Blanchidlo Blanchidlo komentáře u knih

Ségra, ty jsi hvězda! Ségra, ty jsi hvězda! Thomas Brezina

Tahle série je skvělá jako oddechovka.

11.12.2019 5 z 5

Radši nekoukat Radši nekoukat Ivanka Devátá

Ani špatná, ani dobrá. Krátké kapitoly a lehké čtení vhodné před spaním :)

11.12.2019 3 z 5

Rose a stříbrný duch Rose a stříbrný duch Holly Webb

Ze série nejslabší, přesto stále nádherná a čtivá

11.12.2019 5 z 5

Když kvete voda Když kvete voda Eva Schmidtová

Přečetla jsem ji na jeden zátah. Přiznat si, že nežiju, ale přežívám a následně to změnit není jednoduché. Lehké a příjemné čtení.

Totálně ulítlé prázdniny Totálně ulítlé prázdniny Thomas Brezina

Čím dál častěji čtu poslední dobou knihy pro děti a mládež, líbí se mi jejich relativně nenáročná zápletka a lehkost. A tahle je parádní :-)

Učila jsem se létat Učila jsem se létat Nava Semel

Na knihu jsem se na základě anotace moc těšila, přečetla během chvilky, ale pocity mám rozporuplné. Možná proto, že jsem čekala něco jiného. Děj se odehrává v Izraeli a je opravdu zvláštní.

27.10.2019 2 z 5

Rose a kouzelníkova maska Rose a kouzelníkova maska Holly Webb

Sérii s Rose mám moc ráda a tajemné Benátky k tomu, nádhera!

Podnikání z pláže Podnikání z pláže Stanislava Stiborová - Mrázková

K téhle knize se vracím, když nevím, kudy kam, a potřebuju nakopnout :) A taky jsem díky ní skočila bungee jumping :-D

Duhová jiskra Duhová jiskra Daniela Fischerová

Úžasné příběhy, krátké, přesto úderné. Nádhera :)

Rose a ztracená princezna Rose a ztracená princezna Holly Webb

Našla jsem ji u nás v knihobudce a přečetla jedním dechem, určitě budu číst i ostatní díly ze série :)

02.10.2019 5 z 5

Rozkvétající žena - Příběh zasvěcení dívky v ženu Rozkvétající žena - Příběh zasvěcení dívky v ženu Mary Dillon

Krátké, ale příjemné čtení.

Země divů Země divů Ann Patchett

Rozhodně knize nechybí napětí, leč závěr mi vůbec nezapadal do stylu celé knihy. Nečetlo se špatně, naopak, kniha se četla sama, ale jednou stačilo.

02.08.2019 3 z 5

Vražda na sklonku dovolené Vražda na sklonku dovolené Armand Lanoux

Ačkoli měla detektivka skvělou zápletku i rozuzlení, znovu k přečtení mě neláká. Nicméně na letní dovolenou, kde jsem ji četla, byla ideální :)

02.08.2019 4 z 5

Prázdniny teprve začínají Prázdniny teprve začínají Dagmar Lhotová

Tetička, její zvířata i dům působily přímo pohádkově, ale rozčilovalo mě, jak nesedí ilustrace k jednotlivým kapitolám, respektive že se obrázky o kapitolu předbíhají :(

02.08.2019 3 z 5

Maigret na cestách Maigret na cestách Georges Simenon

Klasický Maigret, oddychovka na odpoledne, která nezklame :)

22.05.2019 5 z 5

Desatero boháče Desatero boháče Marcela Hrubošová

Stojí za přečtení a má parádní ilustrace :)

19.05.2019 4 z 5

Vražda podle módy Vražda podle módy Patricia Moyes

Četla se sama! Naprosto skvělá detektivka, bavila jsem se a napjatá jsem byla od první do poslední strany. Vřele doporučuji, nenechte se zmást tím, že je to detektivka ze světa módy, protože stojí za přečtení :)

30.04.2019 5 z 5

Mléčný groš Mléčný groš Michael Kobr

Ze začátku se mi líbila, ale postupně se mi líbit přestávala. Byla sice napínavá, ale zdlouhavá a závěr byl neslaný, nemastný. Škoda. Ale určitě to nebyla tragédie, která by se nedala dočíst :)

06.01.2019 3 z 5

Na konci aleje Na konci aleje Valja Stýblová

Za mě je kniha nádherným příkladem toho, jak všeho moc škodí. Zásady jsou hezká věc, ale ne, když se na nich nezdravě lpí - to pak dotyčnému uniká, že svými zásadami ubližuje všem okolo.

13.11.2018 3 z 5

Půlnoční běžci Půlnoční běžci Zdeněk Zapletal

Z téhle knihy mám rozporuplné pocity. Prakticky jsem vydržela jen proto,že jsem v Holešově studovala a byla to pro mě nostalgie. Vsuvky s historickými daty mi nedávaly smysl, konec knihy nijaký.

27.10.2018 3 z 5