Boogie007 Boogie007 komentáře u knih

Slečna Lee Slečna Lee Arthur Ransome

Se Slečnou Lee mám stejný problém jako s Petrem Kachnou. Je to příběh zcela smyšlený. Ale na rozdíl od druhé zmiňované knihy, která má spád, napětí a dobře se čte, tak u Slečny Lee mi to chybí. Působí na mě těžkopádně, bez nějakého extra děje ... četba ostatních mě vždycky strhne, dělá mi problém knížku v průběhu čtení odložit, ale tady by mě to problém nedělalo. Škoda.

10.03.2019 2 z 5

Dějiny lásky Dějiny lásky Nicole Krauss

Po prvním přečtení znovu opakuji. Snaha o pomalejší tempo není korunována úspěchem. Opět se hltavě ženu příběhem, několika příběhy, k jejich překvapivým vyvrcholením.

05.03.2019 5 z 5

Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Hana Parkánová-Whitton

Ve chvíli zklamání, ve chvíli, kdy si myslela, že už je pozdě na něco tak úžasného jako je láska, se vše změnilo. Objevil se On, muž autorčina srdce a přetočil její život o 180°. Stěhují se do Anglie - krůček po krůčku začínají budovat jejich společný domov a především se zařazovat do anglického prostředí ... tedy tomu především musí čelit Hana. Nejsou to jen odlišné měrné jednotky, tradice, zvyklosti, ale i způsoby chování a myšlení.

05.03.2019 3 z 5

Raroh Raroh Karel Hvížďala

Tady dám hned na začátek velké doporučení si knihu přečíst. KH se prostřednictvím knížky rozloučil se spisovatelem a disidentem Josefem Kamenem. Vedle životního osudu, vzpomínek na tohoto básníka se dočteme i o disidentech a jejich osudech v ČR, ale i za hranicemi.

04.03.2019 5 z 5

Den stromu Den stromu Pavel Černý

Den stromu v sobě skrývá hned několik témat. Vyrůstají zde, tak jako větve ze stromu, verše milostné, verše s křesťanskou tématikou, verše popisující neduhy dnešní doby, ale i verše plné naděje. Slova vás zasáhnou, jen nekonzumujete, ale přemýšlíte.

Naši pacienti 2. díl Naši pacienti 2. díl Amálie Kutinová

Totéž co u 1. dílu: Neuvěřitelně milé, barvité, poetické vyprávění, plné humoru i smutku, vyprávění přímo ze srdce milující a chápající paní Kutinové. Jak moc bych chtěla pociťovat stejnou lásku, pochopení, radost ze zaměstnání, touhu pomáhat, jakou měla Málinka. Procházíte s ní městečko plné rázovitých, milujících i nadurděných osob, osob, které byli plně svázány s přírodou a tvrdou prací, ale to neznamená, že by byly jejich osudy nějak chudé. Možná právě naopak.

Naši pacienti 1. díl Naši pacienti 1. díl Amálie Kutinová