DanaKa81 DanaKa81 komentáře u knih

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Hodnotím vysoko, protože se mi styl vyprávění o rodinných vztazích, které jsou ovlivněny láskou k včelařství líbil. Nejnapínavější příběh byl sice z budoucnosti o Tao, ale bez minulosti včelařů by příběh nebyl kompletní a nevedl by k zamyšlení. Doporučuji

11.10.2021 5 z 5

Operace Bruneval Operace Bruneval Jiří Šulc

Pro mě druhá kniha v pořadí od tohoto výborného spisovatele a opět nezklamala. Dechberoucí a zároveň poučný román, který je z velké části postaven na skutečných historických událostech moc doporučuji k přečtení.

17.06.2021 5 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Příběh strašidla je pořád stejně zábavný a dojemný i po více než sto letech od jeho vydání. Doporučuji

07.04.2021 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Mně se tahle ztřeštěná výprava s nadšeným turistou Dvoukvítkem po Zeměploše moc líbila. Chodící zavazadlo, hrdina Hrun Barbar s Kringem a neschopný čaroděj Mrakoplaš nemají žádnou chybu :) Těším se na pokračování

18.12.2020 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Dan Brown a jeho Inferno byla jízda od začátku až do konce. Oceňuji autorův smysl pro umění a tyto úžasná místa, kde se profesor Landon skrýval před pronásledováním, jsem si nejdřív našla prstem na mapě a později je i navštívila. Doporučuji

26.10.2020 5 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Vraha bych nikdy neuhodla nebýt slečny Marplové. Pěkná detektivka s romantickým vztahem.

16.10.2020 4 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

jedna z nejhezčích knih, kterou jsem si jako dítě přečetla

29.04.2020

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Samotářskou účetní Eleanor se šrámy na duši a jejího nového přítele Raymonda si postupně oblíbíte. Eleanor se má vážně skvěle, jen ta cesta ke štěstí byla v jejím případě o něco složitější. Opravdu pěkná kniha.

27.09.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Mně se kniha líbila. Téma Smrtky bylo neobvyklé a ten konec hodně zajímavý, jen mi vadil nedokonalý popis toho nového světa a až moc poznatků z deníků Smrtek. Určitě si časem přečtu druhý díl Nimbus i když už dávno nejsem cílovou skupinou

23.04.2020 4 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Na Owena Meanyho s podivným hlasem a malým vzrůstem s láskou vzpomíná jeho nejlepší přítel. Jak se v průběhu děje dozvídáme, tak Owen má jisté poslání...Občas tragikomickou, ale moc dojemnou knihu Johna Irvinga z nelehké doby určitě doporučuji!

08.03.2021 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Nečekané rozuzlení bylo zřejmé od prvních stran knihy, ale to vůbec nevadilo. Musela jsem číst pořád dál a dál, dokud jsem neznala všechny souvislosti. Moc doporučuji! Je to příběh na který se jen tak nezapomíná

26.03.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

tenhle díl se moc povedl nemám vůbec co vytknout. Svět byl popsán tentokrát docela barvitě a příběh v něm nabral na dynamičnosti, teď už nezbývá nic jiného než si počkat na další pokračování

12.05.2020 5 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

moc se mi tahle klasika líbila! Alberto Moravia patří do mých oblíbených spisovatelů z mládí, protože má výborný talent pro dramatičnost a barvitě popisuje prostředí a jednotlivé povahy lidí. Horalka je silná žena, která se snaží ochránit svoji osmnáctiletou dceru Rosettu, bohužel opět s lidskými životy hodně zamává 2. sv. válka

28.10.2020

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Fajn kniha pro pobavení o trampotách Krausovy rodiny a napsaná s humorem jemu vlastním. Metodu to na tobě doschne dobře znám, takže za mě určitě ano!

02.10.2020 5 z 5

Šváby Šváby Jo Nesbø

Harry i přes své problémy s alkoholem nezklame a vyřeší záhadnou vraždu až v dalekém Thajsku. Kniha se mi líbila rozhodně víc jak Netopýr...

26.05.2020

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Některé scény v knize byly jako ze Strašidel na Kulíkově :) obzvláště s těmi obrazy. Hororový příběh si představuji trochu jinak, ale byla to alespoň super oddechovka...

11.04.2020 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Zajímavá zápletka se střídáním minulosti a současnosti. Jo Nesbo se zlepšil výrazně ve stylu psaní a až teprve touto jeho třetí knihou jsem si na něm vytvořila závislost.

23.05.2022 4 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Skvěle sepsaný, ale smutný příběh dvou německých bratrů, kteří se proti své vůli dostanou do řad SS. Sice se snaží být i nadále slušnými lidmi, ale hrůzné události během 2sv. války je nadobro změní. Doporučuji

25.10.2021 4 z 5

Já s Marií Kondo docela souhlasím, občas je to zábava uklidit a vyházet některé věci, které se už dlouhou dobu nepoužívají…jen já to dělám průběžně, takový úklidový maraton bych nezvládla

17.06.2021 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Nenáročné strašidelné čtení, ale tentokrát se mi příběh přízraků domu Carrowů líbil mnohem víc a byl uvěřitelnější než autorčina prvotina.

05.11.2020 4 z 5