ciele ciele komentáře u knih

Kniha léta Kniha léta Tove Jansson

Neuvěřitelná kniha od autorky, kterou mám ráda už od dětství. Díky příběhům malé Sofie se do dětství můžu v představách opět vracet. Autorčin styl vyprávění opět nezklamal!

11.05.2013 5 z 5

Nejbarevnější kuchařka Nejbarevnější kuchařka Kamu (p)

Hlavní smysl kuchařky byl splněn, jsou v ní recepty, podle kterých se dá vařit.
Ale poté, co se mi prvně dostala do rukou, jsem si připadala, jako bych dostala onou knihou ránu po hlavě. Opakovaně. Stránku po stránce.
A proč? Protože tato kniha je z grafického hlediska totální propadák a ostuda, za kterou by se měl každý grafik stydět. Fontů víc než v bulvárním plátku. Nečitelnost díky špatně zvolené barevnosti textů a jejich podkladů. Spousta zbytečných osobních fotografií autorky. Atd.....

24.05.2018 1 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Uf!! To bylo velmi náročné. Bez častých přestávek ve čtení a bez prokládání jiným čtivem bych to asi jen tak nezvládla...

18.01.2015

Píseň o lásce a smrti korneta Kryštofa Rilka Píseň o lásce a smrti korneta Kryštofa Rilka Rainer Maria Rilke

Napsáno vážně krásným jazykem v krásném vydání. Doporučuji!

19.01.2014 5 z 5

(Ne)milostivé léto L. B. - Literární rekonstrukce osudů Lídy Baarové v Berlíně (Ne)milostivé léto L. B. - Literární rekonstrukce osudů Lídy Baarové v Berlíně Vera Vogeler

Tak konečně jsem se dostala k tomu, abych knihu dočetla. Co se mého názoru týče, je více méně totožný s předchozím komentářem. I já si myslím, že je škoda zkrácené části o vztahu s J. Goebblesem, domnívala jsem se totiž, že to bude jedna z hlavních částí knihy. A možná mi ještě trochu vadilo, že autorka zmiňuje jiné knihy o L.B. s takovým přístupem, jako by automaticky počítala s tím, že je každý četl, což ovšem není samozřejmostí. Ale i tak mě kniha potěšila.

11.05.2013 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Tuto knihu jsem četla dlouho po shédnutí filmu. Obojí mě velmi nadchlo. Kniha dokonce až tak, že jsem si jí musla pořídit. Capoteho styl na mě působí lehce a poutavě.

11.03.2013 5 z 5

Sestry B. Sestry B. Milena Štráfeldová

Nelze jinak, než souhlasit s předchozími komentáři. Ten, kdo má načtené knihy o Lídě Baarové, bude jistě zklamán. Trochu mě mrzí, že se kniha tak málo zaobírá Zorkou, ač by člověk dle názvu čekal něco jiného.

05.06.2016 3 z 5

Bomba pro Heydricha Bomba pro Heydricha Dušan Hamšík

Souhlasím s předchozím komentářem, politické smýšlení doby vzniku knihy nelze ovlivnit. Téma Heydrich - atentát je i tak velmi kvalitně zpracované. A musím říct, že jsem překvapená, že červené názory do knihy nezasahovaly víc...

01.04.2015 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Naprosto neuvěřitelná kniha - zpracování tématu. Rozhodně doporučuji! ;)

24.03.2013 5 z 5

Čáry, klikyháky, paňáci a auta: Výtvarný projev a psychický život dítěte Čáry, klikyháky, paňáci a auta: Výtvarný projev a psychický život dítěte Jaromír Uždil

Stále aktuální problematika. Tato kniha mi dost pomohla při absolventské práci.

11.03.2013 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Z knihy jsem byla velmi nadšená. Moc se mi líbilo zpracování osudu rodiny i domu na pozadí historických dějinných událostí. Ani mi tolik nevadil "sladký" konec, jak tady někteří zmiňují. Každopádně uznávám, že poslední kapitolka tam byla možná už zbytečná.

09.03.2013 5 z 5

V malém království V malém království František Xaver Svoboda

O čem je kniha, kterou si pořídíte jen kvůli ilustraci na jejím přebalu? 20. léta 20. století, uličky v Praze na Smíchově i na druhém břehu Vltavy. A oč tu běží? Jeden muž, tři ženy. Ale jsou to skutečně jen ty tři, které propadly kouzlu doktora Šťastného? Při čtení člověk člověk očekává záhadu podobnou případu Doriana Graye. Při hodnocení se nemohu rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, trochu mi totiž vadilo doktorovo věčné slovíčkaření...

03.05.2021 3 z 5

Alžběta popleta Alžběta popleta Ivana Janišová

Příběhy malé Bětky velmi připomínají příběhy každého z nás. Nezbývá nic jiného, než doporučit! :)

29.08.2013 5 z 5

Labužníkovy historky Labužníkovy historky Vladimír Poštulka

Toto téma by si rozhodně zasloužilo lepší zpracování. Ale jinak zajímavé..

16.04.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetla poměrně rychle. Styl je velmi poutavý, akorát příběh mě trochu zklamal. Bylo to poměrně předvídatelné. Každopádně oceňuju doprovodné fototgrafie, sama mám slabost pro staré fotografie.

11.03.2013 3 z 5