denisa8946 denisa8946 komentáře u knih

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Tento díl ze série Romantických útěků se mi zatím líbil ze všech nejvíc. Jako vždy jde o krásnou oddechovku plnou dobrého jídla, pití a krásných míst.
Tentokrát nás autorka vzala do Chorvatska na plavbu lodí. Člověk z knížky opět načerpá spoustu inspirace na dovolenou.
V kapitolách se střídal pohled Maddie a Nicka. Hlavní postavu Maddie známe z Cukrárny v Paříži. Mě si Maddie získala už v předchozím díle, protože byla milá, plná elánu, veselá a nebála se jít do neznáma a zažít dobrodružství. Tady mé sympatie jen utužila.
Líbilo se mi, jak se Maddie špičkovala s Nickem. Nick... co říct, no poleze vám nějakou dobu na nervy, ale pak se z něj vyloupne správný chlap, kterého jsme poznali na začátku knihy.
Kdo se ale nevyloupne, je Tara. Pardon, ale ona byla vážně slepice... a to křivdím slepicím. Ta ženská mě tak vytáčela, že to není ani možné. Ani její zdravotní stav mě neobměkčil, je to prostě slípka.
Každopádně tento díl stoprocentně doporučuji! :)

20.09.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Četla jsem mraky pochvalných recenzí a s radostí se k nim přidávám!
Tato knížka je přesně to, co očekáváte od pohodového letního čtení. Hate to love romantická linka, Španělsko, sympatické postavy, kancelářské prostředí... to vše a ještě víc nabízí Láska po španělsku.
Lina byla báječná hlavní hrdinka, bavilo mě číst její myšlenkové pochody... ta ženská byla živel. A Aaron? Ooo můj Bože, miluju ho! Fešák, o tom žádná, tvrdá maska pro okolí a uvnitř citlivý a vášnivý muž... no neber ho! Ta chemie mezi nimi mě opravdu bavila a nejednou jsem se zasmála nad jejich vzájemným špičkováním.
Nebudu lhát, podobnou love story jsem chtěla vždy zažít. :D
Knihu vřele doporučuji! Čtení na léto, které pohladí na duši.

16.08.2023 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Krásný vánoční příběh. Sice se jedná o kratičkou knížečku, ale i tak splnila vše, co jsem od ní očekávala. Klidně by mohla být delší, vůbec bych se nezlobila. :)
Hlavní postavou je tu Avril, kterou už známe z Kavárny v Kodani (zatím můj nejoblíbenější díl Romantických útěků). Tentokrát jsme se s ní podívali na krátký čas do Vánočního Londýna.
Julie Caplin má dar vše tak lákavě napsat, takže opět rozšířila můj seznam míst, kam bych chtěla jet. Londýn budu prozkoumávat už za pár měsíců, ale jednou bych si přála ho navštívit i během vánočního období.

01.01.2023 5 z 5

Vánoční anděl Vánoční anděl Petra Nachtmanová

Tohle byl milý příběh nasáklý vánoční atmosférou. Chvíli mi trvalo si zvyknout na česká jména a české prostředí, protože čtu převážně knihy od zahraničních autorů. Jakmile jsem se začetla, tak příběh rychle ubíhal. Bavila mě psí zápletka. :)
Moc se mi líbilo, že hlavní postava Markéta miluje svoji práci, kéž by to tak měl každý. :)
Hlavní postavy, Adam a Markéta, byly sympatické, ale nejvíc mě pobavila Markétina babička, která rozhodně neměla nudné stáří na gauči. :D
Uprostřed příběhu se objeví další postava, Standa, jehož roli jsem od začátku tušila a na konci mi jeho přiznání vehnalo slzy do očí.
Trošku mi vadila na konci příběhu milostná scéna, která se tam za mě moc nehodila. Narušilo mi to ten příjemný tok děje. Připadalo mi, jako bych četla v tu chvíli jinou knihu.
Myslím, že tohle byla moc hezká knížka na závěr roku.

