Eicherik Eicherik komentáře u knih

Opravdu mrtev? / Kruté míle / Cesty naděje / Dvouhlavý orel Opravdu mrtev? / Kruté míle / Cesty naděje / Dvouhlavý orel Peter James

První román Opravdu mrtev? je detektivka, jejíž první půlka je velmi nadějná, ale ve druhé půli kniha padá do průměru. Hodnocení: ***. Druhý román Kruté míle zpracovává skutečný příběh z doby, kdy na Aljašce řádil záškrt a kdy se rozhodovalo zda potřebné léky do odříznutého městečka doručí psí spřežení a nebo ještě riskantnější let malým letounem. Doporučuji lidem, kteří se zajímají o historii psího spřežení. Pro mě nejlepší kniha z této kolekce. Hodnocení: ****. Předposlední kniha Cesty naděje je vyloženě "ženský román" o mateřství. Hodnocení: ****. Poslední román Dvouhlavý orel od kterého jsem nejvíce z této sbírky očekával je průměrná detektivka. Hodnocení: ***.

14.05.2017 3 z 5

Smrt hraběte Pücklera Smrt hraběte Pücklera Ivan Brož

Kniha je zajímavá tím, že popisuje poslední vojenskou "bitvu", která se uskutečnila na území Československa po oficiálním konci druhé světové války v Evropě.

11.05.2017 2 z 5

Záhady mozaiky Záhady mozaiky Giulio Leoni

Námět knihy je celkem dobrý, ale samotné provedení trochu pokulhává. Děj se pomalu rozjíždí a filosofické rozhovory beru jako veliké plus. Jako největší nedostatek hodnotím závěr knihy, ten se dle mého názoru moc nepovedl. Dobrý nápad byl dle mého soudu promarněn.

11.03.2017 3 z 5

Noční kousky Noční kousky Ernst Theodor Wilhelm Hoffmann

Moje první setkání s Hoffmannem a nejspíš i poslední. První povídku Pískař bych označil jako psychologický horor, ale její popis v anotaci mi nepřijde příliš zdařilý. Ty ostatní jsou temně romantické. Nejvíce mě oslovila povídka Dědičné sídlo, jen byla dle mého názoru zbytečně komplikovaná.

27.08.2016 3 z 5