, které nevyžaduje přílišnou koncentraci. Televizní zpracování, ve kterém excelují Hugh Laurie a Stephen Fry je úžasné

06.11.2021 4 z 5

Osudy a jejich pán a jiné povídky Osudy a jejich pán a jiné povídky Arnošt Goldflam

Zvláštní knížka, ze které jsem si příliš neodnesla.

06.11.2021 2 z 5

Bodo Bodo Berndt Schroeder

Hezká a milá knížka.

06.11.2021 5 z 5

Neutečeš Neutečeš Dominika Hájková

Příjemná kniha kratšího rozsahu. Děj je jednoduchý a předvídatelný. Je vidět, že se autorka teprve rozepisuje, ale má talent a fandím jí! Jen tak dál.

Pekelná kuchyně Pekelná kuchyně Jeffery Deaver

Pěkné čtení s parádně dusnou atmosférou. Akční scény jsou velmi povedené, zkrátka ohnivá pecka.

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Téma a prostředí příběhu mě oslovilo, knihu jsem nebyla schopná odložit. Ďáblova slza a Pekelná kuchyně jsou od tohoto autora moje TOP.

Mělké hroby Mělké hroby Jeffery Deaver

Oddechovka, sympatický hlavní hrdina se zajímavou prací a příběh se spádem.

05.11.2021 4 z 5

Alfa bohyně Alfa bohyně Eva Paclíková

Pěkné myšlenky, srozumitelně napsané. Občas je třeba prokousat se krkolomnějšími větami a sem tam chybí čárka. Knih na toto téma u nás není mnoho, takže jsem ráda za tento počin.

05.11.2021 5 z 5

Žena je láska Žena je láska Miluška Matoušová (p)

Hlavní myšlenky jsou fajn, přestože si občas autorka protiřečí. Souhlasím s tím, že hybatelkou změn v rámci vztahu je žena, respektive ten, který nad ním začne vůbec přemýšlet. Jelikož tato kniha cílí primárně na ženy, předpokládá se, že žena zapracuje na sobě, což se zákonitě promítne do jejího vztahu s mužem.

05.11.2021 4 z 5

Srneček z křivoklátského lesa Srneček z křivoklátského lesa Miroslav Pecha

Hezké vyprávění pro děti i dospělé. Knihu jsem dostala jako dítě s vlastnoručním věnováním od autora.

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

(SPOILER) Útěk ze světa je první dílko od Lucindy Berry, na které jsem, čistě náhodou, narazila. Psychologické thrillery jsou mi žánrově nejbližší, takže jsem se těšila, jaký tenhle příběh ze prostředí sekty bude.
Trochu mě zklamala šablonovitost postav, od osvíceného gurua, přes pubertální dcerušku až po správného detektiva s neomylným instinktem. Naopak se mi líbilo střídání pasáží ze současnosti a minulosti. Vyprávění o technikách a fungování sekty bylo zajímavé a díky téhle části příběhu měla kniha rychlý spád. Pasáže z přítomnosti byly o poznání nudnější a tak nějak zacyklené. Nebylo těžké uhádnout, jak se která z postav v konkrétní situaci zachová.
Celkově jde o čtivý, ale trochu průměrný kousek, který nejspíš v paměti dlouho neutkví. Tak či tak doporučuji k přečtení.

06.03.2024 3 z 5

21 dní perfektní komunikace s vašimi anděly 21 dní perfektní komunikace s vašimi anděly Doreen Virtue

Nemůžu jinak a dávám jen 1 hvězdu. Doreen Virtue od ezoteriky utekla kamsi ke katolictví a vůbec jí to nesvědčí.

15.04.2022 1 z 5

První láska První láska Jacqueline Wilson

Nenápadná knížečka, která možná někomu napoví, někomu třeba otevře oči a někomu i zvedne náladu. Dospívajícím určitě doporučuji.

15.02.2022 3 z 5

Prázdniny pro zaláskované Prázdniny pro zaláskované Lenka Lanczová

Četla jsem v pubertálních letech, ale i přesto mi přišly hlavní postavy ,,napřesdržku". Klišoidní příběh s trapným rozuzlením. Taková oddechovka, při které si můžete mnout ruce, že se hrdince ani náznakem nepodobáte.

05.11.2021 2 z 5