31.12.2022 3 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhý díl se mi líbil stejně jako ten první. Autorka nás ze začátku knihy opět vtáhne hned do děje a zažíváme akci a napětí. Velká část knihy se nesla v duchu čekání na vygradování děje. Nicméně tohle čekání nám zpříjemňuje nová postava, ze které si sedneme na prdel. :D
Seznamte se s Nikolajem - mladý, krásný, vtipný, oslnivý... no prostě to je ta postava, kterou v knize chceme, ne Mal! :D Ten mi zase lezl na nervy. Ale! Ani Nikolaj nezměnil nic na tom, že Temnyj je můj favorit číslo jedna. Jen mě trošku mrzelo, že se tam nevyskytoval tak často, jak tomu bylo v prvním díle. O to víc jsem části s ním hltala. :D Může mi někdo vysvětlit, jak můžu mít ráda takového záporáka? :D

04.03.2022 4 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Moje první knížka od těchto autorek a moc se mi líbila! V příštím roce obohatím svoji knihovnu jejich tvorbou. :)
Kniha obsahuje pět povídek, které jsou dokonale romantické, vtipné, oddechové a vánoční. Knížku jsem slupla jako malinu hned po Štědrém dni. :) Povídky se mi líbily všechny, ale nejlepší za mě asi byla ta poslední - Vánoční návrh.

30.12.2021 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Krásná knížka na závěr roku. :)
Od této autorky jsem už četla Vánoční tábor a taky se mi moc líbil. Jak si zamilovat Vánoce je knížka doslova přetékající vánoční atmosférou.
Docela mě mrzí, že jsem si ji nepřečetla hned ze začátku prosince, protože by mi určitě navodila tu správnou vánoční atmosféru, která se letos nějak nechtěla dostavit. Nebo by bylo fajn mít u nás taky takovou Vánoční vísku jako v příběhu. :)
Příběh byl předvídatelný, ale stejně jako Vánoční tábor byl originální. Hlavní postavy mi byly sympatické a hlavně mě bavila Emmie se svojí plánovací aplikací. :D
Opět oceňuji poslední stránky knížky, kde najdeme vánoční tipy a recepty. :)
Za mě #musthave knížka na Vánoce. :)

30.12.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Na tento díl Romantických útěků jsem se moc těšila, protože podívat se jednou do New Yorku je můj sen. Očekávala jsem řadu cestovatelských tipů, ale oproti jiným dílům ze série nebyl New York tak detailně vykreslený... to mě docela zklamalo.
Nicméně příběh se mi moc líbil, příjemně plynul a neodehrál se zde žádný extrémní zvrat. Postavy mi byly sympatické a na závěr mi i slzička ukápla. :)
Nejvíc mě potěšil osobní růst Sophie, které jsem moc fandila, aby to byla právě ona, kdo probudí v Toddovi lásku a víru v dlouhodobý vztah.
A Todd... co si budeme povídat, byla to knižní láska na první pohled. Od prvního setkání Todda a Sophie jsem věděla, že mě tato dvojice bude bavit.
Strhávám jednu hvězdičku za méně vykreslený New York, jinak to bylo moc příjemné čtení jako vždy. :)

06.10.2021 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Další dílo od Mony Kasten na seznamu mých přečtených knih. Kniha byla jiná než série Znovu, ale i tak byla skvělá. Nutně potřebuji další díl, protože ten konec... aspoň že se autorka za něj v poděkování omluvila. :))
Knížka je čtivá a děj ubíhá rychle. Kdybych měla teď na čtení víc času, měla bych ji přečtenou za pár dní. Příběh je vyprávěný z pohledu obou hlavních postav.
Hlavní hrdinka Ruby mi byla od začátku sympatická. Líbilo se mi, že byla cílevědomá, měla ve všem systém a obdivovala jsem její přístup k situacím, do kterých se nechtěně zapletla.
Naopak James mě šíleně vytáčel. Působil jako samolibý, rozmazlený, bohatý spratek, který dostane vše, co chce. ALE! Díky kapitolám z pohledu Jamese jsem na něj rychle začala měnit názor a bylo mi ho opravdu líto. Oblíbila jsem si pasáže, kde byl s Ruby a mohl projevit své skutečné já.
Rodina Ruby i Jamese měla nelehký osud. Ale v závěru knihy se přihodilo něco v Jamesově rodině a to mě moc zasáhlo. Bylo celkem pochopitelné, jak se zachoval vzhledem k situaci k otci, ale jeho jednání potom mě zklamalo... vždyť už měl s kým sdílet své trápení.
No, jak jsem psala, nutně potřebuji další díl... ať už je říjen. :)

