Caetlin Caetlin komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knihy mám ráda a většinou hodnotím pozitivně, ale tohle fakt ne! Jako laik absolutně špatně čtivé, mlžení, a jakoby autorka nedokázala rozhodnout jaký styl vlastně bude psát. Na autenticitě (vymyšlené) to stejně nic nepřidalo.
Jako zaujatý člověk (rodina pochází z Kopanic, místa znám), tak absolutní drzost. Četla jsem i různá vyjádření spisovatelky a samé "okecávky" proč a jak. Příklad si může vzít z knihy Želary. Paní Legátová se nepotřebovala ohánět nějakými nesmysly, napsala dobré povídky a nepotřebovala bez svolení používat jména apod.
Hádám, že se autorka zviditelnila (vlastní text nevymyslí) , a hádám, že ploty jim nezaplatila, když už tak je tam život v krásné přírodě, ale těžký. Tak jim tu přírodu trochu zkazíme a ať si poraděj ještě víc.
Motyku do ruky místo stroje!

20.06.2023 1 z 5

Tři pilíře úspěšného manažera Tři pilíře úspěšného manažera Jo Owen

Dobře čitelné, náměty k zamyšlení, za mě pěkně srozumitelně zpracované, včetně příkladů pro pochopení. Mnohým může přečtení pomoci.

27.01.2023 4 z 5

Bylinkopedie v kuchyni Bylinkopedie v kuchyni Martin Chvapil

Kniha je pěkně zpracovaná, líbivá. Rychlé jednoduché recepty, ale musí člověk už trochu bylinky znát. Z některých obrázků není zřejmé o jakou rostlinu jde, něco malinko tomu chybí.

30.10.2022 3 z 5

Kápové z Osvětimi Kápové z Osvětimi Charles Liblau

Přesně jak stojí v popisu knihy, autor realisticky bez přikrášlování nebo emočních důrazů popisuje hrůznou realitu. Přesto se mi kniha velmi dobře a se zaujetím četla. A to i přes drsný obsah. Ten je doplněn o fakta a vysvětlivky. Někdy jsem si i dohledávala další vysvětlení k pojmům. Ke konci knihy také doplněna o několik fotografií. Četla jsem již více knih na toto téma, a tuto řadím mezi ty “lepší” reálné. Pro uvědomění je také dobrý doslov-pátý kápo. A nejen jak popisuje autor, nýbrž za mě i v nižších vrstvách. Ale nechci prozrazovat, takže doporučuji přečíst.

28.12.2021 5 z 5