Bekynóza Bekynóza komentáře u knih

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Knize jsem nejdříve plánovala dát hvězdičky čtyři, a to z toho důvodu, že ze začátku pro mě bylo trochu náročné se zorientovat v prostředí knihy a také proto, že mi déle trvalo se začíst, ale od poloviny knihy to nabralo takové grády, že si zaslouží hvězdiček pět.
Stalo se tam něco, co jsem absolutně nečekala a co bylo dle mého názoru velmi originální.
Moc se mi líbil vývoj postav, bylo to vše uvěřitelné a dávalo to smysl. Hlavní postavy jsem si velmi oblíbila, charaktery postav byly neměnné a jejich chování tomu odpovídalo, což je pro dobrou knihu důležité.
Moc se mi líbil svět a prostředí, ve kterém se děj odehrával, zdálo se mi velmi originální.
Myšlenka humanoidů se mi moc líbí a jsem velmi ráda, že jsem si tuto knihu mohla přečíst.

Spoilery!!
Smrt Sidonie (myšleno ta první) mne opravdu zaskočila, ale v dobrém slova smyslu. Jakožto obrat děje mi to přišlo velmi originální a líbilo se mi to. Když se Sidonie našla živá, trošku mne to zamrzelo, protože to bylo trošku klišé, ale na konci její postava zahrála důležitou roli k tomu, co se stalo na konci, proto jsem to dokázala pochopit. Kdyby si Nemesis nemyslela, že Sidonia zemřela, nedošlo by k důležitému vývoji její postavy, takže nakonec je jasné, proč tomu tak muselo být.
Velmi se mi líbila postava Tyruse jakožto vychytralého člověka hrajícího šílenství. Nějak jsem to čekala, ale jen tak lehce, měla jsem pocit, že v něm něco bude a to se mi nakonec potvrdilo. Uvidíme, jak se další díl bude vyvíjet, na konci mi to trochu přišlo jako předzvěst něčeho, co možná Tyruse změní. Těžko říct, co o něm stále víme a nevíme. Není ale pochyb, že jsem si jeho postavu velmi užila a asi by mne mrzelo, pokud bych zjistila, že vše není tak, jak se zdá (i když se trochu bojím, že to tak bude), ale to je zase opět známkou dobře napsané postavy. Myslím, že autorka v tomto opravdu velmi uspěla.
Na závěr mne velmi zamrzela smrt Deadlyho. To bylo opravdu smutné.

Konec spoilerů!!
Dalším plusem ještě na závěr je to, že ne vše se v knize povede. Knihy, kde jde všechno podle plánu nejsou uvěřitelné, ale v tomto ohledu vás kniha opravdu nezklame.

Velmi se těším (s malými myšlenkami obav z toho, co se stane) na druhý díl!

26.07.2020 5 z 5