Daduška Daduška komentáře u knih

Muž, který stál v cestě Muž, který stál v cestě Ivan Fíla

Příběh je napsán velice čtivě, ale na Nobelovu cenu za literaturu to není. Strhující je však hrdina knihy F. Kriegl, za popularizaci jeho osoby náleží autorovi pět hvězdiček. Moje znalosti o tomto muži byly před přečtením této knihy velmi povrchní, teď jsem to tedy napravila a aniž bych se chtěla někoho dotknout, myslím, že by se o tomto člověku mělo více mluvit a vyzdvihovat jeho neuvěřitelnou statečnost.

29.02.2020 5 z 5

Plamenonosič Plamenonosič Bernard Cornwell

Tak jsem dočetla desátou knihu a musím se přiznat, že na mě padl smutek, i slzu jsem uronila :-). Tento díl mě bavil hodně a závěrečnou bitvu jsem si opravdu užila. Naštěstí pan Cornwell píše dál a v říjnu 2019 vyšla v Británii již dvanáctá kniha o Uhtredovi, snad se brzy dočkáme i u nás.

08.11.2019 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak to byla bomba. Zatím nejlepší díl z celé série. Postupně budovaná atmosféra strachu, zoufalství, nemohla jsem se odtrhnout. Předchozí díly mi přišly chvílemi překombinované, ale tohle mě skutečně pohltilo. Doporučuji.

18.09.2019 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Radši jsem nic neočekávala, resp. jsem očekávala průšvih, ale nakonec to tak hrozné nebylo. Chvílemi to bylo i vtipné, i když dost jednotvárné. Opakovala bych jen komentáře ostatních čtenářů. Tři hvězdy dávám také za odvahu pustit se do pokračování takové klasiky - to je vždycky těžké.

16.01.2019 3 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Tak do tří čtvrtin knihy jsem byla nadšená. Děj byl napínavý, zajímavé bylo i sledovat postiženou Kitty. Ovšem závěr mě rozladil - kdyby autorka nepřipojila kapitolu 83, udělala by líp. Mohlo jít o zdařilou sondu do sesterských vztahů, ale těch zvratů bylo až příliš. Škoda.

19.11.2018 3 z 5

Konkláve Konkláve Robert Harris

Harris je můj oblíbený autor, vždycky žasnu, v čem všem se orientuje :-). V této knize si zvolil zajímavé prostředí i situaci, volba papeže není úplně běžná věc. Kniha je napsaná velmi čtivě, nemohla jsem se odtrhnout.

26.08.2018 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Užila jsem si to, děj odsýpal, dobře se to četlo, jen ten vrah už byl tak šílený, že mi jeho motivace přišla přitažená za vlasy. Ale kdo vidí do hlavy šílenci, že. Mohu doporučit, budete napnuti.

07.04.2018 4 z 5

Vincentův poslední obraz Vincentův poslední obraz Marianne Jaeglé

Příběh mě opravdu zasáhl, autorka velice živě popisuje duševní pochody nadaného umělce, ale velmi zranitelného člověka, který jako by nebyl z tohoto světa. Poutavě napsané, doporučuji.

11.11.2022 4 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Klasický Vondruška. Kdo má jeho styl rád, bude spokojen.

25.04.2022

Královna Viktorie Královna Viktorie Christopher Hibbert

Kniha spíš pro poučení, nejedná se o žádný román, spíše o odbornou publikaci. Hojně cituje písemnosti královny Viktorie i jejích současníků, získáme tak náhled do britské společnosti 19. století.

11.11.2020 4 z 5

Pustá duše Pustá duše Dan Simmons

Tohle mi úplně nesedlo, dost mi vadilo přeskakování v čase, mám radši lineární vyprávění. Ale když jsem si na to zvykla, nijak to nerušilo. Co mě ale rušilo hodně, byly pasáže s matematikou a fyzikou. Chápu, že to autorovi připadalo důležité, ale stejně tomu nerozumím a jen mě to odvádělo od příběhu. Pustá duše je slabší kousek jinak skvělého Simmonse, i tak ale stála za přečtení.

04.10.2020 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Knihu jsem jenom zhltla, trochu detektivka, trochu horor, trochu vztahový román. Pro mě přesně taková věc, jakou si představuji na dovolenou.

09.07.2020 4 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Kniha byla hodně zajímavá, některé pasáže byly srdcervoucí. Já Elizu chápala, i když to, čím se živila před válkou, bylo odporné. Nikdo z nás neví, jak by se v její situaci zachoval, a nikdo nemůže její reakce soudit. Zase jsem se něco nového dozvěděla, ale není to čtení, na které má člověk sílu moc často. Nicméně kniha se četla dobře, nemohla jsem se odtrhnout.

17.05.2020 4 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Idylické letní prázdniny, partička kluků na kolech, ovšem nad městečkem visí temný mrak - Zlo, které se probouzí. Kluci v rámci dobrodružných výprav se Zlem bojují. Nápad úplně nový není, v současné době je dost využívaný, ale Simmons knihu napsal dřív a pojal ji po svém. Skvěle vybudovaná atmosféra, mistrně popsaná místa her i bojů. Doporučuji, nenudila jsem se ani chvíli.

15.02.2020 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Knížku jsem přečetla téměř jedním dechem, odpočinula jsem si u ní, doporučuji.

17.01.2020 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Zase jsem byla knihou úplně pohlcena, ale je pravda, že už je to skutečně překombinované a taková pomsta za hodně studena velmi nepravděpodobná. To nic ale nemění na tom, že jsem se nemohla odtrhnout a další díl, pokud bude, zase vyhledám.

28.12.2019 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Nedávám 5 hvězdiček jako obvykle, příběh byl už překombinovaný, chvílemi se táhl, ale pořád jde o nadprůměrné dílo. Jen překlad byl chvílemi krkolomný, editor (nebo kdo to vlastně má v nakladatelství na starosti) to měl lépe zkontrolovat. Ačkoliv takových nepovedených míst nebylo mnoho, byly jako pěst na oko. V minulých dílech se to nestávalo. Ale i tak mohu doporučit, jen to není taková bomba jako Tma.

22.12.2019 4 z 5

Šantaram Šantaram Gregory David Roberts

Zajímavá kniha, divoký příběh (a upřímně řečeno pro mě dost často hodně přitažený za vlasy, ale to autorovi nevyčítám, čtivosti to jen pomohlo), pro Evropana hodně exotické prostředí. Ze začátku jsem byla nadšená, ale v průběhu čtení mi začaly vadit filozofické proslovy některých hrdinů. Konec jsem dočetla s vynaložením zvýšeného úsilí. Určitě jde o nadprůměrný román, nelituji, že jsem ho četla, ale vracet se k němu nebudu.

27.11.2019 4 z 5

Píseň meče Píseň meče Bernard Cornwell

Mrtvý muž promluvil. Tahle dějová linka měla velký potenciál, autor se jí mohl věnovat víc. Jenže už takhle má jeho sága 10 dílů (a jak jsem někde slyšela, autor ji stále neukončil), takže chápu, že musí děj poněkud urychlit. A děje se toho opravdu hodně, autor nedá čtenáři vydechnout, ale neopomene budovat atmosféru. Super.

25.10.2019 5 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Cornwella mám moc ráda, četla jsem od něj spoustu věcí. Jsem nadšená, když se jedná o ságu, a čím víc stránek, tím lépe. Příběh Uhtreda nezklamal, těším se na další díly.

20.10.2019 5 z 5