buster21 buster21 komentáře u knih

Válkotvůrci Válkotvůrci František Kotleta (p)

tak som to dočítal .. celkom oddychovka .. tož asi tolko k tomu :)

14.10.2020 3 z 5

Ako som vozil Nórov Ako som vozil Nórov Ondrej Sokol

Ale hej .. kniha ma bavila .. i ked musim priznat, ze som mal chvilku, ked som mal pocit, ze to nedocitam .. ale potom som mal aj chvilku, ze idem poslat zivotopis do bratislavskej MHD, ze si chcem urobit papiere na autobus .. Vtipne napisany profesny zivotopis vystudovaneho jazykara, jeho peripetie prace v zahranici.. Bolo to fajn. Zistenie, ze nori su rovnake prasata ako soferi z okolia nitry a novych zamkov je osviezujuce :) .. nieje to za 5 ani za 4 ale ani za 3 * .. a kedze sa 3,5 hviezdy neda dat tak to bude za "4 stars"

06.10.2020 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Petr Heteša

cela trilogia top citanie

29.09.2020 5 z 5

Střepy z Apokalypsy Střepy z Apokalypsy Vladimír Šlechta

ako prvu knihu z toho cyklu som cital Cybrgovo jméno .. musim povedat, ze prave Slechta ma nadchol pre svet post-apo ... ten chlap to proste vie :) cely cyklus mozem vrelo odporucit .. ako aj cyklus resp volne pokracovanie tajna historie Bornu .. Gowrey je ten typ rozpravaca ktoreho mozem

29.09.2020 5 z 5

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

"viva la revolution" ... a je jedno kde .. či na Kube .. či na Mesiaci ... Robert je maestro fantastiky

18.01.2019 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Kotleta nesklamal

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

scifi a mechanika ... u mňa boduje na 100% ... výborné čítanie ... ako strojnemu inžinierovi to pohladilo dušu :)

Abaddonova brána Abaddonova brána James S. A. Corey

nevybočilo to z normy celého cyklu ..

29.09.2020 4 z 5

Sestrálie Sestrálie Cordwainer Smith (p)

nemôžem povedať , že som celkom túto knižočku pochopil .. EDIT : a preto ju po niekoľkých rokoch čítam znova .. som asi v polovici a zatiaľ kupodivu chápem čo sa deje .. a aj prečo sa to deje .. a zatiaľ sa mi tie autorove nápady páčia ... presunuli sme sa zo Starej severnej Austrálie na starú dobrú matičku Zem, tak uvidíme ako to bude prebiehať .. lebo si to naozaj nepamätám :D

18.01.2019 3 z 5

Capricorn 70 Capricorn 70 * antologie

zbierky poviedok, space opery mám rád .. ideálne čítanie na wc ((:

18.01.2019 3 z 5

Transport ledu Transport ledu Alastair Reynolds

kniha sa dosť pomaly rozbiehala, ale nakoniec môžem povedať, resp. napísať, že to dielko malo celkom zaujímavú myšlienku a aj príbeh ... hodnotenie tak za lepsie 4*

18.01.2019 4 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

napísal som komentár k druhému dielu (Kalibanova vojna) , ktorý mám momentálne rozčítaný .. myslím, že to isté platí aj o prvej knihe :)

18.01.2019 5 z 5

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

celkom dobre citanie ..

18.01.2019 4 z 5

Plameny hvězd Plameny hvězd Martin Šust

klasická space opera .. výborné ľahké čítanie

Technik Velkého Kyjeva Technik Velkého Kyjeva Vladimir Vasiljev

zaujimave spojenie techniky a fantazijneho sveta ... 5*