bílárůže bílárůže komentáře u knih

Nazí Nazí Iva Procházková

Když jsem si tuto knihu donesla z knihovny domů, abych si ji přečetla, neměla jsem od ní velká očekávání. Po přečtení jsem však byla překvapena, jak hlubokými myšlenkami a životními pravdami je naplněna. Byla a také stále jsem příjemně překvapena tímto titulem.

17.03.2019 4 z 5

Satirikon Satirikon Gaius Titus Petronius

Mé hodnocení této knihy je poněkud nesmělé, jelikož se jedná o knihu, která mne dosti zarážela svým obsahem během četby. Nikdy jsem nečetla něco takového, ale nedá se říct, že by se mi kniha nelíbila, musím však přihlédnout k času, ve kterém se děj knihy odehrává. Tuto knihu byl ale asi nedoporučila slabším povahám a silně věřícím lidem vzhledem k jejímu obsahu.

28.12.2018 3 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Z této knihy jsem nadšena, aniž bych to čekala. Zvolila jsem si ji jako povinnou četbu do školy s tím, že pro mne představuje nejmenší zlo v rámci výběru, jelikož moc neholduji antické literatuře. Chvíli mi sice trvalo, než jsem se do ní začetla a neměla jsem na ni moc času, ale čím dále jsem byla, tím hůře se mi odcházelo od rozečtené kapitoly. Sofiin svět patří mezi knihy, které mnohé mé spolužáky odrazují svou tloušťkou, ale mě osobně propojila většinu mých předmětů ve škole. Této knize dávám nejvyšší hodnocení, protože si podle mě zaslouží pozornost dalších čtenářů a čtenářek, kteří se nebojí přemýšlet.

23.11.2018 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Můj dojem po přečtení této knihy byl prazvláštní. Byla jsem šokována zakončením a přitom pohlcena knihou jako takovou. Styl jakým byla Anna Karenina napsána mne uchvátil a naplnil touhou číst i další knihy od ruských spisovatelů. Za mne je Anna Karenina mistrovské dílo, které by nemělo být skryto dalším generacím.

21.11.2018 5 z 5