CaptNemo CaptNemo komentáře u knih

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Tuhle knihu jsem nedávno vytáhl zapomenutou z knihovny s tichou zvědavostí, jak se mi bude po letech líbit. Ta pohoda a humor mě okamžitě dostaly! Knížka už je na čestném místě a jen se ptám: Jak je možné, že u nás nikdo nevydal i další díly? Pane Hilský - prosím, překládejte!!!

01.08.2014 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

První dvě třetiny knihy mě vtáhly do trochu jiného světa, než na který jsme od autora zvyklí, o to víc jsem si vychutnával každý nápad, obrat, myšlenku. Nadšení povolilo, když se kniha z napínavé retro začala proměňovat v krvák a "kulhavé" finále. Škoda. Kdyby starý King tentokrát zůstal stranou a nechal psát jen toho nového, bylo by to za plný počet. Poslední třetina by snesla méně stran a méně překombinovanosti.

01.08.2014 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Pro mě naprosto dokonalé. Po dlouhé době King, kde jsem hltal každou stránku. Akorát dlouhé, akorát napínavé. Je mi sympatické, že autor ubral kruťáren a že zlo se zobrazilo i trochu jinak než pouze negativně. Určitá relativnost bytí je přidaná hodnota. Z knížky mám pocit, že ji King psal s velkou chutí. Plný počet bodů!

01.08.2014 5 z 5