Belforn Belforn komentáře u knih

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Tato kniha nenabízí praktické rady o tom, jak fungují trhy, akcie nebo dluhopisy. Přesto bych řekl, že se jedná o základ pro finanční gramotnost. Čtenář zde najde informace o tom, jak fungují a co to jsou peníze. Jak je získat a neztrácet. Co je to svoboda a jaké mohou být cesty k jejímu získání. Zároveň ale ukazuje i to, že jednou z nejdůležitějších veličin je štěstí, které velmi často rozhoduje o našem úspěchu. Hauhau přede mnou psal, že kniha je zvláště pro mladší ročníky. Doplnil bych jen to, že má bezpochyby pravdu, protože nám hraje do karet čas.

17.10.2023 5 z 5

Prvotní Vektor Prvotní Vektor Robert Anthony Salvatore

Miluji Star Wars a vždycky, když jdu do kina, tak jsem zklamaný. Z minulosti mám zkušenost, že knihy jsou lepší a zejména, pokud se jich nestihlo dotknout Disney. V tomto případě to platí bezezbytku. Kniha je poutavá, postavy se vyvíjí. Děj nemá přehnaně sladký a pozitivní, záporáci dokáží získat úspěchy. Zkrátka je to vyzrálé literární dílo. Jsou tam i oblíbené postavičky, ale mají jasnou logiku - dokonce jasnější než třeba v úvodní trilogii. Rozhodně mám teď potřebu touto sérií svou četbu prokládat

10.10.2023 5 z 5

Star Wars: Přímý kontakt Star Wars: Přímý kontakt Karen Traviss

Kniha mě poměrně bavila. Postavy byly zapamatovatelné, něčím i zajímavé. Ocenil jsem autorčino vykreslení jinakosti klonů i vlastně obecného přístupu v sebedůvěře. Záporák sice nebyl na úrovni Thrawna, ale byl minimálně zajímavý, co se přemýšlení týče.

01.09.2023 4 z 5

Zdroj Zdroj Ayn Rand (p)

Před asi 6 lety jsem četl Atlasovu vzpouru a přijímal jsem ji zcela nekriticky. Poté jsem musel uznat, že to dílo není tak kvalitní, jak by mohlo být.
Od samého počátku jsem si říkal, že ke Zdroji nebudu přistupovat stejně. Znám filosofii i názory Ayn Randové, ale i tak musím říct, že mě kniha vtáhla rychle do děje a opět jsem se zcela nechal pohltit životní filosofií hlavní postavy - Howarda Roarka. Zdroj je filosofický román. Vykresluje boj jednotlivce proti společnosti, která je tvořená zejména lidmi, kteří žijí z "druhé kapsy". V tomto je velmi dobrá. Plný počet hvězdiček opět nedávám pouze kvůli literárnímu umu autorky. Postavy jsou spíše plytké, zcela postrádají citovou stránku a oproti tomu záporné postavy jsou vždy naprosté kreatury. I to je pro styl Randové spíše běžné.
Osobně jsem rád za to, že jsem si Zdroj přečetl. Je to kniha, na kterou rozhodně nezapomenu a jsem vděčný za to, že jsem se sice neztotožnil s autorčiným způsobem vyprávění, ale bylo mi ctí moct u této knihy přemýšlet o světě.

29.03.2023 3 z 5

Investování pro začátečníky Investování pro začátečníky Petr Syrový

Kvalitně napsaná publikace, která nabízí základní vhled do problematiky investování. Velmi oceňuji, že autor s každým novým vydáním dává nové tipy. Proto rozhodně nedoporučuji číst jakékoli starší vydání, nereflektují pak tak dobře trh.

16.02.2023 5 z 5

Ahoj, tati Ahoj, tati Mal Peachey

Knížku Ahoj, tati, jsem si vybral jako "přípravu" pro novou roli a musím říct, že mně asi nenabídla nic, co bych už dříve nevěděl. Obecně známé rady, nadsázku, atd. si člověk může přečíst na jakémkoli lifestylovém webu. V části, která se věnuje kázni píše autor o tom, že je třeba mít pravidla a ty dodržovat normálními tresty, nicméně nikde neuvádí, jak mají vypadat tresty, které nepůsobí dítěti bolest (jak fyzickou, tak také psychickou). Řekl bych, že knížka je zbytečně roztahaná a její grafická úprava je také děsivá. Zejména odstavce, které jsou dokončené o stránku až dvě později.

15.02.2023 1 z 5

Konečná teorie Konečná teorie Mark Alpert

Osobně jsem měl chvílemi pocit, že čtu Šifru mistra Leonarda.. pronásledující psychopat, pronásledující policie, "nečekané změny některých protagonistů" a hlavní postava, která až nápadně připomínala MacGyvera. A v úplném závěru obrovské americké klišé. Za mě spíše zklamání.

09.10.2017