dusin dusin komentáře u knih

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Raymond A. Moody

Zajímavé. Dal jsem na doporučení a nezklamalo mě to. Nicméně mě knížka nenutila číst do pěti do rána.. :)

15.02.2011 3 z 5

Malá knížečka, jež jsem vyštrachal u babičky v knihovně. Krátká, úderná.

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Pro mě neskutečně dobře napsané. Přečteno na jeden zátah. Doporučuji!

15.02.2011 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Skvělá knížka. Smutné téma. Nesmíme zapomenout! Doporučuji!

Na vlně 57 metrů Na vlně 57 metrů Otakar Batlička

Jedna z nejlepších povídkových knížek co jsem četl. SUPER!!

15.02.2011 5 z 5

Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata Erich Kästner

Četl jsem to několikrát jako kluk a bavilo mě to strašně :)

Mé dobré město Paříž Mé dobré město Paříž Robert Merle

Další ze série o Petrovi ze Sioraku. Tentokrát nádherně popsaná paříž. Rozhodně to chce mít přečtené dva předchozí díly..

Dědictví otců Dědictví otců Robert Merle

Četl jsem to již před léty, ale mohu říci, že mě to hodně bavilo. Dobrodružství, které prožívá hlavní hrdina Petr ze Sioraku bylo skvělé, totálně mě to vtáhlo tak, že 50 stran zmizelo v hlavě jako nic. Na druhou stranu tam občas byly úseky ryze popisně historické, které se četly dost těžko. Celkově ale super.

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Tuto knihu jsem našel ještě jako náctiletý v nějakém antíku za babku a nevěřil jsem svým vlastním očím. Nikdy před tím ani po tom jsem žádně jiné psané porno nečetl. Musím říct, že to byla zajímavá zkušenost proto ode mne tři hvězdy. Dnes jsem se tu dozvěděl, že to ani nenapsal Wilde - zajímavé.

14.02.2011 3 z 5

Proti všem Proti všem Alois Jirásek

Prvních 20 stran jsem si musel trochu zvykat na styl a jazyk, ale kniha se parádně rozjela a hodně bavila mě až do konce. Nutno však podotknout, že moje znalosti historie jsou tragické, takže děj byl pro mě překvapující a o to víc mě četba bavila :)

Bratranec Pons Bratranec Pons Honoré de Balzac

Perfektní kniha. Hlavní téma je o chamtivosti lidí a zápletka je tak skvěle vymyšlena a napsána, že budu mít asi vředy, neboť jsem knihu dočítal u oběda a žaludek se mi svíral zlostí :) Doporučuji všem! Vynikající!

14.02.2011 5 z 5

Můj otec: Účtování Můj otec: Účtování Niklas Frank

Hodně zajímavá kniha z několika důvodů: 1) Pro nahlédnutí do stavu mysli člověka, jehož otec byl jedním ze strůjců šíleností druhé světové války, člověka jenž v sobě nese vinu svého otce 2) Pro nechutné detaily ze soukromí nacistické honorace 3) Pro zajímavé informace (detaily) o pozadí druhé světové války 4) Pro pěkné psychologické rozebrání postav, především autorových rodičů, ale i dalších z jejich okolí 5) Pro zamyšlení nad otázkami, jak vnímat němce dnes, a jaký postoj k tomu sami němci zaujímají Doporučuji všem! Jen pozor, je to psáno místy opravdu drsně!

08.02.2011 4 z 5