catketh catketh komentáře u knih

Mokré moře Mokré moře Gregory Corso

Ty skvělý pasáže, který bych napsala na všechny stěny světa, abych si je vždycky až půjdu kolem připomněla. SKVĚLÝ, SKVĚLY, dostal si mě.

04.12.2014

Lidská komedie Lidská komedie William Saroyan

Protože přesně tohle jsem zrovna ted', pro svoji, až ohavně zatíženou mysl, potřebovala a protože, být člověkem prostě samo o sobě sentimentální je. Díky.

30.03.2015 5 z 5

Jak se Lišáček stal Lišákem Jak se Lišáček stal Lišákem Jaime de Angulo

Hned vedle Forrestrovy Školy Malého Stromu kniha s indiánskou tématikou, která mě provází (a tuším, že provázet i nadále bude) již z dob, kdy mi knihy ještě byly předčítány. Jaime De Angulo dokázal do tak jednoduchého příběhu vsunout tolik podstatných myšlenek ohledně čistoty vědomí a moudrosti. Příběh je prokládán krátkými básněmi,které se svojí strukturou podobají japonským básním haiku, jak také podotkl Gary Snyder ve svém doslovu. Když se nyní k dílu zpětně vracím a pročítám, musím uznat, že nadšení z této knihy by se dalo přirovnat k nadšení , jenž jsem prožívala , když jsem se po letech vracela ke čtení Exuperyho Malého Prince. Malý Princ, je pravdaže úplně jiný šálek kávy, ale postupem věku ve mně probouzí podobné pocity jako tento de Angulův příběh.

26.08.2014 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Melancholické a lyrické vyprávění s myšlenkou hlubší než se na první pohled zdá. K téhle malinké snové knížečce se skvělými ilustracemi se vždy ráda vrátím ztrácet se a zas nacházet.

26.08.2014 4 z 5

Ženy Ženy Charles Bukowski

Jsem unešená, ze všech těch tvejch kurev, Chinaski.
Opět.

02.02.2016