cyb0y cyb0y komentáře u knih

Vlk! Vlk! Jakub Ćwiek

Neni to vlastne nic jineho, nez zbytecne rozvlekly uvod do deje, ktery bude pokracovat v dalsich knize/knihach. To jsem tedy rozhodne necekal. Navic jsem si pri cteni opakovane rikal, k cemu vlastne cela ta idea Grimm City a vubec celeho toho sveta slouzi a pri nejlepsi vuli me nic nenapadlo, protoze ta zapletka by uplne v pohode fungovala i v jinem prostredi. Navic mi neni vubec jasne, co dela inspirace unosem Lindberghova syna v "pohadkovem" svete bratri Grimmu.

04.03.2020 3 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Tohle v žádném případě není jen dětská kniha. Tohle je krásná literatura, která neurazí v každém věku.

03.03.2020 5 z 5

Parta od Mississippi Parta od Mississippi Davide Morosinotto

Cetl jsem detem na dobrou noc a podruhe v dospelem zivote me dojmula detska kniha. Prvni byla Daleka cesta za domovem a ted tohle. Vytecne napsana poklona Marku Twainovi.

03.03.2020 5 z 5

Americká modlitební příručka Americká modlitební příručka Lucius Shepard

Skvela kniha, plna zajimavych uvah a postrehu, v mimoradne ctivem prekladu.

02.03.2020 5 z 5

Psí vojáci Psí vojáci Adrian Tchaikovsky (p)

Cekal jsem jednoduchou akcni jednohubku a nemohl jsem se vice mylit, protoze kniha je predevsim velmi silnou uvahou o povaze a definici cloveka.

07.03.2020 5 z 5

Krev je můj chleba Krev je můj chleba Laird Barron

Barron jako novy Chandler? To vazne ne, ale kniha je to skvela a ctiva. Perfektni oddechovka.

10.09.2019 5 z 5

Čas psychopatů Čas psychopatů František Honzák

I druha cast je zajimava, jen by si zaslouzila sjednotit.

19.02.2019 5 z 5

Schovka Schovka Jack Ketchum (p)

Naprosty souhlas s Trudosem. 5*

16.12.2019 5 z 5

Odměna z pekla Odměna z pekla Joe R. Lansdale

Ostatni komentujici uz napsali asi vse o obsahu, tak ja budu psat o forme, ktera je vyslovene tristni. Ono totiz vubec nejde o dlouhou knihu a bez problemu ji prectete za dve hodiny. Nesmysl, 250 stran se za dve hodiny neda precist, rikate si? Ale da. Staci, kdyz z kratke novely udelate slabikar. V knize jsou radky na kterych neni vic, nez ctyri slova. Strasne. Asi nova forma recyklace.

28.02.2020 4 z 5

Život v zemi smrti Život v zemi smrti Oszkár Bettelheim

Po precteni tehle knihy mate hnedle chut dobehnout si pro rudou knizku. Kniha plna bezmezne geniality komunistu, psana zhusta politickym slovnikem padesatych let. Ano, mozna je to svedectvi o dusevnich pochodech ortodoxniho komunisty, ktery se pak nejspis s chuti podilel na budovani komunistickych lagru s napisy "Prace osvobozuje", ale nic vic. K tematice holokaustu a dokumentaci koncentracnich taboru, neprinasi nic noveho.
Priznam se, ze jsem nad textem velmi casto pochyboval, ze autor v Osvetimi skutecne byl a ze jde i o neco jineho, nez jen rezimni propagandu.

30.05.2018 odpad!