dexterman dexterman komentáře u knih

Povznesení Povznesení Stephen King

Tohle si opravdu zaslouží metál . Něco tak krásného a zároveň smutného jsem nečetl již opravdu dlouho . Na konci jsem měl vysloveně na krajíčku a knedlík v krku . Kniha je sice krátká , o to víc ale úžasná . Nemám opravdu co vytknout . Na zamyšlení a o lidských vztazích je to prostě výborná věc . Docela rád bych se dočkal i filmové verze . Bravo mistře

28.10.2019 5 z 5

Života sladké hořkosti Života sladké hořkosti Lída Baarová (p)

Života sladké hořkosti je kniha kde se Baarová obhajuje opravdu jak může . Nevím, co bylo v knize ubráno nebo přidáno či vůbec nevyřčeno. Trochu mne zaráží fakt že tady vykreslila vztah s Goebelsem tak otravně a vlezle . Ze čtení mi přišlo že on vypadá jako otravný skřet a že ona ho vlastně nikdy vůbec ani nechtěla . Jejich milostný život tam není vůbec popsán . Ze začátku knihy jsem si myslel že má známosti jenom pro slávu ve filmu a že jde na všechno přes postel . Její život je ovšem plný kladů a záporů . Na jedné straně úspěšná herečka je později zatracována kde se dá . Na knize oceňuji že ač paní Baarová nebyla spisovatelka od mala tak jí napsala celkem čtivě . Oceňuji také pár listů z deníku její sestry Zorky Janů o které si tak může čtenář udělat přibližný obrázek . Kniha se mi velice líbila . Je to první kniha o paní Baarové kterou jsem četl . Mám jich doma ještě víc tak po přečtení dalších určitě porovnám

18.06.2016 4 z 5

Vargr Vargr Warren Ellis

Tak tady jsem se toho obával . James Bond jako komix ? To jsem si nedokázal představit . Naštěstí to dopadlo velice dobře . Co se týče příběhu tak ten je v zásadě jedna velká akční jízda . Žádná věda to není . Absence bond girl za mě docela nevadila . Ilustrace a kresba je velice povedená a celkově se povedla . Pár mínusů tady ale přeci jenom je . Všechno se tady točí kolem Bonda což se dá pochopit . Dost mi ale vadí konverzace ostatních postav bez Bonda. Nejsou ničím zajímavé a dělají jen křoví . Děj se dá v pohodě předpovědět a celkově aspoň pro mne to bylo velice krátké čtení . Na druhou stranu jsem jako fanoušek dostal v co jsem doufal . Takže i když mám pár výhrad tak převládá pozitivní názor . Doufám že se dočkáme více příběhů jen lépe napsaných . Nicméně pokud chcete vypnout a užít si akční jízdu tak budete nadšeni jako já

11.11.2019 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Fascinující kniha nemám co jiného dodat

03.03.2016 4 z 5

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy Richard Hooker

Dobrá humorná kniha

08.02.2014 5 z 5

Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Alan Alda

Pan Alda zde popisuje svůj život opravdu barvitě. Nutno říct že jeho cesta za slávou nebyla vůbec snadná . Kniha je napsána velice dobře . Je z ní jasný humor parádního skromného a hodného člověka . Jeho dětství a dospívání je taktéž podáno v knize velice zajímavě. Občas jsem se přistihl při tom že se směju . To se mi u žádné jiné knihy opravdu ještě nestalo . Jsem skoro u konce první knihy a už se těším na další . Doporučuji Všem . Nejen pro fandy seriálu MASH

15.01.2014 5 z 5

Batman / Želvy nindža Batman / Želvy nindža James Tynion IV

Originální nápad . Dobrý příběh . Skvělá kresba . Okamžitě se mi to zakousko do mozku a neskutečně jsem si to užíval. Těším se na další knihu. Snad se někdy dočkáme i pokračování které stále vychází v zahraničí . Doporučuji všem fandům . Je to neskutečná bomba .

23.04.2021 5 z 5

Casino Royale Casino Royale Ian Fleming

Je to jiný Bond než jsem čekal . I tak v celku dobré počtení . Kresba je za mě sice průměrná ale jinak scénař je zvládnutý dobře . Knižní předlohu jsem nečetl . V zásadě je pro mě toto dílo poctou Bondovkám -50 a 60 let .

08.12.2019 4 z 5

Hammerhead Hammerhead Andy Diggle

Změna celého tvůrčího týmu jednoznačně pomohla . Od Vargra Bond ušel opravu veliký kus cesty . Osobně považuji celou serii za velmi povedenou . Doufám že se dalších příběhů dočkáme co nejdříve . Hammerhead byl takovou třešničkou na dortu . Ze všech dílů co tady u nás zatím jsou . Jednoznačně nejlepší . Ať už je to změnou ilustrace , nebo propracovanějším scénářem . Obecně si myslím že dát postavu Bonda do komixu byl mega nápad . Snad se u nás bude pokračovat v této sérii dále . Jinak doporučuji všem . Za mne nejlepší díl co tady zatím u nás je

16.11.2019 5 z 5

Fantom Fantom Warren Ellis

Tak tady to už byla špionážní bondovka podle očekávání . Pořádně se to . rozjelo . Děj byl velice povedený . Ilustrace povedená jako v první knize . Velkým plusem je zápletka kterou tu ale nechci prozrazovat . Pokud jste v něco podobného doufaly v první knize Vargr tak chápu vaše negativní reakce . U fantoma naopak dostanete špionážní bondovku jak se sluší a patří . Přečteno jedním dechem , za jeden večer . Doporučuji všem které neodradil Vargr. Já jsem si obě knihy užil dokonale .

