Dalosik Dalosik komentáře u knih

Napoleonův kavalerista Napoleonův kavalerista Denis-Charles Parquin

Po přečtení Napoleonova Granátníka (od stejného autora J. Kovaříka), jsem se ihned vrhl právě na Napoleonova Kavaleristu. A stejně jako u granátníka musím říct, že jde opravdu o povedené paměti. Je skvělé, že pan Kovařík nám zprostředkoval i tuto knihu, neboť tak můžeme nakouknout nejen do života pěšáka ale i do života kavaleristy. I jako minule je kniha zeditována a opatřena hromady poznámek, které dodávají potřebný podtext k samotným pamětím. Denis Charles Parquin napsal tyto paměti vskutku čtivě řekl bych možná až jako historický román. Bojoval ve Španělsku, u Jílového, byl zajat v Rusku a dělal strážce Napoleonovy osobní jízdní stráže. Opět nutnost pro milovníky této historické éry. Opravdu výborná kniha.
9/10

11.11.2017 4 z 5

Napoleonův granátník: Paměti kapitána Coigneta Napoleonův granátník: Paměti kapitána Coigneta Jean-Roch Coignet

Opravdu výborná kniha, popisující život vojáka ve francouzské armádě- Jeana-Roch Coigneta, který si prošel Španělskem, Itálií, bojoval u Slavkova nebo se například vrátil živý z Ruského tažení. Vše je členěno do několika sešitů (kapitol). Dozvíte se například, jak se žilo v armádě, jak se pochodovalo a spoustu dalších informací. Pan Kovařík knihu zeditoval, zejména přidal poznámky a vysvětlil některé nepřesnosti, které pan Coignet napsal (v době psaní knihy už to byl vcelku starý pán). Celkový dojem z knihy je opravdu dobrý. Pro nadšence do napoleonských válek, řekl bych nutnost. Jediné co bych knize vytkl jsou některé chyby v tisku a to, že někdy je v textu hvězdička *, která značí poznámku, ale alespoň 8x se stalo, že tam prostě žádná poznámka nebyla.
8/10

11.11.2017 4 z 5