Butterfly340 Butterfly340 komentáře u knih

Noční kraj Noční kraj Melissa Albert

Za mě velké zklamání. Lískový les mě bavil, co si tak pamatuju, takže o to víc mě mrzí, že se tohle pokračování tak moc nepovedlo...

Jako největší problém vidím všechen ten patos v podobě různých básnických přívlastků, personifikací a já nevím čeho dalšího. Je to v každé větě a působí to vyloženě otravně. Tohle patří do poezie, ne prózy.

Taky tam chybí jakékoliv shrnutí toho, co se stalo v předešlém díle. Takže pokud jste Lískový les četli už před nějakou dobou, tak smůla. Nemáte šanci se zorientovat.

Vždycky se snažím o knize napsat něco pozitivního i negativního, nicméně, tady opravdu nevím, co dobrého v knize bylo a proč vlastně stojí za to si ji přečíst...

Celý děj je divný. Všechno funguje účelově, není v tom žádná logika. Světy vznikají a zanikají. Postavy se dělají, co chtějí... Vysvětlení žádné.

Noční kraj jsem dočetla jen kvůli tomu, že nerada nechávám knihy rozečtené. No, a taky mě zajímala ta detektivní zápletka tam. Která nakonec dopadla tak, jak jsem od začátku čekala...

03.04.2022 2 z 5

Úvod do mezinárodního a evropského práva Úvod do mezinárodního a evropského práva Vladimír Týč

Četla jsem aktualizované vydání a jsem spokojena. Čte se to dobře, problematika je vysvětlena srozumitelně, takže se dá učit přímo z této "učebnice" a není potřeba výpisků.

Musím říct, že mě to i bavilo. Ač si spousta studentů na předmět stěžuje, mě to přišlo užitečné.

Co se týče zkoušky, tak k ní tahle tenká učebnice stačí. Za mě ideál.

14.06.2023 4 z 5

České právní dějiny České právní dějiny Ladislav Vojáček

Četla jsem pouze části knihy a to v rámci přípravy na průběžné testy a pak jsem se na určitá témata dívala i před zkouškou teda...

Ta učebnice sama o sobě není špatně napsaná. Je to povětšinou srozumitelné a dá se to číst. Co mě ale štvalo byla systematika. Od jednoho období se skáče k druhému a pak se zase vracíme k tomu prvnímu... Lepší by bylo popsat jedno období ze všech hledisek a pak teprve přejít k dalšímu.

Další co vytýkám je množství nepodstatností a detailů ve státní správě apod. Taková Česká dvorská kancelář mě bude děsit asi ještě dlouho. Navíc tyhle informace se nechtějí ani na zkoušce...

Nicméně k průběžným testům učebnici vřele doporučuji. Ke zkoušce se však hodí už méně.

14.06.2023 3 z 5

Sociologie práva Sociologie práva Miloš Večeřa

Čteno v rámci přípravy ke zkoušce ze sociologie práva.

Dlouho jsem přemýšlela, jestli i knihy, které čtu v rámci studia, si mám přidávat do přečtených a hodnotit je, ale nakonec proč ne. Přečetla jsem to, tak co.

Tato učebnice je základ pro úspěšné složení zkoušky. Nicméně, i vzhledem k tomu, je celkem nešťastně napsaná. Obsahuje velké množství jmen a různých rozdělení... Šíleně se to plete. Přitom to vůbec není podstatné a týden po složení zkoušky už si člověk pamatuje jen hrstku z toho.

Přesto musím říct, že mě Sociologie práva i zaujala. Člověk díky tomu může získat nový pohled na společnost. V tomhle bych ji považovala i za vcelku inspirativní.

Doporučuji všem, které zkouška ze sociologie práva čeká. Určitě si vyhraďte nějaký ten den na přečtení. Vyplatí se to. A samozřejmě doporučuji také všem, kteří by si chtěli rozšířit obzory.

31.01.2023 3 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

(SPOILER) Tak tohle mě hodně bavilo, vážně. Je to ještě čtivější než první díl, avšak některý věci mi v knize nesedly a... Well, přestože mě to doopravdy bavilo číst, tak se nejde tvářit, že všechno je perfektní. Proto dávám o hvězdu míň.

SPOILER

V první řadě bych chtěla říct, že jediná, která si mou podporu udržela, je Lillia. Vyklubala se z ní fajn holka, která si dokáže poradit a která má prostě styl.

Kat mě místy štvala. Chtěla, aby Lillia sbalila Reeva, přičemž jí vůbec nedošlo, jak to může skončit. Neustále do toho Lil tlačila a na konci jí ještě vyčetla, že si dovolila do Reeva skutečně zamilovat. Dost hnusný.
Co kdyby se radši snažila pomoct svý kámošce z metalshopu, nebo co to je za obchod? Na tu se vykašlala.

Mary a celý to "podivno" kolem ní mě vážně iritovalo. Už v prvním díle mi připadala jako naivka, kterou teda zůstala i teď. Já chápu, že to asi v životě neměla snadný, ale chová se hrozně. To, jak šmíruje...
A na konci knihy jí dojde to, co průměrný čtenář věděl už o 200 stránek dřív, tedy to, že je duch.
Prostě, tuhle dějovou linku si autorky mohly odpustit.

Musím říct, že nejzajímavější na celý knize byl vztah Lil a Reeva.

KONEC SPOILERU

První díl byl vcelku vtipnej, tady už jsem se nezasmála snad ani jednou. To mě trochu mrzelo. Přeci jen, Oko za oko je bylo takový odlehčenější. U Ohně a plamene už se nebylo čemu smát.

Každopádně, prostřední díly série bývají obvykle nejslabší. To se tady myslím nestalo. Takže jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

18.09.2022 4 z 5