11.09.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Když čtu knihy Mony Kasten, přestane pro mě okolní svět existovat a její příběhy mě totálně pohltí... člověk si takový únik z reality někdy zaslouží. :)
Celá série Again je opravdu návyková a dobyla první příčku v mých top třech nejoblíbenějších knižních sériích. Stejně jako u předchozích dílů jsem nadšená. Knihu "zhltnete" během pár dní... všech 440 stran jedním dechem. :)
Styl psaní i gradace děje jsou stejné jako v předchozích dílech. Tušíte, kdy přijde nějaký zvrat, také jak to zřejmě skončí... ale to přesně od této oddechové četby chceme, no ne? :)
Miluji tu provázanost s předchozími díly, přestože čteme o jiné dvojici, potkáváme se okrajově i s již známými postavami, jejichž vztahy se také vyvíjí. Hlavní hrdinové Jude a Blake mají společnou minulost, ale jejich cesty se rozdělily. Oba mají své vnitřní démony, se kterými se musejí vypořádat. Bude v jejich případě platit, že stará láska nerezaví? Přesvědčte se sami. :)

07.04.2021 5 z 5

Dubajka – příběh letušky Dubajka – příběh letušky Tereza Vichtereyová

Nejdřív jsem se nemohla dočkat, až tuto knížku začnu číst... potom jsem se nemohla dočkat, až bude u konce. Jsem ten typ, který vše dočte do konce (i když mě to přestane bavit a musím se do toho nutit).
Anotace je opravdu lákavá, člověk se těší, že to bude zajímavé čtení letušce, která pracovala dva roky u společnosti Emirates a procestovala svět. Sama autorka popisuje tohle období jako dva roky prázdnin, což vás navnadí. Knížka je psaná formou deníku (blogu) a je plná, doslova plná, popisů toho, co autorka jedla, jak odpočívala a poznávala nová místa. To není až tak špatné, jen to bylo takové nicneříkající a člověk si o navštívených místech neudělal ani pořádnou představu.
Co mi ale opravdu vadilo, bylo nadměrné užívání zdrobnělin, které nemusím... teď už je nesnáším. Také autorka popisuje vše až moc růžově. Mám ráda slaďárny, ale tohle bylo moc i na mě - je hezké, že miluje svoji rodinu a partnera a je jasné, že jí chyběli, ale nemusí to být zmíněné pomalu v každé druhé větě.
Hlavně si myslím, že čtenáři očekávali realitu, chtěli se dozvědět i to špatné z práce letušky. Život není jen růžový. Myšlenka to byla hezká, ne každému se podaří procestovat svět, ale chtělo to jinak uchopit.

08.09.2020 2 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Julie Caplin patří mezi mé nejoblíbenější autory, takže jsem už předem čekala, že se mi povídka bude líbit. :)
Příjemná povídka z prostředí vánoční Prahy, při které dostanete chuť na svařák a tradiční českou kuchyni. Jako u předchozí povídky mi bylo líto, že tak rychle uběhla, klidně bych s hlavními hrdiny zůstala o něco déle. (S Markem ne, ten byl na facku.) :D

