Denny456 Denny456 komentáře u knih

Okresní město Okresní město Karel Poláček

Jednou za rok Čapek a Poláček. To je prostě věc, která mě baví a těším se až na ně v daném roce přijde řada. Oba jsou jiní, ale oba jsou úžasní. Poláčkova čeština, tvoření vět a navazování slov je naprosto geniální. A dějově popsané české maloměštáctví, které je v mnoha případech nesmrtelné... no je to paráda.

02.12.2022 5 z 5

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Wau. To muselo dát práce... a přitom.... Ne, ne tady to rozhodně neplatí. Knížka o Žižkovi, která je zaměřena na spíše vnitřní život historické postavy a zkoumá ji tak, jak by mohla přemýšlet, je výborná. Práce s literaturou musela být šílená a velmi obdivuju autora, že dokázal vše ukočírovat. Ano nečte se to snadno a ano nečetl jsem to krátkou dobu a proložil to jinými oddechovkama. Ale vždy jsem se vrátil a kochal se údaji i krásnou češtinou.

18.09.2022 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Kotleta to začal a Sněgonová to doráží. Opět neustálá akce a neustálá inteligenční nezralost hlavních hrdinů (jestli byl hlavní hrdina v BIS, tak se zase nedivme). Ze všeho se vysekají a za sebou nechají hromady mrtvol, které budou čety uklízečů hezky dlouho odklízet.

06.08.2022 4 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Potřetí s odstupem dalšího desetiletí a pořád je to zajímavé a dobré. Hrozně mě baví tady v diskusích to srovnávání se seriálem, zvláště, když je jasné, že Nadace je nezfilmovatelná. Tedy pokud nevezmete název a nenaroubejete na to běžná vztahovou prasárničku napsanou jak přes kopírák. Ale tu politiku, debaty a diskuse a plány v plánech to zfilmovat nejde a je třeba na to být nastaven.

28.03.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Uff. Mám to za sebou. No řeknu vám, žádná sláva. Seriál jsem neviděl, ale slyšel o něm, tak jsem chtěl nějdříve zkusit knihu a nemám moc chuti teď na seriál. Je to stráááááášně rozvleklý. Musel jsem se fakt nutit to znovu a znovu otevírat knihu a mezitím jsem přečetl další dvě knihy. Téma jistě zajímavé, provedení knihy dost slabé.

14.11.2021 2 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

První díl Zaklínače jsem recenzoval dost vlažně. Za mě neodpovídal obrovské bublině, která kolem Zaklínače je. Druhý díl je slušný posun. Ještě pořád si myslím, že jsou lepší fantasy, ale tohle se mi už líbilo. Myslím, že i text mi přišel vypsanější a lépe a více promyšlenější. Takže za mě ok.

14.08.2021 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Bylo to fajn. Celkem se od půlky dalo odhadnout kdo se skrývá za akcemi, ale to je jedno. Četlo se to hrozně rychle a bylo to zajímavé.

05.10.2023 4 z 5

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Parádička. Pořádný bijec, který dokáže přežít a zvládnout i intriky. Jen trochu závidí kolegovi se dvěma ženama, ale to se poddá. Jo Koniáš je prostě dobrej.

25.05.2023 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

První kniha, kterou mě doporučil můj teenager. A hned napoprvé se to povedlo. Ne, že bych občas dopředu nevěděl jak to dopadne, ale svět je vymyšlen super a propracován taky a občas některé zvraty byly výborně napsané. Takže za mě čtyři hvězdy.

17.10.2022 4 z 5

Chlad Chlad Paul Tobin

Tak kresba nejméně za deset. To bylo úžasný tuhle bichli číst, respektive ji hlavně prohlížet a kochat se ulítlými bizarnostmi. Jednotlivé změny v kresbě podle příbehu byly opravdu úchvatné a jde skutečně o obrazovou orgii. Příběh je výrazně slabší, ale v rámci obrazu se to dá přejít.

