bertrand bertrand komentáře u knih

Vlčí zub Vlčí zub Jaroslav Velinský

Nechytlo. Komentátor Marlowe to napsal docela dobře.

18.12.2014 2 z 5

Konec perského prince Konec perského prince Jaroslav Velinský

Podle mne nejlepší Discretovka s Otou Finkem. Atmosférický, velmi uvěřitelný příběh (až na tu seniorskou přitažlivost Otovu, ale nešť, až dostárnu, třeba mi něco dojde), dobře popisující atmosféru devadesátých let, zde krajně pošmournou a odcizenou.... lahůdka pro milovníky hard-boiled, Chandlera a spol.

18.12.2014 5 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

Moje asi nejoblíbenější Boshovka! Proč? Nevím! Četl jsem ji jako první a podle mě je Harryho pátrání a policejní postupy, kterých využívá popsány nejlépe a nechybí ani akčnější pasáže, což mi taky sedí. Ale hlavně - Harry Bosh je sám, sólista a virtuózně hraje na všechny strany,aby dostal, co chce - vraha, přece.....

02.12.2014 5 z 5

Ještě pivo - Případ detektiva Kayankayi Ještě pivo - Případ detektiva Kayankayi Jakob Arjouni

Nenápadná, ale slušná, stroze a dobře napsaná detektivka. Rád po ní znovu sáhnu.

02.12.2014 4 z 5

Boj o hrad I. Boj o hrad I. Antonín Klimek

Sehnal jsem bohužel jenom první díl, ale už ho zase čtu podruhé. Lepší než nějaká detektivka. Pozbudete iluzi o idylické době první republiky, politicích a zejména T.G.M. a E. Beneše, kteří byli pro své pojetí republiky schopní téměř všeho. Kniha jako další důkaz, že se u nás na politické scéně za uplynulá léta nic nezměnilo.... jen toho Masaryka už nemáme.

05.08.2014 5 z 5

Vyhlídka Vyhlídka Michael Connelly

Slabší Boschovka. Jako by autor potřeboval splnit další položku a něco napsat. Od Connellyho jsme zvyklí na propracovanější í zápletku, pátrání i rozuzlení.

30.06.2014 2 z 5

Křik Koruny svatováclavské Křik Koruny svatováclavské Ladislav Jehlička

Provokativní, vtipné, inspirující. Každý ať si přečete a pak si udělá názor podle svého gusta. Já byl nadšen, ale druhé čtení už je lepší dávkovat, však je to taky kniha sebraná, nevznikala na jeden zátah.... chtěl bych mít doma, kdyby byla k sehnání....

23.06.2014 5 z 5

Andělský let Andělský let Michael Connelly

Jako fanoušek Harryho Bosche hodnotím tuto knihu jako lehce průměrnou. Ne že by jí chybělo něco, co mají ostatní, průběh pátrání i rozuzlení je překvapivé. Nicméně chybí tu pro mě to podstatné - větší propojení s hlavním hrdinou. Jeho outsiderství je zde potlačeno, pracuje v týmu a vyšetřování je spíše rutinní nežli takové, kvůli kterému obracíte stránku za stránkou se zatajeným dechem.

19.06.2014 3 z 5