Effka Effka komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak tahle kniha mi zanechala šrám na duši. Je to taková ta na kterou se hodně těžko zapomíná, opravdu hodně silný příběh. Prvních pár stran mě moc nebavilo, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout, jak mě pohltila.

08.08.2019 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nádherný příběh. Knížka mě pohltila hned od začátku, opravdu poutavě napsané. Zpočátku jsem se ztrácela v dějových linkách, co bylo před a co bylo po Jennynině ztrátě paměti, než jsem pochopila. Nemohla jsem knihu téměř odložit, musela jsem co nejdřívě vědět jak vše dopadne. A hned jdu pátrat po další knize od Jojo, jak jsem se na ni naladila.

27.03.2020 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Když si vzpomenu, jak jsem se po přečtení prvního dílu hodně dlouho rozhodovala, zda si přečíst další díly, ne proto, že by se mi první díl nelíbil, právě naopak, ale neuměla jsem si představit že by měl mít příběh ještě další pokračování. Říkala jsem si, že to už nemůže být ono, ale spletla jsem se. I druhý a tento třetí díl, mě opět úplně pohltily. Brala bych ještě další pokračování s Luisou Clarkovou, bude se mi po ní stýskat.

19.06.2020 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Čekala jsem romantiku, trochu jsem se bála že to bude úplná slaďárna, ale našla jsem opravdu krásné, napínavé čtení, a knížka mě opravdu úplně pohltila. Několikrát jsem měla o hrdiny knihy takový strach, že jsem až brečela. Po dočtení této knihy jsem byla tak plná dojmů, že jsem nějakou dobu nebyla schopná sáhnout po jiné knize.

Vlk Vlk Mo Hayder

Úžasně napínavé čtení, od první do poslední stránky. Určitě to není pro slabší povahy, je tam hodně hrůzných věcí, ale kniha se nedá jen tak odložit, dokud nezjistíte pravdu.

11.05.2020 5 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Perfektně napsaný psychothriller, četlo se samo.
Překvapivý závěr.

09.10.2019 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Oproti prvnímu dílu mě tato kniha hned od začátku zaujala, byla napínavá, prostředí Thajska zajímavé, poutavé čtení.

07.06.2019 4 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Tuto knihu jsem četla poprvé jako ..náctiletá, tedy zhruba před 25 lety. Od té doby jsem se k ní vrátila dvakrát, a už se těším až si ji přečtu znovu... A to se mi nestává, že bych se ke knihám takto opakovaně vracela, ale Ambra je prostě moje srdcovka. Kdo má rád historické romány, určitě doporučuji.

29.07.2018 5 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Pěkně napsaná kniha, začetla jsem se hned od první stránky a úplně mě pohltila dokud jsem ji nedočetla. Líbila se více než Modrá od této autorky.

Modrá Modrá Lucy Clarke

Pěkné, napínavé čtení, zároveň oddechové, vhodné na léto, jelikož se děj odehrává na jachtě na moři.

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Tak takhle už mě dlouho žádná knížka nechytila. Za mě jeden z nejlepších thrillerů, nebo spíš psychothrillerů?

20.04.2022 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Po přečtení prvního dílu jsem si nedokázala představit, že by příběh mohl mít ještě pokračování, a hodně dlouho jsem se odhodlávala si ho přečíst. A jsem moc ráda že jsem to udělala, je to opět nádherný příběh, tentokrát se šťastným koncem. Hned se vrhnu na třetí díl.

29.05.2020 5 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Moje první kniha od tohoto spisovatele. Opravdu příjemná atmosféra, kniha se mi četla sama. Rozhodně sáhnu po další jeho knize.

19.05.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Pro mě byl problém se začíst, začátek knihy byl nezajímavý, ale když jsem se prokousala, tak jsem se najednou nějak sžila s těmi postavami, a kniha mne začala bavit. A určitě toho času nelituji.

13.03.2020

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Nejdříve jsem přemýšlela, jestli tuto knihu nemám odložit, myšlenky hlavní hrdinky byly dost zmatené, prolínaly se ty minulé se současností, a docela jsem se v tom ztrácela. Ale pak jak se začaly vynořovat nové okolnosti, začalo vše mít souvislost, a nakonec z toho vyšel moc pěkný, i když depresivní příběh. Kdo má rád psychothrillery, tak doporučuji.

15.01.2020 5 z 5

Náhradnice Náhradnice Tania Carver

Jedna z těch knih, u které jsem nedokázala přestat dokud jsem ji celou nedočetla. Opravdu napínavé, poutavě napsané. Je to příběh za kterého jde mráz po zádech. Hodně zajímavé rozuzlení. Je to jeden z příběhů, které mi utkvěly v hlavě. Rozhodně to není kniha na kterou bych někdy dokázala zapomenout.

13.06.2018 5 z 5

Dotek chladu Dotek chladu Tamina Berger

Je to thriller určený pro teenagery od 13let. Já si ho přečetla, přestože jsem už jiná generace,a musím říct že pro mě to bylo velmi pěkné čtení. Ne nijak náročné,ale každopádně napínavé a čtivě napsané.

12.06.2018 5 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Krásně, poutavě napsané, velmi napínavé čtení od první stránky. Knihu jsem nedokázala odložit, dokud jsem nedočetla až do konce. Byla to první, ale určitě ne moje poslední kniha od této spisovatelky, už se těším na další díly z této série.

Slzy mrtvé jeptišky Slzy mrtvé jeptišky Roxann Hill

Řekla bych takové nenáročné čtení. Čte se dobře, krátké kapitoly, člověk si furt říká ještě jednu a dost, až zjistíte že máte knížku přečtenou. A konec mě opravdu překvapil, fakt super, to jsem nečekala.

04.05.2020 4 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Bezvadně napsaná kniha, děsivá, nešlo se odtrhnout. A konec hodně překvapil.

27.04.2020 5 z 5