deirdre deirdre komentáře u knih

Tak mě někdy napadá Tak mě někdy napadá Ken Kesey

Presne ako napísala esma. Kniha sa vám dostane pod kožu. Nemám k tomu viac čo dodať, snáď iba toľko, vyhraďte si na ňu dostatok času a nerušeného priestoru.

28.10.2019 5 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Krásne.

05.02.2019 5 z 5

Siedmy deň Siedmy deň Jü Chua

Román pripomína rozbité zrkadlo, v jednotlivých čriepkoch ktorého sa odrážajú osudy ľudí, spojených nejakým spôsobom s hlavným hrdinom. Zaujímavé, miestami naozaj desivé, miestami dojemné príbehy, podané z "druhej strany", na ktoré tak ľahko nezabudnem. K plnému počtu hviezdičiek mi však čosi chýba, alebo je tam toho naopak priveľa, ako podotkol kokodaros? Asi ta rozbitosť mi vadila, i keď čo iné sa stane po smrti ako to, že sa zrkadlo rozbije? V každom prípade, odporúčam.

21.01.2019 4 z 5

Syn větru a prsatý muž Syn větru a prsatý muž Josef Formánek

Posolstvo knihy je silné, ale spôsob, akým ho podáva je veľmi nezáživný, az odfláknutý. Škoda.

17.11.2018 3 z 5

Třetí šimpanz (Vzestup a pád lidského rodu) Třetí šimpanz (Vzestup a pád lidského rodu) Jared Diamond

Kniha obsahuje veľké množstvo zaujímavých a užitočných informácií a zamyslení o evolúcii, a napriek tomu, že som sa s niektorými závermi autora nemohla celkom stotožniť, odporúčam.

10.03.2018 4 z 5

Prenasledovaná láska Prenasledovaná láska Bertrice Small

Túto knihu som prečítala, lebo som ju dostala do daru od svojej žiačky a zároveň sa mi hodí do čitateľskej výzvy. Je to jediný žáner, ktorý nečítam a snáď už ani nikdy nebudem. Preto nehodnotím.

03.01.2018

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Tento príbeh rozhodne patrí medzi tie, na ktoré človek tak ľahko nezabudne. Dá sa do neho bez problémov ponoriť a nechať sa unášať osudmi hŕstky preživších po nevydarenom experimente americkej armády. Aj keď "upírske" knihy nečítam, toto bola výnimka, ktorú som neoľutovala.

05.06.2017 5 z 5

Sebatranscendencia - antropologický model Sebatranscendencia - antropologický model Martin Dojčár

Veľmi hutné, náročné čítanie, predsa len je to písané vedeckým jazykom... Rozmýšľam, že si ju prepíšem do normálnej reči, lebo informácie v nej obsiahnuté sú vskutku zaujímavé, použiteľné, a povedala by som dokonca, že potenciálne aj vhľad (insight) umožňujúce.

21.11.2019 5 z 5

Lúzer v Afrike Lúzer v Afrike Palo Hapák

Celkom príjemné, nenáročné čítanie na horúce letné popoludnia.

06.07.2019 3 z 5

Kvantová noc Kvantová noc Robert J. Sawyer

Jedná hviezdička za nápad. Príbeh zúfalo nudný s nesympatickými a plochými postavami, a sorry, akoby to písalo efzetko. Veľké sklamanie.

01.01.2019 1 z 5

Čarovná hora Čarovná hora Thomas Mann

Štýl Thomasa Manna mi vôbec nesadol, absolútne sa stotožňujem s komentárom Montezumu. Druhý diel som ani nezačala čítať, nemyslím si, že by som o niečo prichádzala. A to bol začiatok taký sľubný!

14.09.2018

Toto bolo tak strašne naivné, že sa čudujem sama sebe, že som to dočítala do konca. Nerozumiem tomu vysokému hodnoteniu.

31.07.2018 1 z 5

Kosmický jackpot Kosmický jackpot Paul Davies

Dobrá kniha, v ktorej sú zhrnuté rôzne teórie o vzniku a zmysle vesmíru. Dozvedela som sa množstvo pre mňa nových informácií. Netušila som napríklad, že niektorí vedci sa seriózne zaoberajú myšlienkou, že žijeme v simulovanom vesmíre (matrixe)! Miestami som pociťovala autorove úvahy ako dosť úmorné, niekomu však jeho snaha všetko detailne rozobrať zo všetkých strán môže naopak vyhovovať.

13.06.2018 4 z 5

Svoboda na počátku i na konci Svoboda na počátku i na konci Jiddu Krišnamurtí

Priveľa slov. "Najväčšie pravdy sú prosté, prosté ako vaše vlastné bytie". (Vivekananda).

15.05.2018

Rudin / Šlechtické hnízdo Rudin / Šlechtické hnízdo Ivan Sergejevič Turgeněv

Čas od času mám chuť na starú dobrú ruskú klasiku. Turgenev sa z dnešného pohľadu ťažko hodnotí, ale číta sa veľmi príjemne. Po všetkých tých drsných súčasných románoch to bolo mňamkové čítanie.

08.01.2018 5 z 5

Vodka, duša, kaviár Vodka, duša, kaviár Boris Filan

Osviežujúca, ako všetky Filanove počiny. Zároveň sa človek dozvie veľa zaujímavých informácií o Rusku v rôznych časoch. A najmä základný poznatok: Rusko rozumom nepochopíš. Ale duša je v poriadku...

16.11.2017 4 z 5

Církevní dějiny - Antika a středověk Církevní dějiny - Antika a středověk Václav Drška

Autorom sa ich zámer jednoznačne vydaril. Veľmi dobre napísané dielo, obrovské množstvo informácií a pritom pútavé (veľa krát sa mi nechcelo knihu odložiť, lebo som bola zvedavá "a ako to bolo ďalej?"). Odporúčam každému, koho toto obdobie zaujíma, nielen z cirkevného hľadiska. Veď európsky stredovek si bez cirkvi sotva možno predstaviť. Oceňujem aj množstvo odkazov na literatúru, ktorá je u nás k tejto téme dostupná, pre tých, ktorých jednotlivé otázky hlbšie zaujímajú.

11.05.2017 5 z 5