Dudák1979 Dudák1979 komentáře u knih

Utrpení Páně podle Jana Utrpení Páně podle Jana Ctirad Václav Pospíšil

Je blahodárné si tuto stručnou knihu přečíst na vyvážení Vermesova Umučení...

29.03.2024 3 z 5

Ježíšovo umučení Ježíšovo umučení Géza Vermès

Není co dodat, Benedikt to napsal skvěle.

15.03.2024 3 z 5

Kníže Moravanů Kníže Moravanů Martin Škabraha

Minimum dochovaných historických faktů autorovi umožnilo napsat čtivy a nápaditý román o cestě mladičkého kněžice Mojmíra k velkomoravskému trůnu na pozadí christianizace teto oblasti. Byť některé pasáže byly nevyvážené a občas jsem si nebyl úplně jistý, zda čtu román psychologický, evangelizační nebo erotický, faktem je, ze Mojmirův příběh byl podaný uvěřitelně a že autor psát umí. Poslední hvězdičku z těch celkových pěti dávám za řadu vtipných momentů.

15.03.2024 4 z 5

Samarkand Samarkand Miroslav Žamboch

Parádní brakovka z vcelku promyšleného světa Drsnýho spasitele, vhodná na zkrácení odpoledne a večera po vytrhnutí osmičky.

14.03.2024 5 z 5

Zapal svět Zapal svět Louis de Wohl

Tady dole plný počet bodu pro zkušeného de Wohla a nahoru prosba o přímluvu od jednoho neuvěřitelného vojáka Kristova!

17.02.2024 5 z 5

Zlatá nit Zlatá nit Louis de Wohl

Velmi poutavě vyprávěný život sv. Ignáce s neméně poutavě vyprávěným vedlejším příběhem stat(eč)ného Švýcara a mladé Španělky. Moje 3. kniha od de Wohla a z mého pohledu nejzdařilejší.

28.01.2024 5 z 5

Chladová terapie: kompletní průvodce otužováním Chladová terapie: kompletní průvodce otužováním Veronika Allister Jelínková

Asi by to klidne mohlo mit jen 30 stranek. Ti, kdo si nelibuji v generickem slovniku motivacnich prednasek, at preskakaji na str. 183 a zacnou podrobneji cist odsud.

17.12.2023 2 z 5

Pantáta Bezoušek Pantáta Bezoušek Karel Václav Rais

Takove mile a ciste Slunce, seno konce 19. stoleti

08.12.2023 5 z 5

Zázračná madona Zázračná madona Jakub Arbes

Netihnuv prilis k archaicke mluve klnul jsem stylu autorove, rozjimaje, zda komlikovanost mluvy jeho nebyla't ulitbou boji za jazyk cesky. A byt pribeh ten sujetovy um autoruv znacil, bylte prilis vzdalen vtahnuti do deje mysli me.
Ale jinak vcelku cool.

05.12.2023 3 z 5

Mezi císařem a papežem Mezi císařem a papežem Antonín Polách

Pro mě obrovské překvapení, které se preklopilo poté, co jsem se přestal udivovat nad nepravděpodobnosti učených hovorů mezi hlavní hrdinkou a historickými osobnostmi, v požitek z četby, který umocnil i skvělý poznámkový aparát. Těším se, až az si od autora přečtu další knihu.

15.10.2023 5 z 5

Jak dnes mluvit o Bohu? Jak dnes mluvit o Bohu? Fabrice Hadjadj

Asi nejsem úplně cílová skupina. 10 dkg hlubokých myšlenek (zvláště v závěrečné části) na 90 dkg nabubřelosti, laciné podbízivosti a hloupých vtipů. Tohle nebyl koláč pro mě.

02.05.2023 1 z 5

Stát se moudrým mužem Stát se moudrým mužem Richard Rohr

Byt se jedna o knihu katolickeho kneze, je pristupna a uzitecna pro vsechny muze, kteri se v soucasne spolecnosti ztraceji, kteri klopytaji v bahne pseudopovinnosti a predsudku.

26.01.2023 5 z 5

Skála Skála Thomas Stearns Eliot

Zna-li clovek Bibli, ma pocit, ze se v teto silne a sugestivne vystavene Eliotove basni v kongenialnim prekladu patera Hrdlicky vraci domu.

Zna-li soucasne i Exuperyho Citadelu, ma pocit, ze doma je.

Basen je stale aktualni.

24.01.2023 5 z 5