edith79 edith79 komentáře u knih

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Robert Bryndza vyslal do světa novou hrdinku s velmi pohnutou minulostí. To, co má Kate za sebou a s čím se musí denně vyrovnávat je opravdu drsné. A potom přijde někdo, kdo jí do té minulosti bez slitovaní vtáhne zpátky. A začíná napínavá, děsivá hra o život. Autor prostě umí psát a vytvořit tu pravou thrillerovou atmosféru. Takže za pět.

12.11.2019 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Nemůžu jinak. Protože Kim je prostě Kim a s každou další knihou mám radši nejen ji, ale celý její tým. Děj byl opět napínavý a nebyla by to Angela Marsons, aby na úplný konec nepřipravila nečekané a velmi zajímavé rozuzlení. Knih od Angely nebude nikdy dost.

21.07.2019 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

A je to tu zase. Další série, které neodolám. Když odhlédnu od osobního života vyšetřovatelky Lottie, které život nakládá /jak jinak/ snad ještě víc než vyšetřovatelům z jiných sérií, tak dojem z prvního dílu je hodně dobrý. Návraty mám ráda, i když u této knihy se mi nad kapitolami z minulosti téměř obracel žaludek. Toto je opravdu těžké téma. Krátké kapitoly mi nedovolily vydechnout a zvědavost mnou přímo cloumala. Něco jsem odhalila, něco mě překvapilo, ale celkově jsem velmi spokojená. Jenom mě trochu zaráží, že Lottiiny děti, z nichž jedno je dospělé a druhé dvě téměř taky, musí chodit hlídat babička. Tak jestlipak je uhlídá?

11.11.2022 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Kniha mě popravdě na začátku až štvala. Chování postav v čele s hlavním hrdinou mi připadalo naprosto iracionální a nelogické. Pořád se mi honilo hlavou, jak z toho autor vybruslí. A on vybruslil a celkem dobře, prostě ve svém stylu. Příběh byl na čtení docela těžký, plný emocí a pro Davida to bylo určitě psychicky nejnáročnější pátrání. Některé momenty knihy byly skvělé, nekteré lehce přitažené za vlasy, ale celkový dojem dobrý. Jen jsem tak nějak zvláštně ráda, že mám tento díl za sebou, tím pádem mi snad nic neuteklo a můžu se vrhnout na další, pro Davida už snad ne tolik osobní.

03.06.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Knížka přitahuje pozornost už svým názvem a přebalem. I anotace je velice zajímavá, ale... možný SPOILER... První mínus knihy je, že člověk co má v tomto žánru trochu načteno, odhalí vraha téměř hned. Dalším mínusem pro mě bylo nelogické chování kriminalistů, protože zatčenými se to v knize jen hemží a u každého jsou si hned stoprocentně jistí, že to byl určitě on a podle toho s ním jednají. A když se ukáže, že jsou vedle, tak jako by se nic nedělo. Takhle to podle mého názoru opravdu nechodí. A do třetice mě docela zklamal konec. To jako opravdu? Nehledě na to, že po 350ti stránkách knihy se závěrečné rozuzlení vešlo na pár stránek. Přesto musím říci, že čas strávený s touto knížkou rozhodně nepovažuji za ztracený. Četla se dobře a ústřední dvojice není špatná, takže další knížky autorky si ráda přečtu.

10.02.2022 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Po prvním díle jsem byla na další osudy postav velice zvědavá. Musím konstatovat, že Pátá oběť se mi líbila méně než Čtvrtá opice, ale rozhodně mě nezklamala, protože to zase bylo totálně děsivé a zvrácené. Občas jsem musela hodně zapátrat v paměti, občas jsem se plácla do čela a řekla si: no jó. Každopádně konec mě nadzvedl že židle. Tohle si žádá dát se do dalšího dílu, protože já to prostě musím všechno vědět.

06.02.2021 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Naprosto úžasná knížka. Jsem nadšená. Během četby se ve mně mísily všemožné pocity. Krásně, dojemně, ale i s humorem popsané povahy a pocity hlavních postav, to bylo k neodložení. Navíc byla kniha plná překvapení a drobných zvratů, které však znamenaly strašně moc. Opravdu nezapomenutelné.

31.07.2023 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Tentokrát jsem si musela dát pauzu, než jsem se ke knížce vrátila. Vlastně jsem myslela, že ji ani nedočtu. To, že je tato série drsná vím, ale v tomhle díle toho na mě bylo nějak moc. Moc brutality, moc nemocí, moc neúcty k lidskému životu ze strany pachatelů. Opravdu se mi nechtělo číst dál. Nakonec jsem to ale dala a jsem ráda, protože závěrečné policejní akce byly super a moc mě to bavilo. Velké plus bylo, že se v tomto díle tolik neřeší vztah mezi Lucem a Avou, ale vzhledem k poslední kapitole si to v příštím díle asi vynahradíme.

14.04.2023 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Musím říci, že první kapitola byla jedna z nejbrutálnějších co jsem kdy četla. Dále se příběh ubíral také velmi děsivě. Zrůdných vražd přibývá a Lottie je opět po čtyřech měsících zpátky v centru děje. A bohužel opět nevidí co se jí děje přímo před očima. Já osobně nemám moc ráda zatahování rodiny vyšetřovatele do případu a zatím to tak v této sérii je. Připadá mi to trochu na sílu a zbytečné. Jinak příběh jsem hltala a kniha mě velmi bavila, až na tu nepoučitelnou Lottie...

18.02.2023 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Ne zrovna lehké čtení. Opravdu ponuré, brutální krimi u kterého se na spoustě míst tají dech. Jak děj postupuje a případ, který začal vcelku nenápadně, deset let starým dopisem se začíná vyjasňovat, tak se opravdu začnete bát rozuzlení. A máte proč. Perfektně zvládnutý závěr a aby toho nebylo málo, neskutečný epilog. Yrsa píše skvěle.

