Cheynn Cheynn komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprostá pecka. Příběh je spletitý, člověk se musí soustředit na to, aby nezapomněl linii děje, ale čte se opravdu perfektně.

15.08.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Drsný příběh, úplně mi šel mráz po zádech. Knihu jsem přečetla prakticky jedním dechem.

15.12.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihu jsem přečetla během jednoho dne, osud Liny jsem hltala od začátku až do konce, naprosto mě dostala. Příběh je trochu jiný než ostatní o životě v koncentrácích, popisuje zase trochu jiné utrpení; ale stejně jako po každé přečtené knize na toto téma jsem v duchu obdivovala lidi, kteří se nevzdali a přežili. Silné čtení.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Toto byla první kniha od A. Mornštajnové, kterou jsem četla, a musím říct, že byla naprosto skvělá. Četla se jedním dechem, měla jsem ji za dva dny přečtenou. Příběh se střídá vyprávěním dcery s vyprávěním "vypravěče" o jedné rodině a je úplně strhující.

16.04.2022 5 z 5

Velký obdiv autorce.

14.03.2023 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Všechno na jedničku, tahle detektivka měla snad všechno, co má skvělá detektivka mít. Od začátku až do konce je napětí a od knihy se nedalo odtrhnout.

26.07.2022 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Nemohu napsat jinak, opět mě kniha nezklamala. Zápletka parádní, dokud se vše nevysvětlilo, přemýšlela jsem, jak to s těmi náušnicemi tedy je, že v tom musí něco být! :-) Trochu mi bylo líto, jak to dopadlo s Petersonem, přála bych jim happyend. Tak třeba autor napíše další knihu a dočkám se jej :-)

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Musím dát 5 *, protože mě tato kniha úplně uchvátila. Příběh se rozjede hned na začátku, je zamotaný a do skoro posledních stran mě ani nenapadlo, jak by to mohlo dopadnout. Hlavní vyšetřovatelka je sympaťačka a těším se na další díl!

22.05.2022 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Kniha nešla odložit, čte se jedním dechem. Poe a Tilly jsou neuvěřitelná dvojice, žeru je :-)

26.07.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Životní příběh Maji je plný beznaděje a zoufalství, a to vlastně až do konce. Lenčin příběh mi přišel smutný na začátku, vytrhnutí čtyřletého dítěte z rodiny a jeho následné umístění do ústavu musí být příšerné. Ale jak je krmená kecy o socialistické budoucnosti, sama tomu věří a myslím, že ve svém životě ve lži byla víceméně spokojená. Trochu jsem ke konci doufala, že se ještě její příběh bude rozvíjet a uvědomí si, jak žila a příběh se stočí ke změně, třeba útěku za hranice a lepšímu životu.
Místy jsem musela přeskakovat líčení okolí, ale jinak jsem se od ní nemohla odtrhnout. Je to poutavé, ale smutné čtení a donutí člověka přemýšlet nad tím, jak můžeme být rádi, že se historie vyvíjela jinak než v knize.

05.07.2022 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Děj je zezačátku nečitelný, spletitý, zhruba v půlce knihy přijde zlom a jde to ráz na ráz, že se od knihy nejde odtrhnout. Zásadní průlom ve vyšetřování přišel znenadání, až do poslední chvíle mě nenapadlo, jak by to mohlo dopadnout.

11.06.2022 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) Po předchozích dvou knihách přišlo menší zklamání, nejdřív jsem se do knihy nemohla pořádně začíst, a když už se příběh rozjel, šlo to až moc rychle ráz na ráz a nakonec šok. Dvojici Adam & Laura jsem fandila, škoda.

01.04.2023 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Napínavý příběh, knihu jsem četla jedním dechem.

09.11.2022 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Knihu jsem přečetla za ani ne dva dny, absolutně napínavý příběh. Velmi oceňuji, že příběhy nejsou v každé knize jako "přes kopírák", každý díl série je originální.

13.06.2022 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Zezačátku jsem si říkala, jestli nečtu spíš román, než detektivku. Od půlky knihy se děj ale začne hýbat a konec je nečekaný.

19.12.2022 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Napínavý příběh, zajímavá zápletka a dechberoucí čtení. Konec mě ale trochu zklamal - najednou hrozně rychlé vyřešení a konec.

19.12.2022 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další skvělá kniha, čte se prakticky sama. Až na ten konec (jak už bylo zmíněno v komentářích níže), zase perfektní.

Nočný lov Nočný lov Robert Bryndza

(SPOILER) Příběh plyne podobně jako předchozí kniha, ale je stejně chytlavý. Chybí mi trochu víc osobní linie postav, trochu jsem doufala, že po puse od Petersona se jejich pracovní vztah bude měnit, to stejné s náznakem toho, že Marsh má problémy s ženou. Jinak ale znovu perfektní detektivka, která se čte jedním dechem.

28.05.2022 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

(SPOILER) Kniha byla velmi čtivá, ale trochu jsem se ztrácela mezi postavami a celou dobu na mě z příběhu šla "depka". Prakticky žádná postava nebyla aspoň chvíli šťastná, možná ke konci Alžběta.

20.11.2022 3 z 5

Katova dcera a ďábel z Bamberku Katova dcera a ďábel z Bamberku Oliver Pötzsch

Moje druhá kniha z této série a byla snad ještě o kousek lepší, než díl "Katova dcera a černý mnich". Tentokrát jsem už vývoj děje nepředvídala, až do poslední chvíle jsem byla napjatá, jak to celé skončí. Trochu mě akorát rozčilovalo Kuislovo napětí s jeho bratrem a nevyřešené věci z minulosti - měli si to vyříkat hned :)) Ale jinak znovu naprostá pecka, hodně mě to nutilo přemýšlet o tom, jaký bychom vedli život my v 17. století.

16.04.2022 5 z 5