Booklover_paja Booklover_paja komentáře u knih

99 kluků Micaha Summerse 99 kluků Micaha Summerse Adam Sass

99 kluků Micaha Summerse- Adam Sass

Celá kniha je pojata tak pohádkově. Micah hrozně moc věří v pohádky a snaží se je přenést i do svého reálného života.

Má svůj Instagram Instaloves a přidává tam své kresby všech kluků, do kterých se zamiloval, ale nikdy nepozval na rande. Už mu zbývá jen jeden kluk co čísla 100. Má svou pohádkovou představu, že tento kluk už bude pro něho ten pravý. Instaloves má plno fanoušků, kteří netrpělivě čekají, kdo kluk číslo 100 bude.

Mám pocit, že Micah bych tak moc nedočkavý, že by se zamiloval do kohokoliv, kdo by na něj jen promluvil, což se podle mě i stalo.

Já jsem už od začátku tušila, jak příběh skončí, takže to pak pro mě nebylo žádné překvapení, to mi ale příběh nijak nezkazilo.

V některých místech to bylo podle mě až trochu zbytečně překombinované. Eliot měl za mě až extrémně moc talentů a byla to až moc přeumělkovaná postava, která zvládá skvěle úplně všechno (práce v kavárně, budoucí veterinář, je skromný, chození po mole, skoro tančil..)

Obrázky, které v knize jsou, jsou skvělé zpestření a ozvláštnění, které se mi tam líbilo.

Ale jinak to bylo takové skvělé pohádkové, odpočinkové, romantické queer čtení. Takže na léto někam k vodě naprosto ideální.
4/5

(Za knihu děkuji v rámci #spoluprace s @humbook @humbookblogeri #humbookblogeri)

23.07.2023

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

TW: anorexie, sebepoškozování, pokus o sebevraždu, násilí, toxických vztah, mental health

Úplně nevím jak přesně tuto knihu hodnotit, protože je autobiografická, tudíž děj a postavy moc hodnotit nejdou. Kdybych byla čtenář, který neví, že je to podle reálného života, asi bych nevěřila, že tohle vše se může stát jednomu člověku a během takové krátké chvíle.

Hodně v knize skákal děj i myšlenky. Někdy jsem se nestíhala orientovat co se tam děje a v jakém věku a období hrdinky se to odehrává. Nebyl to úplně ustálený příběh, kde by se dalo orientovat.

Asi bych ocenila kdyby se daný problém nebo situace více rozvinula. Většinou se to tam jen začalo a hrozně rychle buďto nějak ukončilo, nebo zmizelo a už se o tom znovu nemluvilo. Chtěla bych vědět věci více do detailu a ne to vše jen rychle prolétnout a nakousnout.

Tento příběh asi rozhodně nebude pro každého. Jsou tam silné okamžiky, které někomu můžou pomoct trochu otevřít oči a částečně porozumět. Někoho to, ale může vrátit do okamžiků, které třeba sám prožíval a nechce se k nim vracet, takže si dobře rozmyslete, jestli tento typ příběhu je pro vás.

3,5/5

Za knihu děkuji v rámci #spoluprace s #humbookblogeri