buster21 buster21 komentáře u knih

Sestrálie Sestrálie Cordwainer Smith (p)

nemôžem povedať , že som celkom túto knižočku pochopil .. EDIT : a preto ju po niekoľkých rokoch čítam znova .. som asi v polovici a zatiaľ kupodivu chápem čo sa deje .. a aj prečo sa to deje .. a zatiaľ sa mi tie autorove nápady páčia ... presunuli sme sa zo Starej severnej Austrálie na starú dobrú matičku Zem, tak uvidíme ako to bude prebiehať .. lebo si to naozaj nepamätám :D

18.01.2019 3 z 5

Capricorn 70 Capricorn 70 * antologie

zbierky poviedok, space opery mám rád .. ideálne čítanie na wc ((:

18.01.2019 3 z 5

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

"viva la revolution" ... a je jedno kde .. či na Kube .. či na Mesiaci ... Robert je maestro fantastiky

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

prenos starých európskych bohov do americkej súčastnosti , kde sa stretnú v epickom boji o život s bohmi modernej doby ... výborné čítanie, skvelé spracovanie ... krochkal som blahom ... dokonca sa točí aj seriál .. zatiaľ je to nafilmované tak do polovice, netuším či to bude mať pokračovanie .. ale musím povedať, že aj seriálové dielko je veľmi podarené ..

Transport ledu Transport ledu Alastair Reynolds

kniha sa dosť pomaly rozbiehala, ale nakoniec môžem povedať, resp. napísať, že to dielko malo celkom zaujímavú myšlienku a aj príbeh ... hodnotenie tak za lepsie 4*

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

napísal som komentár k druhému dielu (Kalibanova vojna) , ktorý mám momentálne rozčítaný .. myslím, že to isté platí aj o prvej knihe :)

Kalibánova válka Kalibánova válka James S. A. Corey

čítam to po videní prvých 3 serii serialu Expanze .. serial ma uchvatil svojou cyberpunkovostou .. a kedze su natocene len 3 serie .. 1 seria 1 kniha , preto som sa rozhodol ze si to musim precitat cele .. takze momentalne zamna 4* a mam doma vsetkych 8 knih a to este bude 9 ta (: .. ked to budem mat preluskane tak to tu aktualizujem .. ale zatial kniha je este o 2 triedy lepsia ako serial a to je co povedat :)

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

celkom dobre citanie ..

Semper Fi Semper Fi Robert Fabian

osobne mam rad celkom romany z vojenskeho prostredia .. a este k tomu z dalekej buducnosti .. za mna plec hore

Plameny hvězd Plameny hvězd Martin Šust

klasická space opera .. výborné ľahké čítanie

Technik Velkého Kyjeva Technik Velkého Kyjeva Vladimir Vasiljev

zaujimave spojenie techniky a fantazijneho sveta ... 5*

13.02.2018 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Kotleta nesklamal

13.02.2018 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Od Kotletu som čítal všetko ... možno tomu nerozumiem, alebo som strašne málo náročný, alebo mám asi úbohý vkus, no podla mňa je kotleta geniálny.... štelovanie príbehov do českého prostredia je super , anglický humor je skvelý, číta sa to samo .. čo viac dodať .... 5*

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

scifi a mechanika ... u mňa boduje na 100% ... výborné čítanie ... ako strojnemu inžinierovi to pohladilo dušu :)

Carpe Diem - Reedice Carpe Diem - Reedice Robert Fabian

skvelé čítanie .. za mňa palec hore