danuska Online danuska komentáře u knih

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Vynikajúca kniha, až mi bolo ťažko z toho, príbehu.

03.03.2019 5 z 5

Mříže v ráji Mříže v ráji Magdaléna Frouzová

Veľmi zaujímavá kniha.

14.01.2018 5 z 5

Dobré dni sa začínajú v noci Dobré dni sa začínajú v noci Adriana Macháčová

Hrozná kniha, nudnááááááá.
Samé klišé, od začiatku je jasné, ako to dopadne, celkovo je to na úrovni školského slohu.

10.08.2017 odpad!

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Knihu som si kúpila s tým, že to bude niečo veselé, čo ma pobaví, ale bolo to sklamanie. Kniha je skôr smutná, hlavná hrdinka je otravná, stále sa len ľutuje. Škoda papiera.

11.01.2017 2 z 5

Central Park Central Park Guillaume Musso

Celkom sklamanie. Od začiatku som sa do toho nevedela začítať, postava Alice, bola otravná tým, aká bola zbrklá. Celé to bolo nejaké silené, autor chcel šokovať, až to prehnal.

27.12.2016 3 z 5

Som mama Som mama Kristína Farkašová Tormová

Je obdivuhodné, ako vie Kristína Farkašová urobiť z takejto zlátaniny, jednu z najpredávanejších kníh, a ženy jej to všetko uveria.

13.09.2016 2 z 5

Zuzka Klamárka Zuzka Klamárka Sisa Siseková

Táto knižka, je taký malý balzam na dušu. Veľmi sa mi páčila, bola veselá, hneď som si spomenula na svoje detstvo v tej dobe. Mohla by mať aj dvakrát toľko strán.

13.09.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Veľmi nudná kniha. Každý píše, že koniec je nečakaný, mne sa to zdalo tak či tak nudné. A k tomu boli všetky postavy veľmi nesympatické.

31.07.2015 2 z 5

Stratené Stratené Eva Urbaníková

Všetky príbehy sú ako cez kopirák, o naivite, až hlúposti žien. Neviem prečo mám pocit, že sa na tom Eva Urbaníková priživuje. Ony jej porozprávali o svojich tragických osudoch, a ona na tom zarobila...
Maximálne ma iritovalo jej neustále spomínanie "JEJ CHLAPA".

24.02.2015 2 z 5

Kniha sa mi páčila, je písaná presne v štýle Nicka Twispa.
Fajn oddychové čítanie.

10.09.2014 4 z 5

Medová past Medová past Unni Lindell

Cita sa dobre, ale ja som cakala viac.

22.08.2014 3 z 5

Svet masiek Svet masiek Danica Haláková

Veľmi slabá kniha, neponúka nič šokujúce. Chápem, že autorka sa nepohybovala v inom svete, okrem toho televízneho, lebo inak by vedela, že takto to funguje úplne všade.

27.07.2014 1 z 5

Dva plus dva Dva plus dva Timea Keresztényi

Myslím si, že kniha by mohla mat kľudne o polovicu menej strán. Je to také stále dokola o tom istom, a tým pádom o ničom, ale číta sa rýchlo. Hlavná hrdinka chce pôsobiť ako milá tolerantná žena, ale skôr je len veľmi hlúpa a naivná, keď dovolí aby sa s ňou niekto takto zahrával.
Čo mi prekážalo, boli zase popísané hlúposti, ktoré si stačí overiť, ak ich autorka nevie, napr. že stavebné povolenie nevydáva kataster...alebo veľmi zaujímavé bolo, ako sa meno psa zmenilo behom dvoch riadkov. To je už asi súčasný zvyk, že kniha sa napíše, a bez prečítania ide rovno do tlače.

07.07.2014 2 z 5

Poviedky o nás dvoch Poviedky o nás dvoch Eva Urbaníková

Dve poviedky úplne zlé, tie ostatné sa celkom dali.

30.05.2014 3 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Priemerná kniha, sem tam sa zasmejete, ale inak celkom nuda. Čakala som rozhodne viac.

24.05.2014 3 z 5

Byť matkou  (nie) je prirodzené a ďalšie nebezpečné klamstvá Byť matkou (nie) je prirodzené a ďalšie nebezpečné klamstvá Jill Smokler

Oddychovka pre mamy, ktore neberu materstvo strasne vazne.

09.05.2014 3 z 5

Šesť rokov Šesť rokov Harlan Coben

Nebavilo ma to, začína to ako nejaký ľúbostný román, pokračuje ako nejaká paródia. Prekážali mi zdĺhavé opisy zmýšľania hlavnej postavy, ako aj opisy prostredia. Neverím, že toto je bestseller. Veľmi priemerné, až podpriemerné.

15.04.2014 2 z 5

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

Priam az neuveritelny pribeh o dospelych, ktori odmietali prevziat zodpovednost za seba a svoje deti. Klobuk dole pred autorkou a jej surodencami.

16.03.2014 5 z 5

Ide o život Ide o život Petra Nagyová Džerengová

Moja prvá kniha od tejto autorky, aj keď to nie je jej typické dielo. Pekné úvahy, aj veselé, aj na zamyslenie sa.

07.03.2014 4 z 5

Nebezpečný muž Nebezpečný muž Adriana Macháčová

Hrozná "kniha", škoda papiera.

16.02.2014