danyda danyda komentáře u knih

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Předně nevím, proč je to tak dlouhé (celá série). Já bych to výrazně zkrátila. Hrdinka mi připadá trochu natvrdlá - ouha - pořád souloží a přitom si ani chudák neuvědomila, že nebere antikoncepci...atd. atd. Hrozně jednoduchá paní. Není mi teda moc sympatická. Děj v té knize moc žádný velký taky není - na tolik stránek. Neděje se nic kromě toho, že dnes máme chuť 5x, zítra uvidíme. Taky upřímně úplně nevím, co ten Christian na ní vidí, že je na ní tak závislý a kdesi cosi. A ty vnitřní bohyně, jez prosímtě a nekousej si ret...znám opravdu mnohem lepší romány, které i když mají tak moc stránek, je tam pořád co řešit a spoustu zajímavého děje a člověk to přečte jako malinu. Na to jak je kniha vychvalovaná, nic moc. Zlatá Jana Eyrová nebo Scarlett O´Harová. Ty sice tolik nenasouložily, ale aspoň měly zajímavý život, který nebyl jen o chlapech.

07.11.2013

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Knížka je stejně jako celá sága romanticky přehnaná. Pokud to člověk bere jako oddych po práci - pohádku - a ne jako něco ze života, pak je to OK. U čeho se dá lépe odpočívat než u pohádek.
A pokud se to někomu nelíbí tak ať to nečte a ne že zkritizuje každý díl do krve a pak si přečte ten další - i když o tom předchozím napsal, že je to brak. Tak proč to ti lidi čtou a chodí na to do kina?

08.11.2011 3 z 5

Bílá vlčice Bílá vlčice Theresa Révay

Ta knížka je opravdu pěkná. Příběh je napsaný velmi chytlavě, člověk žádné pasáže nemusí přeskakovat. Nejzajímavější je to historické pozadí. Jako by autorka neměla v prvé řadě na mysli ani tak příběh hrdinů, jako spíš vykreslení té doby. Opravdu dobře se to čte, protože koho nebaví dějepis, ten se začte kvůli příběhu lidí. Je to zároveň romantické i poučné. Určitě nejde o žádný sladkobolný román pro ženy, ale ani milovnice tohoto žánru by dle mého názoru zklamané nebyly.

08.08.2013

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Knížka, u které jsem se v 15ti letech regulérně rozbrečela a možná, že dneska bych si pobulila zase. Děj člověka úplně vtáhne, sedí hodiny a jenom čte a čte. Je to celkem bichle, ale přistihla jsem se, že ji tahám z knihovny aspoň jednou za rok za dva a přečtu si ji klidně znovu.

09.11.2011 5 z 5

Lid bílé klisny Lid bílé klisny Mary Mackie

Kniha se mi moc líbila - barvitě vylíčená atmosféra té doby, víra lidí, všechno tak nějak pohádkové. Pěkné a zajímavé čtení

09.11.2011 4 z 5

Záblesk Záblesk Susan Isaacs

Skvělé! Kdo viděl film tak ví, že knižní předloha s ním má společných jen cca 50 %, ale je to čtivě napsané vyprávění Lindy o jejím životě před a v průběhu druhé světové války. Film měl lépe propracovaný děj a více akce i romantiky než knížka, ale přesto jsem byla nadšená a přečetla jsem jedním dechem.

09.11.2011 4 z 5

Jane Eyre Jane Eyre Anna Claybourne

Výborně napsaná, v jednoduché angličtině pro snadné pochopení

03.09.2011

Popel ve větru Popel ve větru Kathleen E. Woodiwiss

Mně se knížka líbí. Je sice trošku přeslazená, ale je to příjemné čtení ke kafíčku :o)

17.02.2011

Gejša Gejša Arthur Golden

Knížka je moc pěkná. Čtivá, kvalitně napsaná, kvalitně přeložená. Čtení ke kávičce pro ženy pro chvilky pohody. I film je dobře udělaný. Ale knížka je detailnější. A ve filmu mě moc nezaujala herečka, která ztvárňovala Čijo. Já bych vybrala jinou herečku. Ale to je jen můj názor :o)

14.12.2011

Smích šakalího boha Smích šakalího boha Jenny Nowak (p)

Moc hezká, čtivá knížka. Děj napínavý, pohádkový. Vystupují v něm nadpřirozené bytosti, jako by autorky předpokládaly, že taková stvoření opravdu existovala a jejich existence nebyla nic divného. Tajemno, napětí a prostředí starého Egypta. Super.

09.11.2011

Scarlett 1 Scarlett 1 Alexandra Ripley

Myslím si, že když tento příběh navazoval na tak dobrou původní předlohu, dal se vymyslet zajímavěji. Celé to bylo tak nějak nudné a stačilo by přečíst si posledních 10 stran. Návrat hlavních hrdinů k sobě měl být srdceryvnější. Celé to mohlo být napínavější, rozuzlení dojemnější.

09.11.2011 3 z 5

Legend of Sleepy Hollow / Legenda o Ospalé díře (dvojjazyčná kniha) Legend of Sleepy Hollow / Legenda o Ospalé díře (dvojjazyčná kniha) Washington Irving

Příjemně se čte, zábavná forma angličtiny.

08.11.2011

Podivuhodný příběh Benjamina Buttona - Flákač / The curious case of Benjamin Button - The Jelly-Bean Podivuhodný příběh Benjamina Buttona - Flákač / The curious case of Benjamin Button - The Jelly-Bean Lucie Poslušná

Dobře se čte, pro procvičení angličtiny. CD srozumitelné, perfektní na poslech v autě nebo doma. Myslím si, že dvojjazyčné knihy ať už od nakladatelství Computer Press nebo Infoa jsou výborným nápadem pro ty, kteří se nemohou donutit učit se jazyk z učebnic (jako já). Tyto knihy jsou zjednodušenou verzí původních příběhů, které jsou zajímavé a dobře se čtou a jsou tak vhodné i pro ty, kteří by plnou původní verzi nikdy nečetli. Takové zabití dvou much jednou ranou - příjemné.

15.09.2011

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Moc pěkné! Klasika, která zas a znovu potěší

01.03.2011 5 z 5

Posvěcené zlo Posvěcené zlo Nora Roberts

Mám hrozně ráda, když v knížkách, které jsou o lásce, je takové to nemůžeme, teď ne, ono to nejde....a tahle kniha je přesně taková + čtivý detektivní příběh. Skvělé!

22.03.2013

Muži pro zlost Muži pro zlost Beatrice Poschenrieder

Naprosto skvělá čtivá knížka :o)

17.02.2013

Nemocnice Nemocnice Echo Heron

Skvělá čtivá knížka pro chvilky relaxu :o)

06.01.2013

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech Nemocnice na kraji města po dvaceti letech Petr Zikmund

Knížka je dobře napsaná. Děj mi ale bohužel příjde dosti nudný. Chtěla bych více akce, více romantiky...prostě aby se toho více dělo. První Nemocnice byla určitě o 100 % lepší. Tady mi chyběla Ina, Blažej a vůbec víc zajímavých postav.

Maska Matky bouří Maska Matky bouří Rachel Lee

Zajímavý román pro milovníky romanťáků a dobrodružství. Hlavní hrdinka je hluchá, ale jinak kočka, hlavní hrdina má kuráž a svaly čokoládku. Všechno nakonec zvládnou a přes všechno se přenesou. Pro chvíle relaxu fajn knížka.

Rhett Butler Rhett Butler Donald McCaig

Od knížky jsem čekala víc. Byla pro mě dosti nudná.

09.11.2011 1 z 5