30.03.2022 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Tahle kniha mě naprosto vtáhla. Vůbec se mi od ní nechtělo odcházet a strašně jsem se chtěla dozvědět, kdo je ten neuvěřitelný magor, který je schopný takových zločinů. Moc pěkně vymyšlená zápletka, i když s pár nepravděpodobnými náhodami, ale já jsem spokojená. Slibná série.

17.03.2022 5 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Zase jedna brilantní od královny detektivek. Strašně mě to bavilo. Všechny ty postavy a jejich povahy. Ten zvláštní pocit, že někdo z nich to prostě musel být a já jsem opět až do konce mimo. Vlastně jsem se přistihla, že už se ani nesnažím pachatele odhalit. Prostě si počkám na skvělý závěr. A vždy se dočkám.

26.10.2020 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Tuhle knížku jsem už kdysi odložila jako rozečtenou, protože deprese hlavní hrdinky mi tak nějak vadila. Ale díky komentářům tady na databázi jsem se k ní vrátila a dala jí druhou šanci. A jsem moc ráda. Přes pro mě ne moc zajímavý začátek se kniha nakonec rozjede v hodně slušný thriller s děsivou atmosférou a opravdu povedeným koncem. A právě závěrečné vyústění je to co se mi na knize moooc líbilo a bylo by škoda se o něj ochudit.

29.05.2019 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Pro mě určitě nejslabší kniha od autorky. Stalo se mi to u jejích knih už několikrát, že jsem prostě nemohla přijít ani jedné postavě na chuť. Tady se to ještě vystupňovalo, protože ty postavy mě doslova vytáčely. Bylo to ufňukané a unylé, pořád někdo padal únavou a jeho mozek nefungoval, protože děti jsou přeci tak strašná starost, že od jejich narození musí být každá matka na zhroucení. To mě asi štvalo nejvíc, ta neschopnost hlavní hrdinky se trochu vzchopit. Co se týká kriminální zápletky, ta byla celkem zajímavá, i když Shari opět kombinovala a kombinovala, až trochu překombinovala. Jedna linie příběhu mi připadala zbytečně na sílu, ale na konci jsem pochopila, proč tomu tak bylo. A ten konec byl asi tím nejlepším na této knize.

16.11.2022 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Proč mám pocit, že takhle to být prostě nemohlo? Koncentrační tábory byly místem šíleného, nepopsatelného utrpení a hlavní postava této knihy se tu měla jako pán. Všichni, včetně esesáků mu šli na ruku, ze všech problémů se dostal, vše mu bylo odpouštěno. Tak to prostě rozhodně nemohlo fungovat. Tyto romány jsou teď náramně populární, ale já už po žádném nesáhnu. Prostě nevěřím a nemám potřebu se rozčilovat.

06.11.2020 1 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

No páni...Zase super kousek ze série o Kim Stone. Tentokrát je Kim odtržena od svého týmu, ale o její kolegy rozhodně nejsme ochuzeni. Naopak. Motivy a téma knížky jsou v dnešní době aktuální a opět se ukazuje jak zvrácení někteří lidé dokáží být. Lehce mě v jedné chvíli překvapilo hloupé a nezodpovědné chování jisté postavy, ale i hloupá rozhodnutí k životu patří. Závěr knihy byl opět dechberoucí a místy až téměř dojemně ukázal, že Kim a její tým k sobě prostě patří.

01.05.2019 5 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Úplně jsem Yrse propadla. Třetí kniha v krátkém čase a opět musím dát plný počet hvězd. Témata knih této autorky jsou hodně těžká na čtení, protože se tu zločiny bohužel vždy nějak dotýkají dětí. Tentokrát na téma šikana. Musím říct, že při popisech způsobů, jak bylo ubližováno šikanovaným dětem mi nebylo vůbec lehce u srdce. Avšak cena, kterou jejich trapiči zaplatili byla vysoká. Závěrečné rozuzlení bylo skvělé, i když ne tak šokující jako v minulém díle. I tak maximální spokojenost. A samozřejmě se už třesu na další díl.

04.04.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Nooo...Nemůžu autorce upřít, že když se člověk začte do její knihy, těžko se dá přestat. Ale mám pár výhrad. Nechápu jak to Lapena dělá, že všechny postavy (hlavně ženy) v knize jsou silně nesympatické. Opravdu tam nebyla jediná pro mě příjemná osoba. Také mi vadil ten kolovrátek podezřelých a stále stejné myšlenky a otázky. Pachatele jsem také bohužel odhalila celkem brzy. Takže tentokrát za tři, autorka umí i lépe.

13.10.2021 3 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

Poslední knížka DD, která mi zbývala přečíst. Teď budu muset čekat na další nebo si dát druhé kolo. Ale ke knížce. Opravdu už nevím co stále psát, protože mně se líbily všechny knihy autora a tato není vyjímkou. Zase tu máme arogantní padouchy, kteří si myslí, že si mohou všechno dovolit a že jsou na ně všichni krátcí. Jenže to neznají Burgera, Krause a spol. Ti se dají do pátrání dnem i nocí a smyčka se začne pomalu, ale jistě stahovat. Zase za pět a hotovo.

25.08.2021 5 z 5

Dlouhý, Široký a Krátkozraký Dlouhý, Široký a Krátkozraký Zdeněk Svěrák

Tohle je naprosto boží, geniální a nadčasové. Milovala jsem to už jako holka a milují to i moje děti. To se nedá nemilovat.

18.07.2021 5 z 5