18.09.2022 5 z 5

Neonomicon Neonomicon Alan Moore

Takový klasický komiks od Moora. Dost divnej s parádní kresbou a silně sexualně nabitým dějem. Tentokrát střihnuté Lovecraftem. Prostě něco co milovníci podobného stylu prostě musí za den nasosat.

22.09.2021 4 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Třetí díl byl zatím jednoznačně nejlepší. Mnohem víc mě to pohltilo i bavilo. Sněgonová přináší nový vítr.

01.02.2024 4 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Pratchett je prostě Pratchett. Máloco jsem přečetl třikrát.

12.12.2023 5 z 5

Lunapark Lunapark Volker Kutscher

Knížky Kutschera jsou jediné dektivky, které jsem schopen učíst. Možná proto, že to jsou detektivky tak napůl a autor se rovnoceně zabývá i zachycením zvláštní doby. Každou knihu přituhuje situace v nacistickém Německu. A případy jsou takovou třešinkou na dortu.

20.08.2023 4 z 5

První padlí První padlí Volker Kutscher

20.08.2023 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Pratchett je prostě Pratchett. V rámci nostalgie jsem se rozhodl, že to přečtu celé znova. Barva kouzel by mohlo některé začínající čtenáře dnes odradit. Ale stojí to za to.

20.08.2023 5 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Myslím, že pan Mádl napsal velmi dobrou knihu. Akorát se bojím, že nebude úplně dobře přijata a některé reakce tady pro mě nejsou překvapivé.

On totiž skloubil několik žánrů. Trochu vážných věcí, trochu romantiky, trochu sexíku a trochu nestandardních řešení. A to si myslím, že bude problém. Většina čtenářů je totiž naladěna na něco z toho. Většina spisovatelů toto nemíchá, protože ví, že čtenáři to nechtějí. Mádl se toho nebál a myslím, že udělal dobře.

Mě kniha bavila a určitě ji doporučuji, akorát je potřeba se připravit na to, že dostanete něco jiného než je běžná produkce současných českých spisovatelů.

25.05.2023 4 z 5

Barbar - 24-29 (Omnibus) Barbar - 24-29 (Omnibus) Jean van Hamme

Tak tenhle omnibus stojí za to. Thorgal patří mezi skvělé série a tady je pěkně pohromadě hned šest jeho dílů. A to už je pořádná porce. Škoda, že takto nevyjdou i předchozí díly. V celku by to bylo fajn. Pořád se dá v Thorgalově světě najít něco nového. Stojí to za to.

25.05.2023 4 z 5

Gott: Československý příběh Gott: Československý příběh Pavel Klusák

Pan Klusák neměl Gotta rád, nemá ho rád a nebude ho mít rád a to píši jemně. Nijak se netají v knize tímto postojem. Strávil hodně času tím, aby o tom napsal knížku. Někdy je to až na hranici obcese.
V knize "Má cesta za štěstím" najdete všechny možné opěvné ódy na život tohoto zpěváka, všechno je zalité sluncem, vše špatné je zamlčováno a píše se jen o dobrých a zdařilých věcech. V knize pana Klusáka je vše přesně opačně. Pozitivního zde o Gottovi nanajdete absolutně nic. Naleznete tu desítky negativních věcí, které tento člověk dělal v průběhu let.
Ani to by asi nevadilo. Proč se na to nepodívat i z druhé strany. Problém však nastává, když pan Klusák začne vyvozovat své vlastní "vývody". To už je bohužel za hranou a upřímně občas je to směšné. Například vývod z neutrálních písniček, kde prý zpěvák něco podporoval může snad vidět jen někdo, kdo je hodně zaujatý. Zároveň opakovaně autor píše, že v podstatě nic co Gott během života řekl neni nebo nemusí být pravda. No nic.
A rozhodně nečekejte životopis. Toto není životopis, protože léta, kdy Gott zrovna neudělal nic špatného jsou přeskočeny, protože autor nemá o čem psát.

16.05.2023 2 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Je to prostě fajn. Svět je vymyšlený výborně a příběh mě chytnul. Ani ta romantika není napsána úplně špatně a dá se přejít.

15.01.2023 4 z 5