bookworm007 bookworm007 komentáře u knih

Naklonovaný náhradník Naklonovaný náhradník Vladimír Beneš

Knížka se mi moc líbila. Je to velmi zajímavá sonda do života a myšlení ochrnutého člověk a jako bonus je napsaná velmi čtivě.

18.08.2021 5 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Knížka se mi moc líbila, četla se doslova jedním dechem.

11.05.2020 5 z 5

Až za hranici možností Až za hranici možností Göran Kropp

Naprosto výborné počteníčko (asi dílem i proto, že jsem, Himaláje sama navštšívila). Je to psané velmi čtivě a zajímavě.

18.10.2018 5 z 5

Vlčí proces Vlčí proces Neil Mackay

Na knížku jsem se těšila. Bohužel mne trochu zklamala. Byla čtivá, to ano. Nejsem žádný "cimprlich", ale místy byla docela brutální. Je mi jasné, že doba, ve které se děj odehrává nebyla nikterak jednoduchá, ale syrovost, se kterou se popisují některé popravy mne šokovala.

10.09.2018 3 z 5

Kdo s koho Kdo s koho Václav Kaplický

Docela zajímavé počtení. Děj knížky se věnuje době Vladislava Jagellonské a jeho syna Ludvíka, o které toho moc nevím, tak to pro mě byl příjemný zdroj informací zabalený do čtivého románu. Čili informace podané nenásilnou formou :-)

20.06.2017 5 z 5

Titanic Titanic Miloš Hubáček

Některé pasáže se mi zdály příliš rozvláčné, ale jako celek hodnotím knížku kladně. Byla čtivá.

19.05.2017 4 z 5

Zpověď Kukaty Zpověď Kukaty Josef Žemlička

Pro mě ,jako milovnici české historie, to byla velmi zajímavá knížka . Díky vypravěčskému umu pana Žemličky si uděláte celkem dobrou představu o způsobu života v raném středověku.

28.07.2016 5 z 5

Robinové Robinové Martina Drijverová

Knížka mého dětství :-)

26.03.2016 3 z 5

Toskánská vinice: Sen milovníka vína Toskánská vinice: Sen milovníka vína Ferenc Máté

Moc pěkně napsaná knížka. Úplně jsem se viděla na prosluněné italské louce se sklenkou toskánského vnka v ruce :-) .

20.02.2016 5 z 5

Intimní historie od antiky po baroko Intimní historie od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Další "Meisterstück" od pana Vondrušky :-)

01.02.2015 5 z 5

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

Přes lehkou počáteční nedůvěru jsem knížku přečetla téměř jedním dechem. Vřele doporučuji.

22.01.2015 4 z 5

Vláďa, Vlasta a Matylda Vláďa, Vlasta a Matylda Alena Schejbalová

Jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství.

19.10.2014 5 z 5