DancerJaneBooks DancerJaneBooks komentáře u knih

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

No, abych pravdu řekla, tak nevím, čím mám začít. Asi začnu tím, že tuto knížku jsem si půjčila, protože moje spolužačka ji považuje za nejlepší knížku, co kdy četla. U mě tohle místo tahle knížka neobsadila, ale moc mě překvapila. Je to taková ta neobyčejná knížka s různými poznámkami a tak. Tahle knížka má jednu velkou výhodu - a to takovou, že se docela dost rychle čte. Nic světoborného to nebylo, chvíli jsem váhala mezi čtyřmi nebo pěti hvězdičkami. Ale jak jsem tuhle knížku dočetla, tak za ten konec jsem prostě musela dát pět hvězdiček! Byl tak strašně dojemný a prostě moc hezký. Myslím, že výraz ,,Ďábelská" není až tak výstižné, protože ta zubařka je o mnohem víc než ďábelská. Až půjdu na příští návštěvu k mojí zubařce, tak si na tuhle knížku určitě vzpomenu. Alfieho táty mi bylo moc líto a taky mi bylo líto toho, v jakých podmínkách museli žít. Vyloženě jako horor mi to teda nepřipadá, ale rozhodně tam byly nějaké části, které sváděly k tomuto výrazu. Ale většina z těch částí byly spíš nechutné než hororové. Trochu hororové vlastně bylo to, když se ta zubařka oslovovala ,,maminka" , ale jinak už myslím, že nic. Pro děti od osmi let, nevím, jestli je to zrovna moc vhodné, protože si nejsem moc jiistá, jestli by to pochopily. Ale jinak moc krásná knížka s tak trochu šílenými ilustracemi od Tonyho Rosse.

11.05.2018 5 z 5

Kniha džunglí (komiks) Kniha džunglí (komiks) Rudyard Kipling

Jelikož je tenhle příběh žánr komiks, tak jsem si ho přečetla. Samotný obrázek na obálce téhle knížky je podle mě strašně roztomilý. Moje oblíbené postavy byly Baghíra, Balú, Ká a samozřejmě Mauglí. Tuhle knížku jsem dostala myslím, že na narozeniny (už nevím) asi tak před pěti nebo šesti lety. Každopádně jsem si ji nepřečetla hned (jak bývávalo mým zvykem). Ale ať už je tahle knížka určená pro jakýkoli věk, tak mě i teď moc bavila. Byla hodně napínavá, místy i dojemná, někdy i smutná... Prostě moc krásná knížka. Viděla jsem i film a jak jsem byla malá, tak jsem ho taky měla moc ráda. Taky jsem se díky téhle knížce dozvěděla, že Kniha džunglí byl poslední film produkovaný samotným Waltem Disneyem, který během jeho natáčení zemřel.

01.05.2018 5 z 5

V hlavní roli Tracy Beakerová V hlavní roli Tracy Beakerová Jacqueline Wilson

Moc hezká knížka. Tohle pokračování série o Tracy Beakerové mě bavilo. Tracy se nezměnila a zůstala pořád stejná. Za ty čtyři díly, co jsem přečetla, mi celkem přirostla k srdci. Je mi jí moc líto. Nejvíce líto mi jí bylo, když za ní na to představení nepřijela ta její máma. Tajně jsem i s Tracy doufala, že možná doopravdy přijede, i když jsem byla více přesvědčená o tom, že se to zřejmě nestane. Strašně jsem taky byla naštvaná na tu ředitelku, když jí zakázala hrát v tom představení, přitom za tu nešťastnou událost ani nemohla. Ale Tracy prostě nežaluje. Naštěstí se to potom vyřešilo. Je vtipné, jak vždycky Tracy tvrdí, že NIKDY nebrečí, jenom občas dostává záchvat senné rýmy. Vánoce byly celkem dojemné, hlavně, jak se Mandy tak snažila. Knížky od téhle autorky jsou jedinečné a neuvěřitelně čtivé, proto jsem si ji taky tak oblíbila.

26.04.2018 5 z 5

Hrajeme si se Zuzankou Hrajeme si se Zuzankou Jan Machač

Celkem hezká knížka. Narazila jsem na ni náhodou, ale jsou tam krásné obrázky.