14.11.2019 5 z 5

Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Lesley-Ann Jones

Tak co napsat ? Mám rád queen . Toto není první biografie Fredieho co mám doma . Je však první po které jsem sáhl. O této osobnosti se zde toho dozvíte opravdu hodně . Jaký ale doopravdy byl se dá jen těžko odhadovat . Kniha je napsána velmi pečlivě a čtivě . Jsem rád že je prokládána věcmi co frontman queen kdy řekl nebo co si myslel . Jsem rád že v knize mají místo i další členové kapely a ti co ho dobře znali . Čte se to velice dobře a doporučuji to nejen fandům queen . Kniha má pro mne však i dva zápory . Tím prvním je strašně dlouhá předmluva . Která mě skoro unudila k smrti . Tím druhým záporem je absence fotografií či obrázků v knize . Řekl bych že ikona jakou je Fredie a kniha samotná by si nějáké ty ilustrace určitě zasloužila.

25.02.2017 5 z 5

Monroe Monroe F. X. Feeney

Jsou určitě i lepší knihy o Marylin Monroe než je tato . Jako hlavní zápor se zde jevi to , že není celá psaná v češtině . Musite hledat mezi angličtinou a polštinou což někdy je opravdu únavná práce . O Marylin se v knize dotvite opravdu jen to nejpodstatnějši . Kdo by chtěl vědět vice má smůlu . To co je na knize velmi dobré jsou ilustrace. Je doprovázená zajimavými ilustrovanými obrázky M M . To co ji děla vyjmečnou . Jsou citáty které M M řekla a drobné zajímavosti z natáčení jejich některých filmů . Jako celek velice průměrná kniha . Obrázky a citáty však stojí za to .

10.01.2014 5 z 5

Napsané velice dobře . Nicméně mi příjde že převést 4 dohody do praxe je nemožné

26.11.2023 4 z 5

Kousnutí Kousnutí Jordie Bellaire

Bylo to dobrý . Škoda že né tak dobrý jako předchozí díl . Nicméně se to dá pořád dobře číst . Už ale z toho necítím takový ten fajn pocit jako při čtení prvního dílu . Kresba ušla . Příběh samotný je docela dobrý . Nicméně se nemůžu ubránit pocitu že to celé šlo napsat a nakreslit jaksi lépe .

05.06.2023 3 z 5

Střední je peklo Střední je peklo Jordie Bellaire

Nová Buffy pro novou generaci . Řekl bych že to nebylo špatné . Četlo se to rychle a svižně . Kresba byla taky dobrá . Mohlo to mít o něco více stránek . Ale i tak to splnilo co mělo . Těším se na pokračování

01.06.2023 4 z 5

BRSRKR: Kniha druhá BRSRKR: Kniha druhá Matt Kindt

Tak ani Druhý díl u mě nezabodoval tak abych hodnocení zvedl . Je to vlastně pořád stejný . Navíc se mi zdá že 144 stran je dost málo . Keanu tomu sice dodává určité kouzlo . Ani to však podle mě nezachrání něco kde zápletka není něják originální

10.05.2023 3 z 5

BRSRKR: Kniha první BRSRKR: Kniha první Matt Kindt

Abych byl upřímný nic extra na tom není . Působí to jako bezduchá řezničina . Pak tlachání a máte v podstatě dočteno . Jediné co můžu pochválit je kresba . Určitě přečtu i další díly jen pro to abych to měl vlastně komplet . Jednička teda moc nepřesvědčila .

10.05.2023 3 z 5

Batman: Bílý rytíř Batman: Bílý rytíř Sean Murphy (p)

Tohle bylo prostě super . Krásně promyšlený příběh řekl bych do nejmenších detailů . Super kresba a opravdu nápaditá myšlenka jak pojmout tento příběh pro dospělejší publikum . Už se těším na druhý díl . Snad se tomuto vyrovná nebo bude lepší .

08.05.2023 5 z 5

Superman: Mír na Zemi Superman: Mír na Zemi Alex Ross

Hezky napsáno . Dobrý námět na příběh . Ještě lépe však nakresleno . Škoda jen že to uteče takhle rychle a není to delší . Kresbě nemám co vytknout . Alex se tady opravdu vyřádil . Nicméně musím říct a to nevím zda je dobře či ne , že Supermanova Idea v tomto příběhu byla moc odvážná i na samotného Supermana.

10.12.2022 4 z 5

Když nejste v pohodě Když nejste v pohodě Jill Stark

Tady jsem se opravdu našel v každé kapitole. Což nevím zda je dobrý nebo ne . Každopádně si nejsem jistý zda fungují všechny rady zde popsané . Na druhou stranu se to četlo tak skvěle a svižně že určitě tohle doporučuji všem co mají občas trable . Ruku na srdce vnitřní démony máme všichni . Tohle je jen jeden z návodu jak jim lze čelit . neříkám že bude fungovat všechno ale možná něco zkusím praktikovat i já sám . Doporučuji všem

19.08.2022 5 z 5