dawson321 dawson321 komentáře u knih

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje nejmilejší Hartlovka :)

13.01.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Když si čtu komentáře níže, nabyl jsem dojmu, jako by toto byla nejslabší Hartlova kniha. Za mě musím říct, že mi přišla daleko čtivější a zábavnější než předešlé Okamžiky štěstí (které jsem měl chvílemi potíž vůbec dočíst). Naopak tuto knihu jsem přečetl skoro na jeden zátah - což je myslím při fakt dost hojném počtu postav výhodou, jinak bych se po čtecí odmlce asi trochu v té změti všech lidí ztrácel. Hartl v této knize rozehrává několik dějových linek, kde se mísí klasické vztahovky jako nevěry, nové lásky, rodičovství, rozchody, rodinné trable...Každý čtenář si v knize myslím najde tu svoji oblíbenou postavu, se kterou se může sžít. Také oceňuji zasazení děje do reálií, které i mě jsou blízké - zimní dovolená v Jizerkách, pražská místa, návštěva festivalu Mácháč apod. Pokud jste sledovali český seriál vysílaný před několika lety na HBO, který se jmenoval Až po uši, přijde mi kniha stylem hodně podobná a seriálovým fanouškům by se jistě mohla líbit.

13.01.2019 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Nicholase Sparkse jsem měl nejraději, když ještě psal teenagerské romance jako Nezapomenutelná cesta, Poslední píseň atd. V posledních knihách se stále častěji věnuje "dospělejším" tématům - v této knize rozvodu a vše s ním spojené (boj o svěření dcery, špinavé triky právníků, nevěra...). Tato témata mi nejsou již tak blízká a nejsem cílová skupina (zároveň by bylo trochu bláhové po Sparksovi chtít, aby stále dokola psal "velké romance" z vysokých škol, když sám dospěl do nějakého věku a jsou mu bližší jiná témata). Právě z toho důvodu dávám 3*. Jinak kniha je velice čtivá a určitě zaujme nejednu ženu (přeci jenom rozvodovost je v ČR okolo 50 %, tak je téma i společensky významné).

13.01.2019 3 z 5

Řecká odysea aneb Slavné báje a recepty Řecká odysea aneb Slavné báje a recepty kolektiv autorů

Kuchařka od redakce magazínu Apetit. Apetit je pro mě určitě nejlepším gastronomických magazínem, který vychází v Čechách. Recepty i povídání i jídle a gastronomii má vysokou úroveň a jeho kuchařky často využívám jako inspiraci pro vaření.

02.09.2017 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Tak to je kniha mého srdce!!! S citem vylíčená novela, vyprávějící nešťastnou lásku bohatého, rozmezleného kluka a chudé, věřící dívky. Právě tato kniha mě přivedla ke čtení Bible. Jak sám Nicholas Sparks říká, kniha je určena převážně mladým čtenářům a má jim přinést hlavně, aby nebyli lhostejní ke svému okolí. V roce 2002 byla kniha zfilmována a vznikl film Dlouhá cesta s Mandy Moore v hlavní roli Jammie.

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Výborná knížka. Lehce lechtivé a erotické povídky, které obsahují vtip, nadhled a na tu dobu, co byly napsány tak pobouřili hodně lidí. Škoda jen, že se Baccaccio na skonku svého života od této knihy distancoval...

Souhvězdí Labutě Souhvězdí Labutě Lenka Lanczová

Docela pěkná knížka na letní slunné dny. Jako u všech knih Lenky Lanczové je tu spousta lásky, komických situací i napětí. I když jsme kluk, tak se nestydím číst knihy Lenky Lanczové, i když jsou určeny dívkám.