bzucino bzucino komentáře u knih

Nepopiratelné: Evoluce a věda o stvoření světa Nepopiratelné: Evoluce a věda o stvoření světa Bill Nye

Jde o dilo ktere je urcene americkemu publiku. V USA pulka lidi neveri nebo popira evoluci. Pro cloveka v CR nebo v Evrope je knizka dobra, ale ne moc zajimava.

16.04.2022 4 z 5

Výbuch nad tajgou Výbuch nad tajgou Jiří Jiránek

Popis události od geologa, který se k Tungusce podíval po revoluci a umožnění přístupu zahraničních vědců do oblasti. Kniha jak po astronomické stránce tak po geologické (!) obsahuje velmi mnoho nepřesností. Stálo za to dát zkontrolovat preprint jak nějakému astronomovi, tak odborníkovi na jadernou fyziku. Snad nejvíc se mi líbí preklad long-periodic - dlouhodobá kometa. Jupiter oběhne kolem Slunce za 84 let. Marťanský meteorit se jmenuje ALHA 84001 apod. Většina informací je ale fakticky téměř správně – problém je že nevíte, které to jsou.

05.07.2019 2 z 5

Nenechte sebou manipulovat! Nenechte sebou manipulovat! Andreas Edmüller

Velice stručný přehled manipulativních technik. Ideální do tramvaje.

10.07.2016 5 z 5

Proč si ženy přitažlivost koupit nemohou a muži ano Proč si ženy přitažlivost koupit nemohou a muži ano Lukáš Kovanda

Autor si dal práci a přečetl desítky vědeckých článků. Výsledkem je kompilát, kterému chýbí náhled. Z článků často vytrhuje myšlenky z kontexktu. Našel jsem i připady, kdy si autor vzájemně ve svých tvrzeních protiřečí. Celkově mi úroveň textu přijde na úrovni slabší seminární práce. Úroveň poněkud zachraňují rozhovory s několika ekonomy.

01.08.2015 1 z 5