25.04.2018 4 z 5

Princezna - Knížka na rok 2012 Princezna - Knížka na rok 2012 Walt Disney

Tohle mě opravdu moc bavilo. Milovala jsem princezny.

25.04.2018 5 z 5

Projekt Loty Projekt Loty Jacqueline Wilson

Tahle knížka se mi opět líbila. Jak jsem si, ještě před přečtením téhle knížky, pročítala tyto recenze (komentáře), tak jsem se dočetla, že se převážně skoro všem více líbil příběh o guvernantce Loty. Myslela jsem si, že se mi bude taky více líbit ten příběh o Loty, ale k mému údivu se mi více nelíbil. Prostě mě více bavil příběh o Charlie, nevím čím to bylo, ale bavil mě prostě víc. Ale u příběhu o Loty, která žila teda v té viktoriánské době, mi to v mnoha částech připomínalo příběhy (sérii) o Hetty Featherové. Což jsem si taky myslela, že to tak bude- to byl jeden z důvodu, proč jsem předpokládala, že se mi více bude líbit ten příběh o Loty. Charlie je super holka a z té části, kde se ztratil Robin jsem byla smutná, ale potom se naštěstí našel. Taky jsem s Charlie soucítila, když neměla ráda, když jí někdo říká Charlotto.

22.04.2018 5 z 5

Život není kabaret Život není kabaret Jacqueline Wilson

Zase- úplně úžasná knížka! Ani nevím, co k tomu mám napsat. V tom, že je tahle série nejpovedenější dílo autorky, jsem se nemýlila. Je to prostě úplně super číst takový příběh, který je v jiném století než ve kterém žijeme. Navíc to bylo teďkom z pohledu Hetty, což je o trochu lepší než když to vypráví Elvírka. Hvězdička se mi sice líbila stejně jako tenhle díl, ale z pohledu Hetty je to takové lepší, protože vyprávěla i ty předchozí díly. Moc se mi líbilo to, že spolu Elvírka a Hetty měly tak hezký vztah. Tahle série, jak už jsem možná psala u všech nebo skoro všech dílů téhle série, patří prostě mezi nejlepší knížky, které jsem kdy četla. Někdy mi trošičku vadilo, že skoro všichni upřednostňovali Elvírku, třeba slečna Gibsonová a přitom jí Hetty skoro nic neudělala. Ale Hetty to tak nějak nevadilo, nebo to tam aspoň nebylo psáno. Jsem moc ráda za ten konec, že se potkaly s Bertiem a doufám že spolu zatím budou šťastně žít. A jsem taky ráda za to, že je Hetty šťastná, že může hrát v divadle. Sice Elvíru to moc nebaví, ale pro ni je hlavně důležité, aby byla s Hetty, což je krásné. Prostě tu sérii miluju. A nejvíc doufám v to, ať je další díl!!!

08.04.2018 5 z 5

Bajaja Bajaja Vladimír Holan

Čekala jsem trochu něco jiného. Myslela jsem, že to bude pohádka o samotném Bajajovi, avšak se o něm zmínili jenom málokdy. Když jsem si to přečetla v roce 2018, což už jsem starší, než by měl čtenář této knížky být, tak mě to skoro vůbec nebavilo. Ale je to ovšem pro mladší, aspoň o polovinu, než jsem já. Takže tak. Bez ohledu na děj tam byly překrásné ilustrace :). Muselo dát práci vymyslet takové verše :).

01.04.2018 4 z 5

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Pan Žáček je skvělý :) Ještě teď si pamatuju, jak jsme ve škole zpívali Berušku, Pět minut v Africe, Bubáka, Tulipán a Tulipaní, Jezevčíka, Masožravou kytku a Cvrčka!

Ahoj, moře Ahoj, moře Jiří Žáček

Hezká knížka s hezkými básničkami. Přečtená za deset minut, za nudný večer. Já už jsem na tuhle knížku celkem velká, ale kdybych byla menší, tak by se mi podle mě určitě líbila. Jsou tam moc hezké ilustrace, vždycky k jednotlivé básničce. Co víc od téhle knížky čekat?