30.12.2023 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

To byl opravdu skvělý příběh! Mrzí mě, že jsem knihu měla dlouho rozečtenou a vrátila se k ním až po delší době. Nicméně na genialitě vystavění příběhu to neubralo.
V této série se seznamujeme s poměrně velkým množstvím postav a začátek příběhu pro mě byl celkem oříšek a chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala. Nicméně po pár kapitolách už vše běželo jako po drátkách. Děj byl napínavý a nepředvídatelný.
Kapitoly jsou psané z pohledu hlavních postav. Nejvíce mě bavily kapitoly Inej a Niny. Všechny postavy autorka precizně vykreslila a rychle si vás získají.
Parta teenagerů, odpadlíků, chovajících se na svůj věk příliš dospěle, přijme kšeft za neskutečné prachy s obrovským rizikem. Všechny hlavní postavy si prožily krušné mládí (dětství), tak není divu, že se do toho pustí. Závěr knihy vás nechá s otevřenou pusou a musíte se pustit do dalšího dílu. :)

27.08.2023 4 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Musím říct, že tento díl mě opravdu překvapil a bavil. Z prvního dílu série Klub zavázaných očí jsem byla docela zklamaná a neměla jsem chuť se pouštět do dalších knih.
Autorka se s tím opět nemazlila a vtáhla nás do děje plného žhavých scén hned od začátku. Od půlky knihy erotické scény vyšvihla (haha, doslova) až do extrému, ale tentokrát jsem s tím už počítala.
Líbilo se mi, že byl děj propracovanější, postavy mi byly sympatičtější a jejich příběh mě bavil. Dominik byl hrozně zlatý, ale dokázal teda překvapit. :D Bavilo mě, jak ho Payton svým způsobem pomalu táhla na ''temnou stranu''. Plusové body knížka získala i za to, že se část příběhu odehrává v Japonsku. :)
Jsem opravdu ráda, že jsem si nakonec další díly pořídila, protože tento stál za to. Doufám, že i další díly budou přinejmenším takto dobré.

03.08.2023 4 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Tato knížka byla naprosto skvělá!
Jedná se o krásný romantický příběh dvou lidí z úplně odlišných světů. Max je bohatý, sebevědomý herec, který vyhledává jen potíže, Sára je jeho pravý opak. Hodná, stydlivá dívka, která miluje knihy, vlastní knihkupectví a je chudá jak kostelní myš. Když se jejich světy střetnou, zdá se, že to nevěstí nic dobrého... opak je pravdou, přesvědčte se sami. :)
Knížka se mi četla hezky, děj rychle ubíhal a postavy jsem si rychle oblíbila. Líbilo se mi, že se příběh odehrával na francouzském venkově a hlavně v knihkupectví s kavárnou. Na chvíli jsem se tak vžila do svého snu. :)

20.11.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Knížka Julie Caplin mě opět pohladila na duši. Načerpáte z ní klid a pohodu. :)
Po dočtení Kavárny v Kodani jsem věděla, že sérii Romantické útěky přečtu celou. Nicméně se mi podařilo přeskočit všechny díly a po Kavárně v Kodani jsem se mi dostala do rukou Čajovna v Tokiu. Vůbec to nevadilo, jen konci knížky byl menší spoiler na díl Pekárna v Brooklynu.
S hlavní hrdinkou Fionou jsme se seznámili už v Kavárně v Kodani, kde mě jako vedlejší postava zaujala a bylo mi líto, že jsme se o ní nedozvěděli víc. Čajovna v Tokiu nám příběh Fiony naservíruje s dávkou romantiky, osobního růstu a s celou řadou cestovatelských tipů. Velmi se mi líbil kontrast moderního a tradičního Japonska.
Příběh je čtivý a psaný z pohledu obou hlavních postav. Oceňuji části psané z pohledu Gabea, lépe mu porozumíme a pochopíme jeho chování, které bylo někdy vážně na facku. Ale jinak to byl sympaťák. :)
Knížku vřele doporučuji a těším se na další díly. :)

