Calwen306 Calwen306 komentáře u knih

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Biblia Stredozeme! Ten kto si v trilógii Pána Psteňov obľúbil tento fantasy svet bude Silmarilionom očarený. Tolkiena úprimne obdivujem a asi nikdy nepochopím ako mohol jeden človek tak dokonale vymyslieť svoj vlastný svet s vlastnou históriou, jazykmi a bytosťami. Proste nádhera!

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Fenomenálne príbehy, ťažko vyberať ktorý je najlepší. Mňa osobne najviac uchvátil Nadaný žák, po prečítaní ktorého som musela nad príbehom ešte dlho dlho premýšlať. Všetky štyri príbehy sa líšia od klasiských hororových "kingoviek" tým, že neobsahujú žiadne nadprirodzené prvky. King opať dokázal, že patrí medzi najlepších spisovateľov súčasnosti.

16.03.2012 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Wow wow wow! Na opísanie tejto knihy sa len ťažko hľadajú tie správne slová. Pre mňa jeden z najlepších Kingových príbeh a jedna z najlepších kníh aké som kedy čítala. Pri jej čítaní som sa naozaj bála. Nezabudnuteľná kniha!

14.03.2012 5 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

Dokonalá séria príbehov. Dospievala som spolu s Harrym Potterom a ostatnými postavami. Je veľmi zložité vybrať najlepšiu časť, všetky diely totižto tvoria jeden nádherný celok. Všetky príbehy su skvelé, jednotlivé diely som prečítala niekoľko krát a som si istá že sa knim ešte s radosťou vrátim :)

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Jeden z najlepších Kingových príbehov a jeden z mála príbehov kde nefigurujú nadprirodzené sily. Príbeh ma úplne dostal a ešte dlho po prečítaní som o tom musela premýšľať. Oplatí sa prečítať!

10.03.2012 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Úžasný a napínavý príbeh v ktorom King opať raz ukázal svoje majstrovstvo. Knihu som nedokázala spustiť z ruky až pokiaľ som ju nedočítala. King sa vyžíva v príbehoch o spisovateľoch (viď. Temná půle) a i tentokrát sa mu podarilo napísať nezabudbuteľný príbeh.

16.03.2012 5 z 5

Návrat kráľa Návrat kráľa J. R. R. Tolkien

Celá trilógia Pána prsteňov sa ku mne dostala v mladom veku ešte pred filmovým zpracovaním. Aj keď sa jednalo o dosť náročné čítanie, svet Stredozeme ma okamžite očaril a vtiahol do seba. Tolkien je PÁN spisovateľ s neskutočnou predstavivosťou a darom reči. Tento príbeh o odvahe, priateľstve a nádeji je podľa mňa najúžasnejším fantasy dielom aké bolo doteraz napísané.

Dve veže Dve veže J. R. R. Tolkien

Spoločenstvo prsteňa Spoločenstvo prsteňa J. R. R. Tolkien

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Túto knihu som čítala v originále (neviem teda posúdiť český alebo slovenský preklad) a okamžite ma očarila. Je to kúzelný príbeh, ktorý sa dá čítať stále dookola a nikdy ma neprestane baviť.

09.03.2012

Anna zo Zeleného domu Anna zo Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Nádherný úvod ku knižnej sérii. Annu a ďalšie postavy som si okamžite obľúbila a vždy sa knim rada vraciam :)

09.03.2012 4 z 5

Hobbit Hobbit J. R. R. Tolkien

Ako veľká obdivovateľka Tolkiena a Stredozeme musím konštatovať, že Hobit je nádherne napísaná kniha. Tolkien povodne napísal tento príbeh ako rozprávku pre svoje deti, takže táto kniha je na rozdiel od Pána prsteňov určená aj pre mladších čitateľov. Tento príbeh plný dobrodužstiev možem každému zo srdca odporučiť, neoľutujete!

16.03.2012 4 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Úžasná kniha, moja prvá skúsenosť s Kingom. Knihu som čítala bez prestávky, proste som musela zistiť ako to skončí. Skvelý nápad, pekné myšlienky a perfektné spracovanie. Táto kniha ma uviedla do Kingovho sveta do ktorého sa vždy rada vraciam.

12.03.2012 5 z 5

Posledný Mohykán Posledný Mohykán James Fenimore Cooper

Príbeh veľmi zaujímavý avšak miestami ma určité pasáže nudili. Čakala som historický román, ale dočkala som sa akčného popisu vtedajšieho sposobu života v amerike, čo ma trošku sklamalo. Stáva sa to iba veľmi zriedka, ale v tomto prípade je filmové spracovanie oveľa lepšie ako knižná verzia.

12.03.2012 3 z 5

O myšiach a ľuďoch O myšiach a ľuďoch John Steinbeck

Dej alebo popis tejto knihy je veľmi ťažké zhrnúť do niekoľkých viet. Táto knižná "klasika" určite stojí za prečítanie. Autor zaujímavo popisuje jednotlivé postavy, analyzuje ich charakter a vytvára tak príbeh hodný zamyslenia. Podľa mňa jedno z najlepších diel klasickej americkej literatúry.

12.03.2012 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Netradičný príbeh, ktorý sa veľmi ľahko čítal. Bohužiaľ, celkovo na mňa veľmi nezapôsobil.

09.03.2012 3 z 5

Anna v Redmonde Anna v Redmonde Lucy Maud Montgomery

Príbehy o Anne som si obľúbila od samého začiatku. Je ťažké vyberať, ktorý diel zo sérii je najlepší. Ale táto kniha mi tak nejak najviac prirástla k srdcu, veľmi rada sa k nej vraciam a stále ma rovnako baví.

Annine lásky Annine lásky Lucy Maud Montgomery

Autorka opať nesklamala, skvelé pokračovanie príbehov zo života jednej z mojich najobľúbenejších knižných hrdiniek!

Dvojčata Pat a Isabela Dvojčata Pat a Isabela Enid Blyton

Na celú sériu príbehov o dvojčatách Pat a Izabele mám nádherné spomienky zo svojho detstva. Kniha je veľmi pútavá, zábavná a miestami aj poučná. Túto knihu jednoznačne doporučujem všetkým dievčatám. Ťažko vyberať najlepší diel, všetky časti sú rovnako kvalitné a čarovné!

Chrám Matky Božej v Paríži Chrám Matky Božej v Paríži Victor Hugo

Ak sa nenecháte odradiť nudnou popisnou pasážou na začiatku knihy tak sa dočkáte pútavého ale smutného príbehu.

09.03.2012 4 z 5