Divný dárek Divný dárek Jacqueline Wilson

Tahle knížka se mi moc líbila. Byla celkem smutná, ale někdy i veselá. Od začátku mě ten jejich táta spíš štval než aby mě zaujal tak jako Amy, Vitu a Maxíka. Hodně se mi líbilo to, jak tam byla zmiňovaná Jenna Williamsová, protože to vlastně mělo napodobovat Jacqueline Wilsonovou. Chápu, proč pořád Amy, Vita a Maxík chtěli, ať se jejich táta vrátí, protože je to prostě jejich táta, ale nechápala jsem, že to chce i jejich máma, když ji vlastně podváděl. Dokonce se ho i zastávala a nebyla na něho ani naštvaná, jenom ke konci. Ale i tak se mi ta knížka moc líbila. Ten konec byl moc hezký a taky dojemný. Líbilo se mi taky, že to vyprávěla Amy, protože se to v jejím podání moc dobře četlo.

Lola Rose Lola Rose Jacqueline Wilson

Tohle byla moc krásná knížka o životě, jaký doopravdy je. Tato knížka je jedna z nejsmutnějších a nejpovedenějších od Jacqueline Wilsonové. (I když- nic se nevyrovná sérii o Hetty :) ). Jani (Lola Rose) byla několikrát o hodně rozumnější než její máma. Je hodně statečná, musí být hrozné žít pořád ve strachu. Docela mě někdy štvala její máma, ale potom mi jí bylo líto. Taky jak mluvila o její sestře- tetě Barbaře- špatně, ale pak to byla ona, kdo se zachoval zodpovědně a zachránil je.

04.03.2018 5 z 5

Tančit ke hvězdám Tančit ke hvězdám Sarah Rubin

Tahle knížka mě moc bavila. Hodně jsem se vcítila do role Casey. Jde si za svým snem a to je správné a odvážné. Moc lidí to ani nedokáže. Třeba ani já moc ne. Knížka se mi taky hodně líbila díky tomu, že to bylo o tanci a já taky tančím a baví mě to.

Vážné podezření Vážné podezření Barbara Wendelken

Musím říct , že na to, že se mi do prvního dílu vůbec nechtělo, mě tato série detektivek moc oslovila. Přečetla jsem za prázdniny všechny čtyři díly.

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Tyto knížky, co Betty MacDonaldová napsala jsou opravdu jedinečné. Hlavně příběhy o této Paní LáryFáry. Mám je i na CD.

Pohádky s Hvězdičkou Pohádky s Hvězdičkou Ludvík Středa

Moc zajímavý a zábavný příběh. Je moc originální psát o Panu Hvězdičkovi takové hezké příběhy :).

Mach a Šebestová Mach a Šebestová Miloš Macourek

Moc mě tyto příběhy dvou spolužáků bavily...nádherné ilustrace

Nezbedné pohádky Nezbedné pohádky Josef Lada

Krásné klasické a poučné pohádky Josefa Lady a také jeho nádherné ilustrace.

Prázdniny u babičky Prázdniny u babičky Edith Unnerstad

(SPOILER) Moc pěkná a dojemná knížka. Byla spíše zábavnější než smutná, ale taky tam byly smutné chvilky. Četla jsem ji ve čtvrté třídě, na kterou je tahle knížka podle mě tak akorát. Jak jsem na ni měla referát, tak mi do čtenářského deníku paní učitelka napsala: Nestýskalo se mu pak po babičce a kamarádech?... Tak jsem se nad touto otázkou zamyslela a myslím si, že se mu asi stýskalo, ale podle mě se mu spíš muselo stýskat více po té mamince, když musela být v nemocnici. Když byl u babičky, tak na ni aspoň tolik nemyslel a byl s babičkou a kamarády. A kdyby se mu po nich přeci jen moc stýskalo, tak tam může zajet třeba znovu a tentokrát i s maminkou.

Pohádky o dveřích Pohádky o dveřích Michal Nesvadba

Vždycky jsem Michala milovala :) Hlavně v Kouzelné školce :) Ještě teď mám nahrané na dvd Kouzelnou školku, ve které byl jenom on...Tak jsem si také půjčila v knihovně tuto knížku o vtipných příbězích dveří a docela mě zaujala :)