06.08.2021 5 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Mám ráda knihy, které jsou ze života a ještě víc se mi líbí, když se v nich částečně najdu, to se hned lépe čte. :) A tato knížka, to je přesně ono. Skvělé relaxační čtení. Velmi se mi líbilo prostředí, ve kterém se kniha odehrává - Londýn a Skagen (Dánsko). Díky této knížce mám další tipy na dovolenou. :)
Hlavní hrdince se najednou rozpadne profesní život a v osobním životě to není taky žádná sláva, tak se rozhodne odjet do Dánska a ujasnit si, co od života očekává. Nenechte se zmást názvem knihy, romantiky je zde tolik, co by se za nehet vlezlo. Ale přece jen závěr knížky romantický je. Knížka je plná popisů prostředí a myšlenek hlavní postavy. Popisy jsou poutavé a i přes jejich velké množství se děj rychle posouvá.
Styl, jakým je kniha napsaná, přiměje člověka zpomalit, zamyslet se nad důležitými věcmi a vážit si běžných každodenních maličkostí. Myslím, že hygge, dánský styl života, je perfektní lék na existenciální krizi v jakémkoli věku.

16.01.2021 5 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Knížka splnila má očekávání. Pěkný příběh s romantickou zápletkou a nabitý vánoční atmosférou. Líbil se mi vývoj hlavní hrdinky, která postupně přehodnocovala svůj pohled na život, až zjistila, co je v životě skutečně důležité. Knížka je vhodná pro všechny, kdo si chtějí odpočinout.
Za mě je skvělé, že knížka obsahuje také novelu, která dovypráví příběh hlavních hrdinů.
Velmi se mi líbilo, že na konci byly vypsané recepty, které se v knize objevily.

09.01.2021 5 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

U této knížky opravdu záleží na rozpoložení, v jakém ji čtete.
Na jednu stranu to je krásná oddechová knížka. Lehce se dalo odhadnout, jak se bude romantický příběh vyvíjet a jak skončí, ale to rozhodně knížce neubírá na kráse. Byla čtivá a ideální na relaxování po dlouhém dni.
Na druhou stranu, když se člověk odpojí od romantické linie, byla to za mě kniha, která vás donutí zamyslet se, zvlášť když se sami nacházíte na rozcestí a nevíte jak dál, co je správné. Knížka je o cestě k vlastnímu smíření se a vyrovnání se s těžkou životní událostí. Moc se mi líbily retrospektivní a úvahové pasáže, také barvité popisy okolí a jídel. Tato kombinace spolu s čtenářovou představivostí působila tím správným uklidňující dojmem. Člověk si prochází tou cestou uvědomění s hlavní hrdinkou.
Knížku s radostí doporučuji, zvlášť pokud potřebujete nějaký balzám na poraněnou duši.
(Nejspíš někdy podniknu cestu na francouzský venkov- knížka mě nalákala.) :)

31.01.2019 5 z 5

Ahoj, tady Sam Ahoj, tady Sam Dustin Thao

Uf, tak tohle byla pro mě emocionální horská dráha. Možná to tak nebude cítit každý, ale já jsem byla cílovka. Věřím, že pro člověka, který se také stále vyrovnává se ztrátou blízkého, bude čtení velmi dojemné.
Jedná se o krásný příběh pojednávající o ztrátě blízké osoby s kapkou magie. Knížka byla čtivě a procítěně napsaná, snadno jsem se vžila do pocitů postav. Autor od samého začátku cílí na naše emoce. Ať už to byly nostalgické a dojemné vzpomínky na minulost hlavních hrdinů, nebo srdcervoucí přítomnost plná bolesti, brečela jsem u toho jako želva. Jednou ve vlaku jsem musela knihu odložit, pláč na veřejnosti jsem nemohla dopustit. :D
V některých recenzích jsem četla negativní hodnocení na chování hlavní postavy Julie, ale já musím nesouhlasit. Každý se se ztrátou vyrovnává jinak, měla jsem pro ni pochopení. Sam se zdál být opravdu skvělý člověk a bylo mi líto, že se jejich vysněná budoucnost rozplynula.
Mně se knížka moc líbila. Zaujala mě nádhernou obálkou i námětem. Jen mě mrzí, že mi po přečtení zůstalo pár nezodpovězených otázek, proto ta jedna hvězdička dolů.

10.04.2024 4 z 5